Bundan 4 veya 5 yıl önce ben :)

Hatta paylaşayım hikayemi sizinle bir proje için domain aldık ortağımla. Proje kafamızda çok mantıklı ama yapım aşamasına gelince bir yere kadar geldik araştıra araştıra, üst düzey bilgi gerekiyor o kısımda... ne yapacağız ne yapacağız insanlardan yardım istedik freelance çalışan bir arkadaş 600 TL istemişti çok iyi hatırlıyorum o da en ucuz !! Şimdi olsa biri getirse 100 TLye yaparım aynı sistemi ve ederi o kadar yani ölücülük yapmıyorum.. Neyse ortak dedim bu böyle olmayacak gel başka bir şeyler düşünelim FORUM kurduk. Tabii sonradan öğrendim ki her Coder'in başından geçmesi gerekiyormuş FORUMun. Tabii gördük donanimhaber.com filan "BİZ DE YAPARIZ" dedik ve girdik...

Girdik ama MyBB nedir SMF nedir hangisi iyidir aralarında ki fark nedir.. VBulletin bizim için o zamanlar efsane gibi bir şey zaten... Bir şekilde kurduk MyBB ama kurana kadar biz kuruduk.. Her aldığımız hata için 5 saat harcayarak site açıldı... Sırada ne var ? ortağım o kadar doyumsuzdu ki onun sayesinde geliştim zaten. " BİZİM SİTEMİZ NEDEN ŞU MyBB SİTESİ GİBİ DEĞİL" diye diye en sonunda onlara benzetmeyi başardık...

Neyse daha devam etmiyorum sonuç olarak kardeşim otur araştır OKU OKU OKU! kendin dene olmasın insanlar seni engelleyene kadar !!!YETERİ KADAR araştırıp başaramadıktan sonra!! sorular sor. Zaten dolduğunu hisettiğin zaman blogum olsun forumum olsun demeyeceksin... Diyeceksin ki : " İnsanlar yaptığım temaları içerik yönetim sistemlerini kullansın." Her türlü konuda yardımcı olmaya hazırım zamanında bizi demoralize edenler kadar moral veren destek olan insanlar da vardı. Onların görevi bize devrediliyor yavaş yavaş sanırım...