wmaraci reklam

Ücretsiz sunucu kontrol paneli

9 Mesajlar 1.271 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

emreyilmaz41 emreyilmaz41 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 12 / 38
  • Ticaret 8, (%100)
S.a arkadaşlar herkeze hayirli bayramlar.Linux sunucuda ücretsiz bi panel kullanmak istiyorum lütfen kullanmış ve deneyimlemis arkadaşlar fikirlerini söylesin.Plesk güzel ancak ücretli centos web panel kullaniyorum iyi diyebilirim ancak yedek işi biraz sıkıntı ve kaynak az bildiğiniz üzere.Bunlarin dışında az ram tüketen kullanışlı yedek isi basit ve stabil bi panel aramaktayim .Herkeze iyi çalışmalar.

wmaraci
reklam

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
1 gb ram li sunucuma vesta cp kurdum 64 bit türkçe ücretsiz ve çok stabil çalışıyor tavsiye ederim

Ek Olarak: Hayırlı bayramlar

• Üyelik 25.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 12 / 38
  • Ticaret 8, (%100)
Vpsmi? Vdsmi hocam? Birde o ücretsiz mıydı ben ücretli biliyordum.yedek için nasıl iyimi yani rahatmi yedek alıp yüklemek.

mondschein mondschein WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek sd
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 52 / 147
  • Ticaret 5, (%100)
webuzo veya vestacp öneririm. yedeği günlük alıyor ( haftalık da ayarlanabilir ben denemedim ). istediginiz zamana dönüş saglayabiliyorsunuz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 25.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 12 / 38
  • Ticaret 8, (%100)
Centos web panelde alıyor hocam ama zipleyip indireyim derseniz sıkıntı o yüzden arayış içerisinde tüm.u cretsizmi ikiside

kvnc86 kvnc86 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Banka Müfettişi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 1 / 15
  • Ticaret 2, (%100)
CentOS Web Panel, içerdikleri bakımından çok başarılı. Ücretli kontrol panellerini aratmıyor hatta bir kaçından daha başarılı bile. Sürekli güncelleme yapılarak, açıkları anında kapatılıyor ve geliştiriliyor. Eğer raminiz düşük ise, serverı kesinlikle 32bit kurun ya da kurdurun. CWP'nin CentOS 7.x desteği olmadığı için CentOS 6.x kurun ya da kurdurun. Raminiz düşük olduğundan firewallı kullanmanız sıkıntı yaratabilir o yüzden bence kapalı kalmasında yarar var.

Diyorsanız ki, benim sitem çok fazla ziyaretçi alıyor. Ram benim için çok önemli. O zaman VestaCP'den şaşmayın.

Vesta'nın sitesinde 512mb Ram ile deneme yapılmış. Serverın özellikleri şöyle;

Server: VPS
Ram: 512mb
CPU: Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1240 v3 @ 3.40GH
CPU Çekirdek: 4x 3400 MHz
Ayarlar : Nginx + Apache + PHP + MySQL
Website : WordPress
Cache : WP Super Cache

Bu özelliklerde bir serverda, günde 8k-10k arası ziyaretçide hiç sorun yaşanmadığını görmüşler.

Benim tavsiyem VestaCP olur, ama rami biraz daha arttırabilirim derseniz, CWP kusursuz bir panel.
emreyilmaz41

kişi bu mesajı beğendi.

Metallicali Metallicali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Otomotiv
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 242 / 183
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam centos web panelden şaşma.! Ben hepsini denedim ve öyle boş denemedim. Sistem tüketimlerini analiz ettim. Wordpres kurdum, mybb kurdum sayfa yenileme ve sunucuların bunlara tepkilerini anlık ssh üzerinden ölçtüm. Şaka gibi ama vestada mysql stop etti ve tekrar kendini de çalıştırmadı. Belki yenilemek için kod fln vardır ama nereye kadar? Centos web panelde cpu ve ram yükselse bile stop etmiyor etse bile restart çekiyordu. Ayrıca ilk kurulumdan hemen sonra(Yani site bile eklemeden önce) vestacp de ram tüketimi 512 mbta 350-400 mb arasındayken centos web panelde 200-250 mb arası.

Vesta panelinde apache+nginx varken. Centos web panelde apache+nginx+varnish cache var. Ayrıca tek tıkla istediğinizi anında çalıştırabiliyorsunuz. Yedek almakta kolay? 1 komuta bakıyor..

cd ile sitelerinizin bulunduğu klasöre gidin. "zip -r zipdosyası.zip ziplenecekklasor" enter deyin, tamamdır :D zip dosyanız karşınızda. Mysqlide phpmyadminden aldınız mı tamamdır. İnsanlara sorun olarak görünen şey, tek tıkla direk mysql+ftp yedeği almak istemeleri. Aslında ssh de komutları bilen insan onuda yapar. Bakın centos web panelde backup sekmesi var solda. Onu tıkladıgınızda size soruyor, abi ben yedekleri ne zaman alim? Seçeneklerde şunlar; günlük, haftalık, aylık. Bunlardan istediğinizi seçin, isterseniz hepsini seçin. Hem günlük hem haftalık hemde aylık yedek alsın. Eee peki nasıl indireceksin? Yedekler nereye gidiyor? İşte yedeklerde ssh ile bağlan ve "cd /backup" enter dedin mi tamamdır. Karşınıza ftp ve mysql yedekleri çıkacak, onuda linuxteki cp komutu ile sitenin ana dizinine gönderiyorsunuz ve siteadresi.com/yedek.zip enterladınız mı yedeğiniz iniyor. Anlattığım için okurken uzun gelir ama o kadar basit bir şey ki anlatamam.

Bir diğer konu vestada yedek, valla vesta kullanırken(eskiden) vestadan aldığım yedeklerde sorun çıktığı da oldu. Yüklerken phpmyadmin kabul etmedi. Şaka gibi ama gerçekler bunlar.

Tavsiye az sistem tüketimi ve yeterli özellikleri ile Centos web panel.

Zamanında hazırlamıştım :D millet benden araklamış: http://www.aofli.com/konu-en-iyi-ucretsiz-10-linux-web-server-paneli.html
emreyilmaz41 player01

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 12 / 38
  • Ticaret 8, (%100)
çok teşekkür ederim ozaman dan bu yana centos web paneldeyim ve menunum.
@Metallicali
@kvnc86

Metallicali Metallicali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Otomotiv
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 242 / 183
  • Ticaret 2, (%100)
Webservers olarak hangi konfigürasyonu kullanıyorsunuz?

Aşağıdaki iyidir :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al