wmaraci reklam

Kesintisiz Bulut Sunucu Hakkında

11 Mesajlar 1.502 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

RuZzGaR RuZzGaR Aaltintas(){ //WmAracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Front-end
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1243
  • Beğeniler 384 / 148
  • Ticaret 3, (%100)
İyi çalışmalar
Müşterilerimiz için yazdığımız takip yazılımları anlık işlemler olduğu için kesinti sırasında büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Bunun için biraz araştırdığımda bulut sunucuları buldum fakat bir kaç firmayı aradığımda bulut sunucunun böyle işlemediğini belirttiler.

Anlık bir teknik arıza vs durumunda otomatik başka sunucudan devam edecek şekilde bir bulut sunucu veya ismi ne geçiyor ise nasıl ulaşabilirim veya sıkıntımı nasıl çözebilirim ?

wmaraci
reklam

KaanGiRGiN KaanGiRGiN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek IT Expert
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 1057
  • Beğeniler 153 / 323
  • Ticaret 15, (%93)
Müşterileriniz tam olarak ne işlem yapıyor sunucuda ?
Birden fazla sunucu alıp cluster ve load balance sistemi ile senkronize edebilirsiniz.

• Üyelik 22.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Front-end
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1243
  • Beğeniler 384 / 148
  • Ticaret 3, (%100)

KaanGİRGİN adlı üyeden alıntı

Müşterileriniz tam olarak ne işlem yapıyor sunucuda ?
Birden fazla sunucu alıp cluster ve load balance sistemi ile senkronize edebilirsiniz.

Öğrenci takip yazılımı ve muhasebe yazılımı var, mobil uygulama entegrasyonları olduğu için her an öğrenci ve pazarlamacılar vs. telefondan bakabiliyorlar bu yüzden servislerin 7/24 açık şekilde tutmam gerekiyor.

Yazılım dili olarak php kullanıyoruz fakat sunucu hakkında bilgim kısıtlı, bu cluster ve load balance sistemlerini reseller olarak ayarlayabilirmiyiz ? Aslında istediğim reseller üzerine bu sistemi kurup hiçbir müşteriye böyle bir aksaklık yaşatmamak

KaanGiRGiN KaanGiRGiN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek IT Expert
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 1057
  • Beğeniler 153 / 323
  • Ticaret 15, (%93)
O iş reseller üzerinde olmaz. 50 - 100 TL ile olacak bir iş değil. Bu hizmeti direk veri merkezlerin den alabilirsiniz.
Arayıp bilgi alın

https://www.netdirekt.com.tr/cloud.html

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Bu konuda Bulut Sunucu Nedir başlıklı bir yazı yazmıştım okumak isterseniz.

Sorunuza gelirsek, ülkemizde malesef maddi çıkar sağlamak için firmalar üçkağıt ve **************lıktan geri durmuyorlar. Bulut Sunucu, xcloud, ycloud, bilmem ne cloud adları altında sözde Bulut sunucu satıyorlar fakat aslında bulut ile alakası olmayan VPS ve VDS lerin biraz süslenmiş halini insanlara bulut sunucu diye satıyorlar. Bu sitede üyeliği olan bir çok firma bile bunu yapıyor. Bunun aslında sorumlusu birazda bilinçsiz kullanıcılar. Araştırmadan, soruşturmadan firmaların uydurma ve abartma reklamlarına kanarak bulut sunucu aldıklarını sanıyorlar fakat aldıkları şey sadece bir vps oluyor. Cloud teriminin başına x ekleyip "xCloud'u biz geliştirdik" diyen çok tanınmış firmalar dahi var malesef halbuki tek yaptığı vps sunucuya gösterişli bir panel tasarımı.

Çakma bulut sunucu satan bazı firmalar:
Natro
Turhost
ihs

Bulut sunucu ile sıradan VPS paketlerini ayırt etmeniz için gerçekte bulut sunucuda bulunması gereken başlıca özellikler.

- Yapılandırma kullanıcının kontrolündedir.
- Ücretler saatlik olarak hesaplanır ve kullandığın kadar öde sistemi ile çalışır.
- Anlık olarak saniyeler içerisinde iletim sistemi değiştirilebilir.
- Anlık olarak saniyeler içerisinde hiç bir veri kaybı olmadan yada taşıma yapılmadan sunucu özellikleri artırılabilir.
- Kesinti, arıza ve veri kaybı ihtimali 1% den bile düşüktür. Firma sorumluluğu kabul etmelidir.

Gerçek Bulut Sunucu almak istiyorsanız aşağıdaki firmaları denemelisiniz. Bu sayede 0 kesinti ve 0 veri kaybı ile çalışabilirsiniz.

digitalocean (burada 10$ hediyeli reflinkim var)
rackspace
cloud.google
amazon
ovh

bu arada konu biraz eskiymiş fakat bu kadar yazıyı tekrar silmek istemedim.
xalit

kişi bu mesajı beğendi.

rafet55 rafet55 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek JavaScript cO
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 97
  • Beğeniler 8 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Victory *** bir kişi var bu adam linux konusunda uzman sana her istediğini yapar ama iletişime geçmek için *** birisini tanıman yada *** üyeliğinin olması lazım

• Üyelik 22.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Front-end
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1243
  • Beğeniler 384 / 148
  • Ticaret 3, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Bu konuda Bulut Sunucu Nedir başlıklı bir yazı yazmıştım okumak isterseniz.

Sorunuza gelirsek, ülkemizde malesef maddi çıkar sağlamak için firmalar üçkağıt ve **************lıktan geri durmuyorlar. Bulut Sunucu, xcloud, ycloud, bilmem ne cloud adları altında sözde Bulut sunucu satıyorlar fakat aslında bulut ile alakası olmayan VPS ve VDS lerin biraz süslenmiş halini insanlara bulut sunucu diye satıyorlar. Bu sitede üyeliği olan bir çok firma bile bunu yapıyor. Bunun aslında sorumlusu birazda bilinçsiz kullanıcılar. Araştırmadan, soruşturmadan firmaların uydurma ve abartma reklamlarına kanarak bulut sunucu aldıklarını sanıyorlar fakat aldıkları şey sadece bir vps oluyor. Cloud teriminin başına x ekleyip "xCloud'u biz geliştirdik" diyen çok tanınmış firmalar dahi var malesef halbuki tek yaptığı vps sunucuya gösterişli bir panel tasarımı.

Çakma bulut sunucu satan bazı firmalar:
Natro
Turhost
ihs

Bulut sunucu ile sıradan VPS paketlerini ayırt etmeniz için gerçekte bulut sunucuda bulunması gereken başlıca özellikler.

- Yapılandırma kullanıcının kontrolündedir.
- Ücretler saatlik olarak hesaplanır ve kullandığın kadar öde sistemi ile çalışır.
- Anlık olarak saniyeler içerisinde iletim sistemi değiştirilebilir.
- Anlık olarak saniyeler içerisinde hiç bir veri kaybı olmadan yada taşıma yapılmadan sunucu özellikleri artırılabilir.
- Kesinti, arıza ve veri kaybı ihtimali 1% den bile düşüktür. Firma sorumluluğu kabul etmelidir.

Gerçek Bulut Sunucu almak istiyorsanız aşağıdaki firmaları denemelisiniz. Bu sayede 0 kesinti ve 0 veri kaybı ile çalışabilirsiniz.

digitalocean (burada 10$ hediyeli reflinkim var)
rackspace
cloud.google
amazon
ovh

bu arada konu biraz eskiymiş fakat bu kadar yazıyı tekrar silmek istemedim.

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için en açıklayıcı olan okuduğum metinlerden birisi bu sanırım dediğiniz gibi iki üç harf ekleyip süsleyip satıyorlar, verdiğiniz sistemlerin bir kaçıcını biliyorum ama aslında ilk istediğim Türkiye lokasyon ve varsa Türk firması aslında bu tarzda firma var mı peki önerebileceğiniz veya bildiğiniz ?

rafet55 adlı üyeden alıntı

Victory *** bir kişi var bu adam linux konusunda uzman sana her istediğini yapar ama iletişime geçmek için *** birisini tanıman yada *** üyeliğinin olması lazım

*** da üyeliğim var iletişime geçebilirim ama daha çok üstteki mesaj gibi bu tarz hizmet veren firma ile çalışmak, en son çare olarak bu tarz sunucu optimizasyonu sunan kişiler ile çözmek istiyorum, Teşekkür ederim isim için :)

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
RuZzGaR Galiba güzel net var fakat o firma ile hiç iletişim kurmadım, istersen destek ile görüş açıklama yaparlar.

• Üyelik 22.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Front-end
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1243
  • Beğeniler 384 / 148
  • Ticaret 3, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

RuZzGaR Galiba güzel net var fakat o firma ile hiç iletişim kurmadım, istersen destek ile görüş açıklama yaparlar.

Reseller hizmetini kullanıyorum ama bulut verdiklerini duymamıştım. Nerede okudunuz yada gördünüz ? Yine bi yazayım destek talebi olarak

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
RuZzGaR güzel net değil, karıştırmışım firmayı da adı aklıma gelmedi şuan kırmızı renkli bir web siteleri var incelemiştim geçtiğimiz gün.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al