freelance iş ilanları

HP PAVILION laptopu alayımmı

19 Mesajlar 4.333 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

shmstyrn shmstyrn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blog Yazarı + Tasarımcı
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 5 / 48
  • Ticaret 1, (%100)
Bilgisayarın özelliklerine burdan bakabilirsiniz
tüm özellikleri ile aynı olan bi alt modeli

resmi sitesinde 1500 tl civarı yazıyor önerilen fiyat ama 1350 liraya satan sitelerde buldum.

bence özelliklerine göre çok ucuz bir bilgisayar

bide bunların şarjı kaç saat sürüyor

ısınma problemi varmıdır.
teknik servis ağı nasıldır.
ne kadar ilgilenirler.
ne nadar sürede geri gönderirler.
ve çok sık arıza verir mi bu marka.

en fazla 2000 tl bütçem var
3.nesil i5 veya i7
8gb yada 6gb ram
ekranı 15.6 inçten küçük olmayan laptop önerilerinizi bekliyorum

wmaraci
reklam

cnkymz cnkymz Araştır Dur ! Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Kimya Mühendisliği
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 41 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Ben HP Pavillion DV6 serisinden bir laptop kullanıyorum. Şahsen ısınma problemi çok ciddi değil. Elbette ısınıyor, fakat hararette yapmıyor. Şuana kadar ısınma probleminden şikayet etmedim, ki tasarım için uzun bir süre kullandım ve ciddi şekilde yorduğum zamanlar oldu. Fakat kapanma gibi veya ısınma kaynaklı arıza verme durumu yaşamadım.

Teknik servis ağınıda güç adaptörü girişi problemi için gönderdim bir keresinde. Kapından gelip alıyorlar ve İstanbul'a gönderiliyor. Öncesinde de telefon ile arıza kaydı oluşturuyorsun, 1 veya 2 gün içinde gelip alıyorlar. Benim laptop 1-1.5 hafta sonrasında gelmişti. Aynı zamanda sanırım yine HP'nin sitesinden takip edebiliyorsun laptop nerede, hangi işlemde gibisinden. Benim yaşadığım arıza ile 1.5 haftada çözüm uygun bir zaman dilimi gibi gelmişti. Çok rahatsız etmedi beni. Ama aciliyetin olduğunda ekstra bir işlem uygulanır mı bilemem. Çok sık arıza verir mi demişsin, 2.5 sene oldu sanırım ve sadece 1 kere gönderdim. Fakat kullanıcıya bağlı bir şey bu. Yani arıza vermesini birilerinin referansıyla zor ölçersin ki örneği ile de karşılaşmadım değil. Aynı serinin bir üst model laptopunda "kullanıcı kaynaklı" epey sorun yaşanmıştı. Nerede ve hangi koşullarda kullandığına bağlıdır biraz. Düzgün kullandığın takdirde hiç bir laptop arıza vermez. Sende bilirsin ki, bir şeyin tetiklemesi lazım, hiç bir şey durduk yere bozulmaz. Bozuk gelmesi haricinde ki onuda aldığın yerde çözersin.

Bununda örneği şöyle, ilk alırken laptopu eve getirdiğimde LAN kablosu takılı şekilde açmaya kalktığımda açmıyordu. 1 gün sonra geri götürdüğümde birebir değişim yapıldı, ama tabi bu mağaza taraflı bir durumdu.

Velhasıl, şuan gösterdiğin ürün güzel bir üründür. Rahatlıkla işlerini halledersin. Şahsen HP'ten yana kendi laptopum için bir sorun yaşamadım. Ama tekrar söylüyorum kullanıcı ile fazlasıyla ilgilidir bu durum :)
shmstyrn

kişi bu mesajı beğendi.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
TOSHIBA ve ASUS öneririm, bu fiyatlarda da iyi ürünleri var.

• Üyelik 07.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 5 / 48
  • Ticaret 1, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

TOSHIBA ve ASUS öneririm, bu fiyatlarda da iyi ürünleri var.

önerebileceğiniz model varmı

wmaraci
wmaraci

Ibolac Ibolac #php #mysql #wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 46 / 49
  • Ticaret 25, (%96)
4 arkadaşım Toshiba kullanıyor. Hepsi farklı modeller. Hepsinde de batarya ve ısınma problemi var. Tavsiye etmiyorum. HP Pavilion DV6 kullandım (şu anda üretimde olmayan bir model) Sadece son zamanlarda fan çok ses çıkarıyordu. Ne ısınma ne başka bir sorunla karşılaştım.

Oyun anlamında bakarsak piyasadaki her oyunuda takır takır oynuyorum.

Tüm PHP İşleriniz Yapılır # BOT # SCRIPT # EDIT

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)
Sakın ha! Alayım deme HP Pavyon serisinden. :) Toshiba ya da Asus al..

Youtube: NovaMobi Teknoloji

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Arkadaşımda hp pavilion serisinden var, sorun olduğunda kapıdan alıp kapıya bırakıyorlar ama ürünleri güzel değil. Bu özelliklerin altında Asus marka bir laptop alın, beğendiğiniz modelle eşdeğer kullanırsınız. Aynı özelliklerde olsa bile üretim farkı var. Belirtilen özellikleri tamamıyla kullanamıyorsunuz.

Tercihim Asus. Fiyat pahalı gelebilir ama sorunsuz kullanmak ve verdiğiniz paraya değmesini istiyorsanız tercihiniz bundan yana olsun.

iyi.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Bulaşmanızı hiç tavsiye etmiyorum. Aldığınızda olmayabilir ama elbet birgün başınız ağrıyacak, bundan kaçış yok :) Isınma sorunu var, çok kötü.

Toshiba önerimdir.

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
pavilion hakkında en çok duyduğum şey kışın ev ahalisini senin odana toplayabilecek olduğu :D
ben packard bell kullanıyorum geçen sene bir samsung vardı elimde.karşılaştırma yaptığımda üretici kaynaklı pek çok şeyde packard bell'i samsungdan bile kaliteli buldum.
eğer 2000 tlye kadar bütçen varsa 1500 tlnin altına inme orada gerçekten ciddi bir sınır var ve 1 sene fark yaratır.yani 1300 tllik laptop alıp 2 sene adamakıllı kullanırsın veya 1600 tllik laptop alır 3 sene adam akıllı kullanırsın.

neyse uzatmadan efendim kısacası ben packard bell olmadı toshiba oda olmadı samsung öneririm.bunlarıda almayacak olursan garanti kapsamlarına iyice bak.ekran kartı en az 128 bit, i7 üçüncü nesil yerine i5 üçüncü nesil bi laptop bak derim.ufak bi fark için i7ye dünya para bayılma.

• Üyelik 07.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 5 / 48
  • Ticaret 1, (%100)
madem bu kadar çok ısınıyor vazgeçtim almaktan

sizce burdaki asus nasıl 1.200 tlye satılıyormuş

bide bu asus ile burdaki hp arasında nasıl farklılıklar var siz olsanız hangisini alırsınız ikisinde fiyatı aynı

bu asusun şarjı kaç saat gider
asuslarda;
ısınma problemi varmıdır.
teknik servis ağı nasıldır.
ne kadar ilgilenirler.
ne nadar sürede geri gönderirler.
ve çok sık arıza verir mi bu asuslar.
dış kasası sağlam mıdır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al