wmaraci reklam
lidertakipci

DigitalOcean Hakkında

36 Mesajlar 3.712 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BurakC BurakC Dirilis.org Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 865
  • Beğeniler 0 / 145
  • Ticaret 8, (%100)
Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar azevvel digitalocceana bakiye ekleyerek ve 10 dolar da promosyon la 15 dolar bakiyem bulunmaktadır.
Size danışmak istediğim nokta daha evvel hiç sunucuya sahip olmadım.
Nette ki dökümanlara ulaştım kurulum hakkında gayet basit görünüyor ama kurmadan sizlere danışmak istiyorum .Cpanel ücretliymiş sanırım zpanel varmış ücretsiz onu mu önerirsiniz ?zpanel için ubuntu ve ya centos hangisini ve ya hangi sürümlerini önerirsiniz ?
Şimdi benim yapmak istediğim 2 tane sitemi burada barındırmak ,ayrıca sitelerimden biri için upload ve download yapmak .
Upload ve download için neler yapabilirim ? Daha önce kullanmış olanlar bilgilendirme yaparsa çok memnun olurum.

Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
Hak bela vermez kul azmadıkça...
wmaraci
reklam

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
Merhaba website barındırmak için en iyi altyapının centos olacagı kanaatindeyim. İnternette en çok bilgiye sahip sistem centostur. Centos 7 kurmanızı önermem bazen "yum" komutu çalısmayabiliyor (yum yuklu değil diyorlar ama bende çalısmıstı) daha oturaklı olan 6,5 sürümünü kullanabilirsiniz.

Sadece 2 adet site barındıracaksanız herhangi bir panele ihtiyacınızın oldugunu düşünmüyorum. Ufak arastırmalar ile bu konu hakkında temel bilgiye sahip olabilirsiniz. Apache veya Nginx kurarsınız. Mysql ve php gibi yüklemeleri yaparsınız sitelerinizi çalıstırırsınız. Panel sizin için ram tüketimi ve işlemci tüketimi demektir.

Ama bilgim bu konuda az panel işimi rahatlatır derseniz benim size önerim %100 türk yapımı olan Panilux tür. Her şeyiyle türkçedir. Cpanelde bulabileceğiniz çoğu fonksiyon vardır. Kurulumu basittir. Android aplikasyonu ile yönetilebilir. Ve 5 domaine kadar ücretsizdir. Ram tüketimi 200 mb civarıdır.

He cok fazla kaynak tüketimi yapıyor derseniz lxadmin adlı paneli kurabilirsiniz. Panilux konusunda destek sağlayabilirim. Özel mesaj ile skype adresimi gönderiyorum. Kolay gelsin

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

ozdenfurkan adlı üyeden alıntı

Merhaba website barındırmak için en iyi altyapının centos olacagı kanaatindeyim. İnternette en çok bilgiye sahip sistem centostur. Centos 7 kurmanızı önermem bazen "yum" komutu çalısmayabiliyor (yum yuklu değil diyorlar ama bende çalısmıstı) daha oturaklı olan 6,5 sürümünü kullanabilirsiniz.

Sadece 2 adet site barındıracaksanız herhangi bir panele ihtiyacınızın oldugunu düşünmüyorum. Ufak arastırmalar ile bu konu hakkında temel bilgiye sahip olabilirsiniz. Apache veya Nginx kurarsınız. Mysql ve php gibi yüklemeleri yaparsınız sitelerinizi çalıstırırsınız. Panel sizin için ram tüketimi ve işlemci tüketimi demektir.

Ama bilgim bu konuda az panel işimi rahatlatır derseniz benim size önerim %100 türk yapımı olan Panilux tür. Her şeyiyle türkçedir. Cpanelde bulabileceğiniz çoğu fonksiyon vardır. Kurulumu basittir. Android aplikasyonu ile yönetilebilir. Ve 5 domaine kadar ücretsizdir. Ram tüketimi 200 mb civarıdır.

He cok fazla kaynak tüketimi yapıyor derseniz lxadmin adlı paneli kurabilirsiniz. Panilux konusunda destek sağlayabilirim. Özel mesaj ile skype adresimi gönderiyorum. Kolay gelsin

Bende ücretsiz olarak Vesta ücretli olarak Directadmin öneriyorum.

• Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 865
  • Beğeniler 0 / 145
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam şu an sunucu konusunda sıfır bilgiye sahibim nerdeyse. Oyüzden bu panelleri nasıl kuracağım onu bilmiyorum..

Ek Olarak: 64 bit mi kurmalıyım Centosu 32 bit mi arkadaşlar ?

wmaraci
wmaraci

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
64 bit ubuntu ile vestacp yükleyin. Diğer tüm panellere site eklemek yeni olduğunuz için oldukça kafa karıştırıcı olacaktır. Ayrıca vestacp en düşük cpu'yu tüketir ve Türkçe olduğu için kolayca sitenizi ayarlarsınız. Demediğim panel kalmamıştı. Vestacp kolay kurulur. Panilux güzel ama bazı özellikleri kısıtlı.

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 865
  • Beğeniler 0 / 145
  • Ticaret 8, (%100)
32 bit kurdum silip tekrar kursam sıkıntı olur mu 64 bit cpu yiyor diyorlar da ? vestacp nasıl kuracağım ?

• Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
64 bit iyidir. İstediğin kadar tekrar, tekrar kurup deneyebilirsin.

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 865
  • Beğeniler 0 / 145
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam şimdi domaini yönlendirmeye çalışıyorum gerçi onuda yapamadım ama wordpress kuracağım onu nasıl yapacağım ?

• Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
İstersen hazır wp kurulu şekilde LAMP var. Bunu direkt olarak kurabileceğin gibi panel üzerinden ya da doğrudan Apache server üzerine kurabilirsin. Alan adı yönlendirmesi DigitalOcean'da çok kolaydır. Kendi kullanıcı panelinden bu ayarlamayı kolay bir şekilde yapabilirsin. Panel kurup, kurmamaya ve hangi Linux işletim sistemini kuracağına karar verdin mi?

Durgun sular derin akar.

• Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 865
  • Beğeniler 0 / 145
  • Ticaret 8, (%100)
Centos 6.5 32 bit kurdum hocam godady den yönlendirmeye çalışıyorum ama beceremedim sanırım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al