wmaraci reklam

Nokia Lumia 1520 Mini Geniş Anlatım

3 Mesajlar 817 Okunma
smmexpress

defensive defensive WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 14 / 167
  • Ticaret 35, (%100)

Tüm dünyanın bildiği üzere son zamanlarda piyasaya yeni çıkan akıllı telefonların mini versiyonları yapılmaktadır. Bu akıllı telefonlar yapımcıları tarafından neredeyse her gün geliştirilmektedir. Akıllı telefon kullanıcıları için değişik alternatifler sunmak için çok yoğun bir performans sergiliyorlar, kimi kullanıcı telefon ekranını büyük severken kimisi ise daha küçük sevmektedir.

Benim kişisel görüşüm ise küçüktür. Büyük telefon daha güzel olabilir, daha güzel videolar izlenebilir fakat kullanım kolaylıgı olarak ben küçük telefonlardan yanayım. Samsung S3, S4 gibi piyasada tutulan telefonların mini modelleri çıkartılarak kullanıcılara alternatif sunulmuştur ve bu mini telefonlar büyük bir ilgi görmüştür.

Windows Phone sistemi hakkında;

Windows Phone sistemi olan telefonlar arasında gözle görülür bir şekilde açık ara önde olan Lumia 1520 telefonu 6.0 inch boyutunda olmasına rağmen geliştirdikleri mini telefon 4.3 inch boyutundadır.

Nisan ayında piyasaya sürülecek olan bu muhteşem telefon hakkında biraz bilgi edinelim..

Lumia 1520 Özellikleri;

4,3 inch boyutunda olan bu telefon HD bir ekrana sahiptir, 2 GB RAM ile mükemmel bir performansa sahiptir. 32 GB dahili depolama alanına sahip olan telefonumuza neredeyse istediğimiz kadar uygulama indirebiliriz. Dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisine sahiptir. 14MP çözünürlüğü ile profesyonel fotoğraflar çekebilir, bunları dilediğiniz gibi sosyal medya üzerinden paylaşabilirsiniz. Windows Phone 8.1 işletim sistemi ile göz kamaştırmaktadır. En önemli özelliklerinden birisi ise kablosuz şarj özelliğidir.

Bu telefonumuzu Iphone 5s ile karşılaştıracak olursak;

Lumia 1520 çok fazla olmasa bile önde görünmektedir, daha fala disk genişletme kapasitesine sahip olan telefonumuzu 64 GB’a kadar genişletebiliyoruz. Veri aktarımı yaparken Iphone modeline karşı 50 Mbps’lik bir hız ile önde bulunmaktadır. Ram açısından ise 1 GB’lık bir farkı gözden kaçırmamaktayız. Lumiada dört çekirdeklidir Iphone 5s ile çift çekirdeklidir. En büyük farkları ise bataryasıdır, Lumia 1520′de 768 saate kadar dayanabilen batarya, Iphone 5s’de 250 saate kadar dayanmaktadır.

http://www.06haberler.com/2014/02/nokia-lumia-1520-mini-genis-anlatim/

wmaraci
reklam

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Öncelikle konu için teşekkür ederim, başarılı bir tanıtım konusu gerçekleştirmişsiniz. Burayı okuyan diğer kullanıcılar için şunu hatırlamatmak isterim;

14MP çözünürlüğü ile profesyonel fotoğraflar çekebilir, bunları dilediğiniz gibi sosyal medya üzerinden paylaşabilirsiniz.
14 MP kamera ile profesyonel fotoğrafın bir bağlantısı yoktur. Megapixel oranı sadece baskı boyutuyla alakalıdır, ötesi değildir. Bir fotoğrafın profesyonel olabilmesi adına, yeteri kadar ışık, gerekli açı, Enstantane, Diyafram ve ISO'nun kusursuz olması gerekir. En iyi makina en kaliteli fotoğrafı çekseydi, en iyi daktiloya sahip olanda en iyi romanı yazardı.

Telefonun tek dezavantajı 14 MP boyutunda büyük fotoğraflar çekmesidir bence. Sosyal medya paylaşımına ağırlıklı olarak üretilen kameraların MP boyutunun 8'i geçmemesi gerekir. İsterseniz 50MP kamerayla çekin, sosyal medya bunu upload ederken zaten kaliteyi ve boyutu düşürüyor. 6 ay önce Facebook'a yüklediğim Fotoğrafları hesabımı kapatmadan önce tekrar indirmek istedim. 90MB olarak yüklediğim fotoğrafları, 2MB olarak bana geri verdi Facebook.
SafakCALiSKAN

kişi bu mesajı beğendi.

defensive defensive WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 29.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 14 / 167
  • Ticaret 35, (%100)

Ahmet adlı üyeden alıntı

Öncelikle konu için teşekkür ederim, başarılı bir tanıtım konusu gerçekleştirmişsiniz. Burayı okuyan diğer kullanıcılar için şunu hatırlamatmak isterim;

14 MP kamera ile profesyonel fotoğrafın bir bağlantısı yoktur. Megapixel oranı sadece baskı boyutuyla alakalıdır, ötesi değildir. Bir fotoğrafın profesyonel olabilmesi adına, yeteri kadar ışık, gerekli açı, Enstantane, Diyafram ve ISO'nun kusursuz olması gerekir. En iyi makina en kaliteli fotoğrafı çekseydi, en iyi daktiloya sahip olanda en iyi romanı yazardı.

Telefonun tek dezavantajı 14 MP boyutunda büyük fotoğraflar çekmesidir bence. Sosyal medya paylaşımına ağırlıklı olarak üretilen kameraların MP boyutunun 8'i geçmemesi gerekir. İsterseniz 50MP kamerayla çekin, sosyal medya bunu upload ederken zaten kaliteyi ve boyutu düşürüyor. 6 ay önce Facebook'a yüklediğim Fotoğrafları hesabımı kapatmadan önce tekrar indirmek istedim. 90MB olarak yüklediğim fotoğrafları, 2MB olarak bana geri verdi Facebook.

paylaşım ve mesajınız için teşekkür ederim
Ahmet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al