wmaraci reklam

VPS domain ekleme

5 Mesajlar 1.287 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Casus Casus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek search
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 884
  • Beğeniler 52 / 237
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar bir siteden vps aldım vesta panel kurdum şimdi buna domaini nasıl yönlendirecegim acaba pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
İki tür domain eklenebilir. Birinci yöntem başka bir DNS hizmeti kullanmaktır. Bunun için öncelikle siteyi panele eklemek gerekir. Domaini aldığınız yerde DNS yönetim ayarları olur, oradan sunucu ip adresini gösteren bir A kaydı ve siteadi.com'u gösteren www isminde bir CNAME kaydı eklemeniz gerekir. Google'da ayrı ayrı olarak "A kaydı" ve sonrasında "www CNAME kaydı" nasıl eklenir şeklinde aratırsanız pek çok bilgi bulabilirsiniz. Tabi A ve www CNAME kayıtları sadece sitenin açılması içindir. Mesela Vesta panelinizin kendi mail özelliklerini kullanacaksanız manuel olarak MX, DKIM gibi ayrıca kayıtlar da eklenmesi vs. gerekir. Bu yöntem ilk başlangıç için basit görünür ama sonradan panele eklenen her site için manuel uğraşmak gerekeceği için daha meşakatlidir.

İkinci yöntem ise kendinize ait DNS sunucusunu kullanmaktır. VestaCP kullanmadım daha önce fakat fikriniz oluşsun diye örnek olarak Cyberpanel'de kullandığımız DNS aşamalarına bakabilirsiniz. En azından nasıl işlediği hakkında fikriniz oluşur.
https://wmaraci.com/forum/sunucu-yonetimi/cyberpanel-kurulumu-18-adimda-kendi-resellerinizi-olusturun-2019-a-582003.html

Bu bahsettiğim ikinci yöntemle kendinize ait ns1.siteadi.com şeklinde dns kullanmış olursunuz. Yöntem kafa karıştırıcı gelse de düzgün bir şekilde ayarlanırsa eğer, panele ekleyeceğiniz her site için tek tek DNS ile uğraşmanızı gerektirmez. Site ekleyeceğiniz zaman direk sitenin NS adresini kendi ana sitenize göre değiştirmek yeterli olur burada.

Casus Casus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek search
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 884
  • Beğeniler 52 / 237
  • Ticaret 4, (%100)
sorun güncel

resif resif Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek web master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** V**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 23 / 20
  • Ticaret 0, (%0)
vestacp kullanıyorum PM den yazarsan yardım ederim telefon no da vererek ücretsiz..

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba Casus

Alan adı dns ns kayıtlarını alan adı firmanız üzerinden sunucu ip adresinizi işaret edecek şekilde güncelleyin. Bunu domain firmanıza rica eder iseniz kendileri sizin için yapacaklardır.

NS için ; https://blog.cliaweb.com/vestacp-name-server-dns-ayarlari.html

İyi çalışmalar.

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al