wmaraci reklam
lidertakipci

Sosyal Medya Hakkındaki Görüşleriniz Nelerdir?

2 Mesajlar 1.042 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Nurcin Nurcin Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)
Bir tartışma ortamı yaratmak ve fikir alış-verişi yapmak,hobilerim arasındadır. Bu gün aklıma takılan sosyal medya'yı,gerek Google'dan gerek sosyal medya bloglarından (bkz. webrazzi,sosyalmedya.co,mesgulsinyali) ve televidyon'dan inceledim.

Sosyal medya dalında yıllarını vermiş olan deneyimli kişilerin yorumları,fikirleri hoşuma gitti. Genellikle hepsi aynı tür yorumları yapıyorlar ve ben de yaptıkları fikirlere katılmadan edemedim. Örneğin; Fatih Güner, Ülkemizde sosyal medya üzerinde her şeyin paylaşıldığını fakat üretilmediğini söylüyor bu yüzden de belli bir yerlere gelemediğimizi düşünüyor. Ben de bu fikre katılıyorum. En bilindik sosyal medya mecralarından biri olan Facebook'u örnek verebilirim. Ülkemiz acıtasyon bir duyguyu sevdiğinden dolayı,Facebook'ta gördüğü hüzünlü bir videoyu paylaşma gereği duyuyor oysa ki ben veya bir başkası o videoyu paylaşarak başkasını üzme gereği duymaz.

Şimdi sizlere soruyorum; Sosyal Medya,ülkemizde ne gibi yerlerde ve ne gibi yerlere gelecek? Veya sosyal medya hakkında başka ne gibi şeyler düşünüyorsunuz?

wmaraci
reklam

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14400
  • Beğeniler 3055 / 3054
  • Ticaret 356, (%100)
Öncelikle sosyal medya nın ne olduğuna bir bakalım. Zaman ve mekân sınırlaması olmadan (mobil tabanlı), paylaşımın, tartışmanın esas olduğu bir insanî iletişim şeklidir. Sosyal medya platformlarında insanlarla buluşur ve iletişimde bulunursunuz. İnsanlara yardım eder, yardım alır, sorularına cevap verir ve kendi sorularınızı sorarsınız. Bu bakımdan sosyal medya informal eğitim yollarından da bir tanesidir. olarak tanımlıyor vikipedia...

Peki bu tanım Türkiye'deki sosyal medya tanımına uyuyor mu? Bence HAYIR! Türkiye'deki sosyal medya anlayışı aynı Fatih Güner'in dediği gibi sadece içeriği yaymaya odaklı.

Diğer yandan Comscore'un 4. dalga raporuna göre sosyal medya'nın Türkiye'de geleceğinin parlak olduğunu gösteriyor. Türkiye'nin genç nüfusu ve hızlı internet adaptasyonu en büyük avantajımız. Avrupa’da ilk onda yer aldığımız ender konulardan bir tanesi internet ve sosyal medya.

Deneyim demeyin, deneyin!

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al