wmaraci reklam

Mail server kurulumu

3 Mesajlar 503 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ivanfyodor ivanfyodor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 5 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Mail server kurulumu yapmak istiyorum test amaçlı fakat evimde kullandığım ISP turk******* modem 25 portuna kapalı.
Postfix üzerine roundcube kurdum test için 587 portuna ayarlamaya çalışıyorum bir türlü dışarıya mail gönderemedim. sürekli loglarda connection time out yazıyordu. bu sefer googlecloud üzerinden deneyeyim dedim ordada aynı malesef 25 port engelli olduğundan mail alışverişi yapılamıyor. bunun çözümü olarak 587 portuyla iletişim kurulabilir dediler.. smtp'nin 25 portunu nasıl 587 dönüştürebilirim bunu anlatacak biri olursa memnun kalırım bir rehber linkide atılabilir.

Mail server kurarken hata yaptıysam diye ekstra olarak virtualmin ve vesta cp yönetim panellerini kurdum. onlar üzerindende mail göndermeyi denedim ondada connection time out hatasıyla karşılaştım

Dns ayarlarında problem yoktu ekstra olarak hostname kısımlarıda doğruydu. hata tam olarak nerden kaynaklanmakta anlayamadım

Sendgrid,mailgun vs. apilerin dışında sunucu üzerinden bizzat 587 portuna bağlanıp mail göndermenin bir çözümünü bulamadım

wmaraci
reklam

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
https://support.plesk.com/hc/en-us/articles/214028549-How-to-run-Postfix-on-multiple-SMTP-ports

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

ivanfyodor ivanfyodor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 5 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Maalesef olmadı 2525 portuyla yapamadım rehber olarak video falan varmı ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al