wmaraci reklam
lidertakipci

Google Mobil Uyumlu İbaresi ve Faydaları

4 Mesajlar 663 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Incanus Incanus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ogrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Bu yazımızda Google mobil uyumlu olmak ve bunun faydalarından bahsedeceğiz. Günümüzde mobil cihazlar öyle boyutlara geldi ki insanlar mecbur kalmadıkça bilgisayar kullanmıyorlar. Önceden doğru düzgün internete girebilen akıllı telefonlara hayret eder dururduk. Şimdi çok ileri boyutlardayız. Yani bir iş adamına gidip “bilgisayarınızda yaptığınız işi tabletiniz de de aynı verimlilikte yapabilir misiniz?” dersek cevabı “bilgisayara ihtiyacım neden olsun ki?” gibi bir şey olurdu herhalde…

Durumlar böyleyken internet siteleri de yavaş yavaş mobil uyumlu olmaya özen gösteriyorlar. Bir çoğu ilk hedefini mobil uyumu üzerine koyuyor hatta. Örneğin şarkı sözü siteleri. Her neyse. Vaziyet böyle olunca Google da tabi ki kullanıcılarına yardım ediyor. Artık Google aramalarında responsive özelliği bulunan ya da mobil yönlendirmesi bulunan siteler “mobil uyumlu” olarak gözüküyor...

Devamı için: http://www.elitsel.com/google-mobil-uyumlu-olmak-ve-faydalari/

wmaraci
reklam

TeamScriptim TeamScriptim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 90 / 202
  • Ticaret 11, (%100)
Bunu her siteye yapmıyorlar galiba yada daha yaygınlaşmayan bir özellik. Sonuçta milyonlarca site mevcut.

Mustafa Kemal ATATÜRK!

YazilimciHoroz YazilimciHoroz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 25 / 98
  • Ticaret 3, (%100)

TeamScriptim adlı üyeden alıntı

Bunu her siteye yapmıyorlar galiba yada daha yaygınlaşmayan bir özellik. Sonuçta milyonlarca site mevcut.

Adam her siteye tek tek girip bakmıyorlar. Responsive olan bütün sitelerde head kısmında özel be kod var Ekranın boyunu ölçmek için kullanılan. Sayfaları indexlerken ufak bir komutla o kodun olup olmadığına bakıyor. O varsa mobil ibaresi çıkıyormuş. Bende yabancı bir blogda okudum

oorka oorka WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 36 / 101
  • Ticaret 5, (%100)

TeamScriptim adlı üyeden alıntı

Responsive diye tabir ettigimiz butun sitelerde cikiyor

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al