wmaraci reklam

DigitalOcean + ServerPilot + CloudFlare + Wordpress + NGINX + PHP-FPM + FIREWALL

10 Mesajlar 4.570 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

xFeyz xFeyz creative solutions Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 195 / 222
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Şu aralar spot ışıkları digitalocean'ı gösteriyor. Çoğu kişi panelsiz kullanımdan kaçınıyor. Fakat böylesi daha iyi, hem saf işletim sistemi kullanacaksınız, hem de kontrol panelinin kaynak kullanımı diye bir derdiniz olmayacak. Yani 512MB Ram'li olan giriş paketi bile işinizi görebilecek. Sistem yöneticileri ve yazılım geliştiricilerin hayatını kolaylaştırmak için geçtiğimiz Kasım ayında SaaS modelinde hizmet vermeye başlayan sunucu yönetim yazılımı ServerPilot birden fazla sunucuyu ultra esnek bir yapıyla tek noktadan yönetmenize olanak tanıyor. Gelişmiş kontrol paneliyle anlık kaynak kullanımınıza kadar görüntüleyebilirsiniz. Otomatik güncelleştirmeler, Firewall, Raporlama ve kaynak izleme özelliklerini geçmemek lazım. NGINX, SPDY, Asynchronous, PHP-FPM gibi güncel web teknolojilerini bünyesinde bulunduran ServerPilot; Linux platformlarında verimliliği artırarak yüksek performans alınmasına olanak tanımaktadır. ServerPilot şu an için sadece Ubuntu işletim sistemini desteklemektedir.

Statik Dosya İstekleri
Web Browser -> NGINX -> Apache

PHP Script İstekleri
Web Browser -> NGINX -> Apache -> PHP-FPM

1.Öncelikle DigitalOcean'dan Amsterdam 2 Lokasyonundan Ubuntu 12.04 x64 veya Ubuntu 14.04 x64 bit sunucumuzu alıyoruz.

2.Sonra ServerPilot'a üye oluyoruz.

3.Üye olduktan sonra otomatik olarak bizi yönetim paneline yönlendirecek. Burada bize sunucumuzu bağlamamızı isteyecek. Server Name yazan kısma hostname'imimizi yazıyoruz.

4.Bize verdiği kodu SSH ile sunucumuza bağlanıp yapıştırıyoruz. Kurulumun gerçekleşmesini bekliyoruz. Kurulum gerçekleşince; ServerPilot agent installation complete yazısı çıkacak. Bu yazıyı görünce panele geri dönüyoruz.

5.APPS Bölümüne girip +Add App linkine tıklıyoruz.

6.app name kısmına projemizin adını, domain name kısmına sitemiz.com olarak yazıp, Runtime bölümünden hangi php sürümünü kullanacağımızı seçiyoruz ve Create App butonuna tıklıyoruz.

7.Başarıyla sunucumuzu aktif ettik. FTP'ye 22 portundan bağlanacağız. System User: serverpilot yazan yere tıklıyoruz ve FTP şifremizi oluşturuyoruz. Bu aynı zamanda serverpilot kullanıcısının SSH şifresidir. FTP'de apps/projeadı/public dizinine dosyalarımızı yüklüyoruz.

8.Databases bölümüne gelip Create Database linkine tıklıyoruz. Bilgilerimizi girip Create Database butonuna tıklıyoruz.

Şimdi sırada domainimizi yönlendirme var. Dilerseniz DigitalOcean DNS'leriyle, dilerseniz de CloudFlare ile yönlendirebilirsiniz. Ben CloudFlare'yi öneriyorum.

Daha detaylı bilgileri topluluk sayfasında bulabilirsiniz. NGINX Yapılandırmaları, PHP Uzantıları, Memcached, Varnish kurulumlarına kadar anlatımlar var.

Sorularınızı konu altında belirtirseniz cevaplamaktan zevk duyarım, herkese kolay gelsin..
JpnTr26 AKDNZ

kişi bu mesajı beğendi.

EFSANE! | omerbeyoglu.me
wmaraci
reklam

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Ellerine sağlık bu işten korkan arkadaşlara kolaylık sağlamışsın. Serverpilot çok iyi sistem. Tek eksik yönü centos ile çalışmamasıdır.

• Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 195 / 222
  • Ticaret 8, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Ellerine sağlık bu işten korkan arkadaşlara kolaylık sağlamışsın. Serverpilot çok iyi sistem. Tek eksik yöne centos ile çalışmamasıdır.

Güzel yorumun için teşekkür ederim :rolleyes: Bizim için eksik bir yön belki, ama standart kullanıcılar için sorun olacağını düşünmüyorum.

EFSANE! | omerbeyoglu.me

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

xFeyz adlı üyeden alıntı

Güzel yorumun için teşekkür ederim :rolleyes: Bizim için eksik bir yön belki, ama standart kullanıcılar için sorun olacağını düşünmüyorum.

Aynen katılıyorum. Zaten standart siteler, sunucuya yeni başlayan site sahipleri genelde kolaylık açısından debian veya ubuntu düşünür. Ubuntuda kötü değil. Türkçe en çok zaten ubuntunun dökümanları vardır.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 195 / 222
  • Ticaret 8, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Aynen katılıyorum. Zaten standart siteler, sunucuya yeni başlayan site sahipleri genelde kolaylık açısından debian veya ubuntu düşünür. Ubuntuda kötü değil. Türkçe en çok zaten ubuntunun dökümanları vardır.

Bu makaleyle umarım kontrol paneli yüzünden DigitalOcean'dan korkan kişiler bilinçlenir ve sitelerini DigitalOcean'a taşır. Çok iyi bir sistem, CloudFlare de doğru şekilde ayarlanıp, Script optimize edilince de tadından yenmiyor :)

EFSANE! | omerbeyoglu.me

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Çok yararlı bir makale olmuş, eline sağlık. Sistemi ilk defa duydum, debian uyumlu olsa denemek isterdim, pek bilmesem de :)
xFeyz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 195 / 222
  • Ticaret 8, (%100)

MertBalci adlı üyeden alıntı

Çok yararlı bir makale olmuş, eline sağlık. Sistemi ilk defa duydum, debian uyumlu olsa denemek isterdim, pek bilmesem de :)

Amaç zaten kolaylık. Giriş seviyesinde bilen birisinin bunu rahatlıkla kurabilmesi. İleri seviye kullanıcılar zaten serverpilotla birlikte gelen yazılımları yapılandıracaktır. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

EFSANE! | omerbeyoglu.me

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)
faydalı bir yazı olmuş, emeğinize sağlık.
xFeyz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 195 / 222
  • Ticaret 8, (%100)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

faydalı bir yazı olmuş, emeğinize sağlık.

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim..
AKDNZ

kişi bu mesajı beğendi.

EFSANE! | omerbeyoglu.me

eppursimuove eppursimuove WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** Ü**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 119 / 26
  • Ticaret 14, (%100)
Arkadaşlar bu Serverpilot'ta subdomain olayını nasıl yapıyoruz, bilen var mı?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al