wmaraci reklam

MacBook Pro Mu Monster Abra A5 Mi ?

29 Mesajlar 5.236 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

polloshermanos polloshermanos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Dijital Amele
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 17 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Bende macbook pro var. Ipad pro da var. Ama işin diğer tarafına bakarsak 2005'lerde mac tartışılmaz derecede ileride bir makineydi. Oyun hariç her türlü işlemi yapabilirdiniz ve evladiyelik gözüyle bakılırdı. Fakat hem ios hem de macos resmen android'e dönüştü. Zaman geçtikçe cihazı sıfırlasanız bile ilk günkü performansına erişemiyorsunuz. Pil konusunda ise hepimizin malumu. Ayrıca profesyonel anlamda kullanacağınız hemen hemen her uygulama ücretli. Stabil çalışıyor olabilir ve ekranını kapat yanında dolaştır, bilgisayarın pili bitip kapanınca telaş etmezsin belgelerde bir sorun olacak mı diye. Fişe taktığında kaldığın yerden devam edersin.

Tamamen bir iş insanı kafasında kullanım yapacaksan ve uygulamalara para veririrm diyorsan mac.

Ama arada oyun oynarım, hızlı çalışsın. 1-2 senede format atmaktan üşenmem ve en önemlisi virüsler konusunda tedbirlerim var bunları göze alarak kullanırım diyorsan kesinlikle monster.

Ayrıca ben de mac'te çizim, kod yazımı ve iş yaşantımda yaptığım işlemleri yapmakta kişisel olarak zorlanıyorum. Photoshop, illustrator kısa yolları windowstaki gibi değil. O yüzden lenovo z500 kullanıyorum. Makinenin fiziksel olarak başına gelmedik kalmadı ekranını bile kırdım ama maşallah tıkır tıkır çalışmaya devam ediyor yıllardır.

Fiziksel kalitesini tam olarak bilemem ama mesela ben bilgisayarı yenileyecek olsam en önemli ihtiyacım kişisel olarak i9 ve en az 16gb ram olmasıdır. Şu anki cihazımda i7, 8gb.

Bu doğrultuda kararını vermeni tavsiye ederim.
rebellion

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

KamilHanci KamilHanci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarım / Programlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** H**
  • Mesajlar 553
  • Beğeniler 29 / 172
  • Ticaret 4, (%100)
İkisinide kullanmış biri olarak, monster ek atar. İster oyun oyna ister render yap. Stabilite Windows 10 1909 da da var. Macbookda ne donanım var ne Bi ekstrası. Sadece Apple yazıyor tablet donanımına 10k para alıyorlar. Monster 7K ister render al ister oyun oyna tek sıkıntısı yok.

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Monster derim çünkü;
1. 10bin para ödeyip canın sıkılınca oyun oynayamamak :) ne bileyim bana saçma geliyor.
2. Yazılım için macbook deniyor ama neye göre? Sadece html css kodlayan birisi için yeter evet.
3. Apple ı gereksiz pahalı buluyorum.

zumrutmedya zumrutmedya zumrutmedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 42 / 49
  • Ticaret 8, (%100)
Peki bu nasıl? Bende taşınabilir olması açısından laptopa geçmeyi karar verdim, her ne kadar istemesemde.
Asus Vivobook
https://www.hepsiburada.com/asus-vivobook-s432fn-eb020t-intel-core-i5-8565u-8gb-512gb-ssd-mx250-windows-10-home-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000UW0UZ?magaza=Hepsiburada

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ByFlash ByFlash WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 70 / 51
  • Ticaret 1, (%100)
13 inç yeterli midir? Bende arıyorum. Yazılım için gerekiyor, oyun oynamam. Şu an kullandığım 20 inç monitörü bağlayabilirim herhalde, bir sıkıntı olur mu?

Javadanadam Javadanadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 474
  • Beğeniler 331 / 148
  • Ticaret 3, (%100)
Tabi ki macbook

burakeo burakeo Hareket Sonucun Yarısıdır Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek web
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 218 / 114
  • Ticaret 19, (%95)

japonyadanturk adlı üyeden alıntı

Macbook kullaniyorum okulda, macbook sadece goruntu ve tarz olarak unlu
gaming pcler cok hizlidir
ayrica fiyatina gore harika ozellikler
kesinlikle monsteri oneririm

sen m1 işlemcili MacBook kullandın mı?

1 Ayda İnternetten 4 Bin Lira Kazanmak : https://www.youtube.com/watch?v=V5ktweu_39o

68136 68136 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 24.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1016
  • Beğeniler 380 / 381
  • Ticaret 5, (%100)
Monster casper'ın aynısı onermem. Asus vs bak derim

erencoban erencoban İlginç... Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2021
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 6 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Macbook derim başka bir şey demem. İnsanlar özgürlük falan diyor fakat saçma geliyor yani bence özgürlük 10-20 yıl sonra bile hala bir sürü işi yapabilen stabil bir bilgisayarın olması. Şu an MacBook Pro kullanıyorum elbette fiyatlar biraz tuzlu fakat bu apple ile alakalı değil ülkemizin ekonomisi ile alakalı. Kodlama ve diğer işleri aktif yapıyorsan direkt al kullan. Bootcamp ile windows kurdum bilgisayara sırf merakımdan GTA V yükledim. Orta yüksek grafikler arası 60-100 FPS aldım. Tabi oyun oynayamazın sürekli yani bilgisayara zarar verir ama performansı anlaman için bu örneği verdim. Bir kere MacBook alışırsan bir daha windows kullanamazsın diyeyim. Ayrı bir dünya.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al