wmaraci reklam

Bitcoin Mining Ekibi Kuruluyor

24 Mesajlar 9.633 Okunma
wmaraci reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Ben de halen Bitcoin'in mantığını çözebilmiş değilim. :)

wmaraci
reklam

Picef Picef Doğru Bilgi Kutsaldır Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 5 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Elle tutulur bir mantık aranması, insanları çıkmaza götürebiliyor. Bu konuda basit bir örnek verebiliriz. Şu anda piyasada olan altın ya da diğer paralar, tek başlarına hiç birşey ifade etmiyor ve değerli görülmüyorlar. Değerli olmalarını sağlayan, insanların onlara biçmiş oldukları değerdir.

Yani bir arz talep meselesidir. Bir banknotu elinize alın ve bakın. Nedir onu değerli kılan? Hiç birşey. Basit bir kağıt parçası. Fakat insanlar tarafından kabul görmüş bir değeri, dolayısıyla da alım gücü bulunmaktadır.

İşte bitcoin gibi paralar da aynen böyledirler. Normalde hiç bir değerleri olmamasına karşın, belli bir piyasası oluşmuş ve alım gücüne ulaşmışlardır. Bir nevi takas aracı diye düşünebiliriz. Bu kadar basit.

Doğru Bilgi Kutsaldır

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Picef adlı üyeden alıntı

Elle tutulur bir mantık aranması, insanları çıkmaza götürebiliyor. Bu konuda basit bir örnek verebiliriz. Şu anda piyasada olan altın ya da diğer paralar, tek başlarına hiç birşey ifade etmiyor ve değerli görülmüyorlar. Değerli olmalarını sağlayan, insanların onlara biçmiş oldukları değerdir.

Yani bir arz talep meselesidir. Bir banknotu elinize alın ve bakın. Nedir onu değerli kılan? Hiç birşey. Basit bir kağıt parçası. Fakat insanlar tarafından kabul görmüş bir değeri, dolayısıyla da alım gücü bulunmaktadır.

İşte bitcoin gibi paralar da aynen böyledirler. Normalde hiç bir değerleri olmamasına karşın, belli bir piyasası oluşmuş ve alım gücüne ulaşmışlardır. Bir nevi takas aracı diye düşünebiliriz. Bu kadar basit.

Peki bu mining dediğiniz olay nedir hocam?

• Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 5 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Mining bilindiği üzere madencilik demektir. Bitcoin Mining ise Bitcoin madenciliği.

Bitcoinin kriptografik imzalama fonksiyonu, 256-bitlik EC-DSA (elliptic curve digital signature algorithm) ve hash fonksiyonu ise SHA-256'dır. Bu yapıyı, şifreli bir algoritmanın, bilgisayar tarafından çözülmesi şeklinde açıklamak mümkündür.

Her çözülen algoritma, karşılığında çözen kişileri ödüllendirmektedir. Bu işlemler otomatik olarak yapılmaktadır. Bir bloğun kırılması ortalama olarak 10 dakikadır. Eğer 10 dakikadan daha kısa bir zaman dilimi içinde blok kırılmaya başlarsa, zorluk seviyesi otomatik olarak artar. Bitcoin üretiminin durma noktası ortalama olarak 100 yıl sonradır. Aksi bir durum meydana gelmedikçe, şu anda dünyada yaşamakta olan hiç kimse Bitcoin'in sonunu göremeyecektir. Tabi 1 asırdan fazla yaşayanları hariç tutalım.

Madenciler, kullandıkları donanımlarla bu şifreleri kırarlar. Kırılan her blok için 25 Bitcoin kazanılır. Bu Bitcoinler, blok havuzuna katılan kişiler arasında, kimin daha çok katkıda bulunduğuna göre adil olarak dağıtılır.

Örneğin (A) noktasından kazı yapan biri, elindeki donanım imkânları ile 1TH/s veri işliyor, (B) noktasından kazıya katılan bir başka kişi de saniyede 2TH veri işliyor. Bu durumda çok veri işleyen, daha çok Bitcoine sahip olacaktır.

Şu anda 1TH/s ile kazı yapan kişi, 24 saatte 0.4259 BTC kazanıyor. Yani 339 dolar.

2TH/s ile kazı yapan kişi ise, 24 saatte 0.8517 BTC kazanıyor. 679 dolar.

Not: Beklenen yılbaşı yükselişi devam edebilir. Bu işe ne kadar erken girilirse, o kadar iyidir.

Bu arada QuiteOne rumuzlu arkadaş, zahmet ederek görüşmeye geldi. Oturup konuştuk ve güzel bir sohbetimiz oldu. Teşekkür ediyorum kendisine. Gelişmelerden kendisini haberdar edeceğim.

Doğru Bilgi Kutsaldır
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Shadow Shadow WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 5 / 18
  • Ticaret 5, (%100)

Picef adlı üyeden alıntı

Mining bilindiği üzere madencilik demektir. Bitcoin Mining ise Bitcoin madenciliği.

Bitcoinin kriptografik imzalama fonksiyonu, 256-bitlik EC-DSA (elliptic curve digital signature algorithm) ve hash fonksiyonu ise SHA-256'dır. Bu yapıyı, şifreli bir algoritmanın, bilgisayar tarafından çözülmesi şeklinde açıklamak mümkündür.

Her çözülen algoritma, karşılığında çözen kişileri ödüllendirmektedir. Bu işlemler otomatik olarak yapılmaktadır. Bir bloğun kırılması ortalama olarak 10 dakikadır. Eğer 10 dakikadan daha kısa bir zaman dilimi içinde blok kırılmaya başlarsa, zorluk seviyesi otomatik olarak artar. Bitcoin üretiminin durma noktası ortalama olarak 100 yıl sonradır. Aksi bir durum meydana gelmedikçe, şu anda dünyada yaşamakta olan hiç kimse Bitcoin'in sonunu göremeyecektir. Tabi 1 asırdan fazla yaşayanları hariç tutalım.

Madenciler, kullandıkları donanımlarla bu şifreleri kırarlar. Kırılan her blok için 25 Bitcoin kazanılır. Bu Bitcoinler, blok havuzuna katılan kişiler arasında, kimin daha çok katkıda bulunduğuna göre adil olarak dağıtılır.

Örneğin (A) noktasından kazı yapan biri, elindeki donanım imkânları ile 1TH/s veri işliyor, (B) noktasından kazıya katılan bir başka kişi de saniyede 2TH veri işliyor. Bu durumda çok veri işleyen, daha çok Bitcoine sahip olacaktır.

Şu anda 1TH/s ile kazı yapan kişi, 24 saatte 0.4259 BTC kazanıyor. Yani 339 dolar.

2TH/s ile kazı yapan kişi ise, 24 saatte 0.8517 BTC kazanıyor. 679 dolar.

Not: Beklenen yılbaşı yükselişi devam edebilir. Bu işe ne kadar erken girilirse, o kadar iyidir.

Bu arada QuiteOne rumuzlu arkadaş, zahmet ederek görüşmeye geldi. Oturup konuştuk ve güzel bir sohbetimiz oldu. Teşekkür ediyorum kendisine. Gelişmelerden kendisini haberdar edeceğim.

Pm atıyorum, iletişime geçelim.

Zorlukla beraber bir kolaylık vardır.

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
Bu konuyu önceden görseydim yatırım yapardım ama maalesef görmemişim.. Sağlık olsun umarım siz çatır çutur kırıyorsunuzdur blokları

ozergul.net/com

TradeOne TradeOne Yazılım geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Yazılım geliştiricisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 59 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
Fikrimce artık bitcoin mining anlamsızlaştı, sadece hobi olarak yapılabilecek hale geldi. Çünkü bütün hesap yapanlar gittikçe artan zorluk seviyesini öngöremedikleri için büyük yanılma paylarıyla hesap ediyorlar, ayrıca elektrik faturası,ekipman yıpranma, amortisman payı , vergi, transfer komisyonları gibi konuları hesaba yine katarken büyük yanılma paylarıyla ekliyorlar, ama sizin dışınızda belki şu anda binlerce rig'de, milyonlarca kişi mining yapıyor. sözün özü, evdeki hesap çarşıya uymuyor, 10 dolarlık küçücük usb cihazlarla saniyede Gigahash mine edebilen aletler çıktı.

ama bitcoin'in kendisi ve ayrıca litecoin bir yatırım aracı olarak orta ve orta altı vadeli sıcak al sat işlemleriyle risk seven yatırımcılar için hala karlı durumda.

Bence ekipmana yatırım yapılacağına ortak bir yatırım havuzu oluşturup karma bir kriptokıymet sepetine yatırarak alım satım üzerinden rant elde etmek daha mantıklı.
Tabı bu benim görüşüm.

• Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 5 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

Shadow adlı üyeden alıntı

Pm atıyorum, iletişime geçelim.

Özel mesajınıza yanıt verildi.

cudjex adlı üyeden alıntı

Bu konuyu önceden görseydim yatırım yapardım ama maalesef görmemişim.. Sağlık olsun umarım siz çatır çutur kırıyorsunuzdur blokları

Henüz üretim yapmıyoruz. Ürünler elimize ulaştığında üretime başlayacağız.

TradeOne adlı üyeden alıntı

Fikrimce artık bitcoin mining anlamsızlaştı, sadece hobi olarak yapılabilecek hale geldi. Çünkü bütün hesap yapanlar gittikçe artan zorluk seviyesini öngöremedikleri için büyük yanılma paylarıyla hesap ediyorlar, ayrıca elektrik faturası,ekipman yıpranma, amortisman payı , vergi, transfer komisyonları gibi konuları hesaba yine katarken büyük yanılma paylarıyla ekliyorlar, ama sizin dışınızda belki şu anda binlerce rig'de, milyonlarca kişi mining yapıyor. sözün özü, evdeki hesap çarşıya uymuyor, 10 dolarlık küçücük usb cihazlarla saniyede Gigahash mine edebilen aletler çıktı.

ama bitcoin'in kendisi ve ayrıca litecoin bir yatırım aracı olarak orta ve orta altı vadeli sıcak al sat işlemleriyle risk seven yatırımcılar için hala karlı durumda.

Bence ekipmana yatırım yapılacağına ortak bir yatırım havuzu oluşturup karma bir kriptokıymet sepetine yatırarak alım satım üzerinden rant elde etmek daha mantıklı.
Tabı bu benim görüşüm.

Evet haklısınız elektrik gideri çözülemeyen kişiler için anlam ifade etmiyor. Bunu aşabilenler, yüz yıl daha kazanacaklar. Biz rüzgâr türbini ile üretim yapacağımız için dileyen kişilerin makinelerini %50 komisyon ile çalıştıracağız. Fatura ödeyerek kazı yapan kişiye oranla, çok daha iyi bir gelir elde edecek makine sahipleri.

Fakat ben ürünümü alır, kendim çalıştırırım diyenlerin de kendi tercihleri olacaktır.

Şubat sonu için ikinci parti alımları başlamıştır.

Doğru Bilgi Kutsaldır

TDWeb TDWeb SEO Danışmanı - Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek SEO Danışmanı - Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 112 / 210
  • Ticaret 143, (%99)
detaylı şekilde görüşebilir miyiz?

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
BitCoin aynı dolar,altın gibi bir piyasa.Sadece birkaç gün içinde değerinin 1-2 Dolara düşebileceğini de göz önünde bulundurun.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al