wmaraci reklam

DigitalOcean ile başlangıç hakkında

39 Mesajlar 7.396 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

WebColden WebColden WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 64 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Bilmiyorum ancak destekleri çok fena . 2 dakika içerisinde cevap aldım ticketlere.

wmaraci
reklam

JustCode JustCode WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 01.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek coder
  • Konum Romanya
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 14
  • Ticaret 3, (%100)
8-9 aylık yabancı hitli bir sitem var açıldığından beri digitalocean da barındırıyorum 5$ lık pakette. Şuanda hiti 7k civarı sitede anlık kullanıcının 140-160 lara çıktığı zamanlar oluyor ama hiç bir şekilde sorun yaşamadım şuana kadar. Script kendi yazdığım özel bir yazılımdır. Wordpress kuracağını belirtmişsin wordpress kurarsın bazı arkadaşlarda yazmış 128mb ramli vps ye 5-6 tane wordpress kurdum diye kurmasına kurarsında bu sitelerin trafiği ne olacak o önemli. 5$ para değil bu işten para kazanıcaksan.

Bunlar da az önce aldığım screenshotlar

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Birkaç gün yoktum yorumlar havada uçuşmuş (herkese tekrar teşekkürler :))

Tabii ki siteyi 5$ ile yayına almam, başlangıçta amacım biraz linux sunucu yönetimi öğreneyim, bir cms kurup onun üzerinde çalışayım şeklinde olacak. Daha sonra artık gereği neyse o pakete geçiş yaparım, zaten DO anladığım kadarıyla paket genişletme işini inanılmaz kolaylaştıran bir firma, o konuda içim rahat.

Ek Olarak: Peki bu Debian, Ubuntu, CentOS dağıtımları hakkında ne düşünüyorsunuz ya da hangisini kullanıyorsunuz? Yani sonuçta hepsi linux ancak sonuçta birtakım farklılıkları da vardır. Okuduğum birçok tutorial Ubuntu üzerinden yazılmış ancak sonuçta hiç bilgisiz de değiliz diğer dağıtımlara uyarlayabiliriz diye düşünüyorum.

Bu dağıtım seçimi konusunda fikirleriniz ve tercihleriniz neler?

agoren agoren WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 21 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Tornado web framework ile kodladığım sitem için VPS lazım bana. 10 dolarlık VPS işimi hayli hayli görür. Ancak bir sorunum var.

Ben ve ailemden kimse kredi kartı kullanmıyor. Tercih sebebi bu. Digitalocean VPS almak icin farkli yontemler var mi?

Kredi karti olmadigi icin haliyle Paypal de kullanmiyorum. Banka karti var sadece ancak onu da internet bankaciligina kapattim.

Bana bunun icin bir yontem onerebilir misiniz? Tek seferde 1 yillik parasini yatiricam.

10 dolarlik o paket, Turkiyede 55 TL oluyo.

Ornegin digitaloceande 2 islemci, 2 gb ram, 40 gb ssd, 3 tb transferli bir paket 20 dolarken

isimtescilde 2 gb ram, 40 gb disk, 2 islemci 44 dolar.

O yuzden digitalocean kullanabilmem icin kredi kartsiz yontemler onermeniz gerekiyo :/ haliyle paypal olmayacak bir yontem ayrica.

aligoren.com
wmaraci
wmaraci

xFeyz xFeyz creative solutions Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 195 / 222
  • Ticaret 8, (%100)

agoren adlı üyeden alıntı

Tornado web framework ile kodladığım sitem için VPS lazım bana. 10 dolarlık VPS işimi hayli hayli görür. Ancak bir sorunum var.

Ben ve ailemden kimse kredi kartı kullanmıyor. Tercih sebebi bu. Digitalocean VPS almak icin farkli yontemler var mi?

Kredi karti olmadigi icin haliyle Paypal de kullanmiyorum. Banka karti var sadece ancak onu da internet bankaciligina kapattim.

Bana bunun icin bir yontem onerebilir misiniz? Tek seferde 1 yillik parasini yatiricam.

10 dolarlik o paket, Turkiyede 55 TL oluyo.

Ornegin digitaloceande 2 islemci, 2 gb ram, 40 gb ssd, 3 tb transferli bir paket 20 dolarken

isimtescilde 2 gb ram, 40 gb disk, 2 islemci 44 dolar.

O yuzden digitalocean kullanabilmem icin kredi kartsiz yontemler onermeniz gerekiyo :/ haliyle paypal olmayacak bir yontem ayrica.

Bildiğim kadarıyla ininal kart alıp PayPala tanımlatabilirsin.

EFSANE! | omerbeyoglu.me

• Üyelik 12.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 21 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

xFeyz adlı üyeden alıntı

Bildiğim kadarıyla ininal kart alıp PayPala tanımlatabilirsin.

Hocam ben PayPal Nakit Kart siparis ettim biraz once o da sanirim ayni.

Eger olmazsa ininal kart alayim.

Benim bankamla hicbir iliski olmayacak sanirim ikisinin de. Yani kullan at cep telefonlari gibi?

Paypal Nakit karta teb, ptt uzerinden falan para yatirilabiliyormus. Ininal karti da simdi siparis edeyim aslinda. 2 ayri kartim olmus olur. Ilk olarak 2 karti da deneme amacli toplamda 100 tl sekilde harcamaya tabii tutucam. Eger ikisinde de sorun yasamazsam birini yurt ici birini yurt disi kullanirim.

aligoren.com

xFeyz xFeyz creative solutions Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 195 / 222
  • Ticaret 8, (%100)

agoren adlı üyeden alıntı

Hocam ben PayPal Nakit Kart siparis ettim biraz once o da sanirim ayni.

Eger olmazsa ininal kart alayim.

Benim bankamla hicbir iliski olmayacak sanirim ikisinin de. Yani kullan at cep telefonlari gibi?

Paypal Nakit karta teb, ptt uzerinden falan para yatirilabiliyormus. Ininal karti da simdi siparis edeyim aslinda. 2 ayri kartim olmus olur. Ilk olarak 2 karti da deneme amacli toplamda 100 tl sekilde harcamaya tabii tutucam. Eger ikisinde de sorun yasamazsam birini yurt ici birini yurt disi kullanirim.

Ödemeniz gerçekleşince ulaşırsanız kurulum/yapılandırma hk. yardımcı olabilirim.

EFSANE! | omerbeyoglu.me

• Üyelik 12.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 21 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

xFeyz adlı üyeden alıntı

Ödemeniz gerçekleşince ulaşırsanız kurulum/yapılandırma hk. yardımcı olabilirim.

Teşekkür ederim sağolun. Bir ara vps.me ile 1 yıllık deneme amaçlı ücretsiz kartsız vps almıştım. O hala duruyor ama tam performanslı değil. Orada kurulum yapip domainimi falan ayarlamıştım ama tabii çok zorlanmıştım :)

Bu konuda mutlaka sizden yardım isteyecegim :) Kartlar elime ulassin oncelikle belki de bu sekilde domaini falan isimtescilden yurt disina tasirim. Umarim bu prepaid donemi sona ermez.
xFeyz

kişi bu mesajı beğendi.

aligoren.com

Nokta7 Nokta7 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba yardımcı olabilir misiniz ?

https://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/digitalocean-hakkinda-264462.html

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al