wmaraci reklam
lidertakipci

55 inch 140 ekran tv tavsiyesi

6 Mesajlar 853 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba

55 inch ekran tv tavsiyesinde bulunabilirmisiniz. aşağıdakini almayı düşünüyorum ama karar veremedim

http://www.hepsiburada.com/samsung-ue55mu7000-55-140-ekran-4k-uydu-alicili-smart-wi-fi-led-tv-p-HBV000005EL0R

wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba, geçtiğümiz yıl 55" philips aldım genel anlamda televizyondan memnunum fakat şöyle birşeyin farkına vardım ki telivozyon seçerken seçtiğimiz cihazın bir televizyon olduğunun farkına varmak gerekiyor.

Mesela smart tv, android tv, youtube uygulaması, web tarayıcı vs. gibi özellikleri fazla kafaya takmadan, görüntü kalitesi iyi olan bir tv seçmek gerekli. Çünkü emin olun bu saydığım özellikler hiç bir işe yaramıyor.

Örnek youtube özelliği var fakat hiç tat vermiyor, nedeni ise tv lerde donanım güçlü olmadığı için örnek 1080p bir video izlerken youtube üzerinden ekran kartı yetersiz geldiği için görüntüde bozulmalar oluyor.
Ayrıca tv lerde ki youtube uygulamasında kalite seçimi yapılamadığı için görüntü kalitesini uygulama o anki internet hızına göre ayarlıyor ve sen bazen 1080p izlemek istediğin şey 360p de açılıyor ve bunu değiştiremiyorsun. Bu nedenle alacağın televizyonda youtube olmasada olur zaten işine yaramayacak.

Birdiğer konu web tarayıcı, tv tarayıcıları henüz yeterince gelişmediği için internet de gezinmek işkence haline geliyor. Normalde 1 dakikada açıp bakacağın bir sayfayı tv de açmak en az 5dk nı alıyor. Ayrıca film sitelerinden film açar izlerim desen onuda iyi birşekilde yapamıyorsun, sürekli donuyor, kasıyor bazen yanıt vermeyip tarayıcıyı kapatıyor. Donanım yetersizliği burada da sorun çıkartıyor. Bu yüzden alacağın tv de eeb tarayıcısı olmasada olur.

Yani illaki son sürüm bir smart tv almana gerek yok.

Android tv lerde durum dahada vahim sanırsınki çin malı tabletleri söküp tvnin içine monte etmişler. Donanım (işlemci,ram,ekran kartı) vasat durumda, çoğu uygulama donuyor, kasıyor, kapanıyor yada hiç açılmıyor.
Zeten birçok uygulamada android tvlerde ki play storda yok özellikle kapatılıyor.

bu nedenle alacağın tvnin android olmasınada hiiç gerek yok.

Yukarda saydığım bu özellikler sırf satış politikaları için konulmuş göstermelik özellikler ve hiç bir şekilde performans alamıyorsun. Bu durum bütün markalarda böyle malesef, hepsi aynı halt. istisna bir kaç model var fakat bunlarda bir araba parası kadar fiyatı var.

Ben philips kullanıyorum memnunum ama bacanak aynı özellikte lg aldı 200 euro daha pahalıya fakat lg nin görüntü kalitesi daha bir hoş geliyor renkler çok canlı sanki bir oyun monitörü gibi.

uzun lafın kısası tv alırken görüntü kalitesine göre seçim yap diğerleri hiç umrunda olmasın diğer özellikler için zaten harici box cihazlar satılıyor, mini bilgisayarlar satılıyor.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam beğendiğin televizyon çok fazla bilişimci değilsen tüm ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

cihaneken yorumunuza kesinlikle katılmıyorum. Philips marka televizyon alarak değil smart tv seçiminde konuya vakıf olmadığınız ortada.

Zira bahsettiğiniz şey (Youtube sorunsalı veya film siteleri) kesinlikle seçiminiz olan TV ile alakalı bir durum.Yüksek seri TV lerin (ki hiçbirisi bir araba parası değil) 4000+ rahatlıkla bulunabiliyor.

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Samsung tv ile her akşam youtueden bir film izlerim. Tv alacaksan Samsung yada lg olmalı. Sadece tv için kullanacaksan Philips olabilir her ikisi de var evimde

wmaraci
wmaraci

RadiKaL RadiKaL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Çiftçi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 281 / 398
  • Ticaret 8, (%100)
Şöyle birşey var kablo tv kullanıyorum youtueden izlediklerim daha kaliteli görüntü olarak

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)
Teknosaya gittim 55 8nch bakarken eleman vestelin 55 inch olanini satmaya calisti ,baktik baktik oled tvleri begendik ,begendikte 55 inch olanlari 8000 lerden basliyor coook para cok

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al