Nginx hakkında kayak arar iken denk geldim yazınıza. ve cevap yazmak zorunda hissettim. şu an bende Bir dürü denememe rağmen hep hatalar aldığım için openlitespeed den nginx e geçtim. araydığım şey sadece htaccess teki ayarların benzerini nginx deki vhost dosyası konfigürasyonu idi. halen daha bu ayarları yapmış olmamama rağmen tek kelime ile şu anki site hızlarım olsun çalışma kalitesi olsun mükememel ötesi. birde ayarları yaparsam ne olur bilmiyorum. o yuzden litespeed e 1 aydan fazladır uğraşıp sonunda hiçbir şekilde istediğimi elde edemediğim için ve sonrasında nginx ile daha konfigurasyon hakkında bilgim olmamasına rağmen litespeed den daha iyi performans aldığım için tek kelime ile litespeed in canı cehenneme diyor kendi adıma litespeed konusunu sonsuza kadar kapatıyorum...

Ayrıca Denemenizi Önerebileceğim, Çok Güzel Bir şekilde Hazırlanmış şu an için biraz fazla manuel müdahale ile (SSH Kurulumu) Herşeyin yapılabileceği ve çok ta stabil çalışan https://www.cloudpanel.io/ yu tavsiye ederim 2001 Yılında çıkmış bir sistem. ve 2. sürümünün yolda olduğunu discord kanalından öğrendiğim bir panel. türkçeleştirme için desteğe ihtiyaçları olduğunu 2. versiyonu türkçe dahil çıkarmak istediklerini birebir yapımcılarının sorularınıza cevap verdiği bir discord kanalı. kendilerine her soruma tahammül ederek cevap verdikleri için ayrıca teşekkür ediyorum.