wmaraci reklam

Google Cloud Litespeed Wordpress Taşıma

7 Mesajlar 1.059 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Barun Barun 1910 Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)
merhaba arkadaşlar litespeed sunucuya wordpress ve ssl kurulumunu yapıyorum fakat yedeklerşmi gönderdikten sonra ssl hata veriyor ne yapmam gerekiyor

wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Sunucu tarafında SSL kurduysanız site taşımanız bu SSL’i etkilemez. Aynı SSL çalışmaya devam eder. Sitenizde http linkler kalmış olabilir. Açıkcası bu şekilde sorunu tespit etmemiz veya çözüm önermemiz çok zor. Aldığınız hatayı, gerekliyse ekran görüntülerini, site linkini vs görmek gerekir.

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

Sunucu tarafında SSL kurduysanız site taşımanız bu SSL’i etkilemez. Aynı SSL çalışmaya devam eder. Sitenizde http linkler kalmış olabilir. Açıkcası bu şekilde sorunu tespit etmemiz veya çözüm önermemiz çok zor. Aldığınız hatayı, gerekliyse ekran görüntülerini, site linkini vs görmek gerekir.

hocam eski hostinge taşıdım openlite üzerinden https seçtim (listeners kısmından) ondan sonra sürekli ssl hatası vermeye başlafı daha sonra bağlantı sıfırlandı demeye başladı ben name server ayarlarını siteyi kontrol ettikten sonra yapmıştım acaba ondan olabilir mi

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)
/etc/letsencrypt/ ve /etc/letsencrypt/live dizini altındaki dosyaları yeni sunucunuza taşımanız gerekirdi. Eğer eski server ile yeni serverin webroot yapılandırması aynı ise /etc/letsencrypt/renewal/*
komutu ile ssl yi yeniden aktif etmiş olurdunuz.

Normalde bu tip işlemler yapılırken panel üzerinden yada certbot delete yapılarak eski sunucu üzerindeki ssl sertifika silinmelidir. DNS yönlendirmeleri oturduktan sonra yeniden ssl aktif edilerek sorun kolayca aşılır.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)

alperi adlı üyeden alıntı

/etc/letsencrypt/ ve /etc/letsencrypt/live dizini altındaki dosyaları yeni sunucunuza taşımanız gerekirdi. Eğer eski server ile yeni serverin webroot yapılandırması aynı ise /etc/letsencrypt/renewal/*
komutu ile ssl yi yeniden aktif etmiş olurdunuz.

Normalde bu tip işlemler yapılırken panel üzerinden yada certbot delete yapılarak eski sunucu üzerindeki ssl sertifika silinmelidir. DNS yönlendirmeleri oturduktan sonra yeniden ssl aktif edilerek sorun kolayca aşılır.

şimdi hocam ssl hariö tüm sonları çözdüm sadece ssl kurulumu yapmam gerekiyor fakat onu yapamadım talıma yaptığım sunucu değildi hostingdi hocam

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)
Eğer siz erişemiyorsanız Hosting firmanızdan ssl ile dönen hataların log kayıtlarını isteyin. Dönen mesajları görmeden bir şey söylemek zor.

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)

alperi adlı üyeden alıntı

Eğer siz erişemiyorsanız Hosting firmanızdan ssl ile dönen hataların log kayıtlarını isteyin. Dönen mesajları görmeden bir şey söylemek zor.

eyvallah abi hallettim teşekkür ederim
alperi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al