wmaraci reklam
lidertakipci

SQL nedir? Php ne demek? Script mi, o da ne? Vbulletin yönetebilir miyim?

6 Mesajlar 804 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

iscidunyasi iscidunyasi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Sorumu biraz daha açmak istiyorum. Başlıkta yazdığım gibi, temel bilgi "sıfır" seviyelerinde. Ama, bloguma bir de forum kurmak istiyorum. Lisanslı bir vbulletin sürümü alsam ve tüm kurulumu ücreti karşılığında bir profesyonele yaptırsam; tek bir sorum var:

- Tek başıma sistemi idare edebilir miyim? Yoksa devamlı ücretli destek almam mı gerekir?

Şöyle daha iyi açılayabilirim: Bundan 9 ay önce wordpress nedir deseler; office programı derdim. Ama şu anda kimseye ihtiyaç duymadan web sitemi idare ediyorum, seo vs. çalışmalarını araştırarak yapıyorum. Vbulletin de benim için wordpress gibi olur mu?

Teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Çoğu insan araştırarak öğreniyor. Bunda kötü bir şey yoktur. Ben bile yıllardır bu işlerdeyim fakat zaman zaman birşeyleri araştırıp yapıyorum. Vb işlemlerini kurdurun hazır şekilde sonrasını zaten bakarak öğreneceksiniz hiçte zor değildir.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Abi WordPress'i nasıl öğrendiysen vBulletin'i de zamanla öğreneceksin. Pek fazla zorlanabileceğini düşünmüyorum.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

AaRAdyOcU AaRAdyOcU WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek İnşaat Teknisyeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad L** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 337 / 110
  • Ticaret 24, (%100)
Herşeyin mantıklısı kendi bilgisayarınıza Xampp kurarak Localhost üzerinden kendinizi geliştirip,host ve sitesine taşımak en iyisi :)

Pratik olmak için kendi bilgisayarınıza sanal server ( Localhost ) kurarak öğrenmek daha iyidir.

wmaraci
wmaraci

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
WordPress'i nasıl öğrendiysen aynı şekilde vBulletin'i de kaparsın.
Arada çok uçuk farklar yok.:)

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

Sebilisim Sebilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Php Coder
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 4 / 85
  • Ticaret 3, (%100)
Bundan 4 veya 5 yıl önce ben :)

Hatta paylaşayım hikayemi sizinle bir proje için domain aldık ortağımla. Proje kafamızda çok mantıklı ama yapım aşamasına gelince bir yere kadar geldik araştıra araştıra, üst düzey bilgi gerekiyor o kısımda... ne yapacağız ne yapacağız insanlardan yardım istedik freelance çalışan bir arkadaş 600 TL istemişti çok iyi hatırlıyorum o da en ucuz !! Şimdi olsa biri getirse 100 TLye yaparım aynı sistemi ve ederi o kadar yani ölücülük yapmıyorum.. Neyse ortak dedim bu böyle olmayacak gel başka bir şeyler düşünelim FORUM kurduk. Tabii sonradan öğrendim ki her Coder'in başından geçmesi gerekiyormuş FORUMun. Tabii gördük donanimhaber.com filan "BİZ DE YAPARIZ" dedik ve girdik...

Girdik ama MyBB nedir SMF nedir hangisi iyidir aralarında ki fark nedir.. VBulletin bizim için o zamanlar efsane gibi bir şey zaten... Bir şekilde kurduk MyBB ama kurana kadar biz kuruduk.. Her aldığımız hata için 5 saat harcayarak site açıldı... Sırada ne var ? ortağım o kadar doyumsuzdu ki onun sayesinde geliştim zaten. " BİZİM SİTEMİZ NEDEN ŞU MyBB SİTESİ GİBİ DEĞİL" diye diye en sonunda onlara benzetmeyi başardık...

Neyse daha devam etmiyorum sonuç olarak kardeşim otur araştır OKU OKU OKU! kendin dene olmasın insanlar seni engelleyene kadar !!!YETERİ KADAR araştırıp başaramadıktan sonra!! sorular sor. Zaten dolduğunu hisettiğin zaman blogum olsun forumum olsun demeyeceksin... Diyeceksin ki : " İnsanlar yaptığım temaları içerik yönetim sistemlerini kullansın." Her türlü konuda yardımcı olmaya hazırım zamanında bizi demoralize edenler kadar moral veren destek olan insanlar da vardı. Onların görevi bize devrediliyor yavaş yavaş sanırım...
iscidunyasi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al