lostyazilim

Ben Böyle Bir Sorun Görmedim > Sunucumuzun Çerezlerle Sorunu Var Gibi....

4 Mesajlar 959 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
Merhaba WMARACI Sakinleri,

Elimizde Centos 6.7 64 bit Cpanel sunucu mevcut.Apache derlemelerini yaptım php yapılandırmalarını tamamladım.Herşey hazır fakat......

Sitemize script atıyoruz.Sitede bazı yerlerde sonsuz bir yönlendirme döngüsüne giriyor.Script kaynaklımı diye başka bir tür script attık bundada sonsuz bir yönlendirme döngüsüne giriyor.Tarayıcıların bize verdiği uyarılara göre "SUNUCUMUZUN ÇEREZLERLE OLAN BİR PROBLEMİ MEVCUT"

Yazılımla alakalı olmadığını kesinleştirdik(daha önce bir çok yerde kullandık sorun olmadı) ve sunucuda çözüm aramaya başladık.Aşağıda tarayıcıların verdiği mesajlarda sunucu kaynaklı olduğunun ipuçlarını veriyor...

Mozilla:

Yönlendirme geçersiz

Açılmaya çalışılan konum hiçbir zaman sonlanmayacak bir yönlendirme döngüsüne girdi.

Bu sayfa düzgün biçimde yönlendirilmiyor. Bunun nedeni çerezlerin kabul edilmemesi olabilir.

Yandex:

http://siteismi.com/ adresindeki Web sayfası çok fazla yönlendirmeye neden oldu. Bu site için çerezlerinizi temizlemek veya üçüncü taraf çerezlerine izin vermek sorunu çözebilir. Çözmezse, sorun mobil cihazınızda değil, sunucu yapılandırmasında olabilir.

wmaraci
reklam

KraLServer KraLServer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Web Hosting ve Server Yönetimi
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Z** B**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Apache tekrar derlemeyi düşündünüz mü?

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
KraLServer Sorun Apache kaynaklıdır diye düşünüyordum hep ve kaç defa Apache derlemiştim.Ancak en sonunda güvenlikle ilgili yazılımları kontrol ettim ve Mod Security den kaynaklı olduğunu anladım.Bazen küçük bir problem bile gözden kaçabiliyor :)

*Modsecurity site kapsamında çoğu şeyi kısıtlayabiliyor(düzgün yapılandırılmadığında).Buda herkesce bilinsin faydalı olabilir :)

KraLServer KraLServer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Web Hosting ve Server Yönetimi
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Z** B**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
narinhosting sorun çözüdüyse sıkıntı yok :)

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al