wmaraci reklam

504 Hatası

4 Mesajlar 661 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

turgayayhan turgayayhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Wordpress tabanlı haber sitemde, yeni sunucuya taşındıktan sonra "504 Gateway Time Out" hatası alıyorum.

Bu hata, eski haberleri güncellemeye kalktığımda meydana geliyor. Bir kaç haberi düzenlesem ardından bu hata geliyor ve sunucuya reset atmazsam 10 dakika kadar erişim sağlanmıyor.

Cache eklentisi kullanıyorum fayda etmiyor. Yardım almaya çalıştım, "max_execution_time" maksimum seviyedeymiş sunucumda ancak "php.ini" dosyası aktif olmuyormuş ve bu yüzden bu hatayla karşılaştığım belirtildi. Ancak o dosya nasıl aktifleşir ya da başka ne yapabilirim bilemiyorum.

wmaraci
reklam

NumanABi NumanABi --> numanozdemir.com <-- Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek -
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 1419
  • Beğeniler 380 / 442
  • Ticaret 21, (%95)
Kullandığın panelde genelde php.ini yapılandırması bulunur yok mu sende? Veya hangi paneli kullanıyorsun?

Kiroglumarket Kiroglumarket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
Hostunuz paylaşımlı mysql sunucu kullanmakta bundan dolayı kasmakta. Eskiden natro kullanılanıyordun. Ondan tecrübeliyim

turgayayhan turgayayhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

NumanABi adlı üyeden alıntı

Kullandığın panelde genelde php.ini yapılandırması bulunur yok mu sende? Veya hangi paneli kullanıyorsun?

Plesk panel kullanıyorum. Php desteği veriyor hatta 5.6.27 sürümünü kullanıyorum. 5.4.16 ve 7.0.12 sürümlerini de destekliyor görünüyor. Gerçi 7 olana aldığımda bu kez site hiç görünmüyor. Ama çok fazla anlamadığım için bahsettiğiniz yapılandırma noktasını bilemiyorum. Anlayan arkadaş baktı o da "php.ini dosyası aktif edilmiyor" dedi sadece :(

Ek Olarak:

batiatus adlı üyeden alıntı

Cache eklentisini devredışı bırakıp ya da tamamen kaldırıp siteye ulaşmayı deneyin. İşe yaramazsa hosting firmanızla görüşmenizi tavsiye ederim.

Cache zaten kullanmıyordum ve o zaman da aynı hatayı veriyordu. Hatta veri tabanı bozulduğunda cache eklentisi yoktu. Bir kaç gün önce arkadaş yükledi cache'siz kullanma diye. Hani pek faydası olmadı, önceden 5 haber düzenlerken hata veriyorsa şimdi 10 haber düzenledikten sonra hata veriyor. Hosting alman contabo firması. türkçe destek zaten yok. Çat pat sorunu daha önce yazdığımda wordpress kaynaklı olduğunu birşey yapamayacaklarını ama 25 Euro karşılığında teknik destek verebileceklerini yazdılar.

Ek Olarak:

Kiroglumarket adlı üyeden alıntı

Hostunuz paylaşımlı mysql sunucu kullanmakta bundan dolayı kasmakta. Eskiden natro kullanılanıyordun. Ondan tecrübeliyim

Hosting paylaşımlı değil. Sadece sitemin barındırdığı VPS sunucu aldım. Özellikleri de aşağıdaki gibi ama buna rağmen o hatayı almaktan geri durmuyorum :(

CPU: four cores
Intel® Xeon® E5-2620v3 or E5-2630v4 processor
12 GB RAM (guaranteed)
300 GB disk space (100% SSD)
100% SSD disk space
UNLIMITED traffic !*
100 Mbit/s port

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al