wmaraci reklam

12.11.2018 Google hız testi güncellemesi

15 Mesajlar 1.833 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar yeni güncelleme ile farklı özellikler eklemişler, hayırlı olsun. ha bilen varsa buraya açıklamasını yapabilir.

Edit: mobil hıza, kullanış deneyimine önem veren google neden bu testi yaptığımız adresi mobil kullanışlı yapmaz ki? Ekrandan taşan ve sığmayan bolumler var.

wmaraci
reklam

• Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
sen güncelleme google ben bir şey anlamadım. neden düşük diyor buna?

suskun suskun Berat Fm Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 889
  • Beğeniler 758 / 208
  • Ticaret 30, (%100)
Ben birşey anlamadım bu sabah kontrol ettiğimde mobil %95 gösteriyordu Masaüstü %97 gösteriyordu . Şuan baktığımda Mobil %34 Masaüstü %95 yani mobil neden bu kadar tuhaf onu anlamadım

http://www.cepradyom.com/

• Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)

suskun adlı üyeden alıntı

Ben birşey anlamadım bu sabah kontrol ettiğimde mobil %95 gösteriyordu Masaüstü %97 gösteriyordu . Şuan baktığımda Mobil %34 Masaüstü %95 yani mobil neden bu kadar tuhaf onu anlamadım

aynısı bende de var. üstte koyduğüm resimden harici mobil %55 gösteriyor masaüstü %99 gösteriyor ama kullanıcı raporuna göre düşük. :norespond: :norespond: google n'apıyon bira da açıklasan

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cihan1 cihan1 gerivites.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek WM
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 1228
  • Beğeniler 19 / 278
  • Ticaret 27, (%100)
Mobil %38 masaüstü %97 gösteriyor. Güncelleme yaramamış pek :D

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Google mobil açılış hızına öncelik verdiğini Temmuz ayında açıklamıştı.

Bu yüzden artık tüm siteler mobil uyumla birlikte açılış hızları da iyi olmak zorunda.

Bir çok arkadaş sıralamalarda neden yokum diye konu açıyor, ancak hala site açılış hızlarının ilk kriterlerden biri olduğunu anlamamakta ısrar ediyorlar maalesef.

En basit örnek; Türkiye hedefli bir site için Amerika lokasyonda site barındırmak mesela. Ciddi erişim farkı vardır Avrupa lokasyona göre. Ardından ücretsiz ssl almak gibi nedenlerle Cloudflare kullanmak. Zamanla site daha yavaş açılmaya başlar ancak site sahipleri kendi tarayıcılarındaki cache nedeni ile hızlı açıldıklarını sanırlar.

Daha geçen gün bir üye sitesinin çok hızlı açıldığından bahsediyordu bir konuda. Halbuki Webpagetest üzerinde İstanbul lokasyonda açılış hızı maalesef 18 sn idi.

Tabii ki sadece lokasyon değildir sebep. Tema seçimi son derece önemli. Kullanılan eklentiler ve cache eklentisine bağlı ayarların doğru yapılması. En başta resim optimizasyonu.

Hemen her konuda site hızının iyi olması gerektiğini söylerim, umarım pagespeed yeni özelliği ile bu konuda daha hassas oluruz :)

Not: Özellikle Türk temalarını kullananlar mobil hızda maalesef daha sıkıntılı olacaklar. Kolay gelsin diyorum.

İyi forumlar herkese.
suskun mrtrclb bilmekistiyorum

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Bu yüzden artık tüm siteler mobil uyumla birlikte açılış hızları da iyi olmak zorunda.

Bir çok arkadaş sıralamalarda neden yokum diye konu açıyor, ancak hala site açılış hızlarının ilk kriterlerden biri olduğunu anlamamakta ısrar ediyorlar maalesef.

En basit örnek; Türkiye hedefli bir site için Amerika lokasyonda site barındırmak mesela. Ciddi erişim farkı vardır Avrupa lokasyona göre. Ardından ücretsiz ssl almak gibi nedenlerle Cloudflare kullanmak. Zamanla site daha yavaş açılmaya başlar ancak site sahipleri kendi tarayıcılarındaki cache nedeni ile hızlı açıldıklarını sanırlar.

Daha geçen gün bir üye sitesinin çok hızlı açıldığından bahsediyordu bir konuda. Halbuki Webpagetest üzerinde İstanbul lokasyonda açılış hızı maalesef 18 sn idi.

Tabii ki sadece lokasyon değildir sebep. Tema seçimi son derece önemli. Kullanılan eklentiler ve cache eklentisine bağlı ayarların doğru yapılması. En başta resim optimizasyonu.

Hemen her konuda site hızının iyi olması gerektiğini söylerim, umarım pagespeed yeni özelliği ile bu konuda daha hassas oluruz :)

Not: Özellikle Türk temalarını kullananlar mobil hızda maalesef daha sıkıntılı olacaklar. Kolay gelsin diyorum.

İyi forumlar herkese.

Hocam tamam da değerleri yuksek gösterip, sonucunuz düşük demek neden? Bunu açıklayabilir misiniz? Resim koymuştum üste.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Değerlerin yüksek olduğuna dair bir veri göremedim ben.

Pagespeed belirli hite sahip siteler için Chrome tarayıcı verilerine dayanarak hız değerleri verir. Öncelikli olarak First Byte Time dediğimiz kısmı gösterir ve diğer siteler ile (sektör bazında) kıyaslama yapar. İlik Zengin İçerikli Boyama olarka belirtilen yeşil alan ne kadar çok yüzdeye sahip olursa site ilk açılış hızı kullanıcılar bazında o kadar iyi anlamına gelir.

Pagespeed son güncellemesinde Lighthouse verilerini ekleyerek sitelerin mobil kullanıma göre iyileştirilmesi yönünde bir nevi zorlama yapıyor.

Site açılış hızı konusunda Webpagetest baz alabilirsiniz.
Gtmetrix size yapılması gerekenleri izah eder.
Pingdom ile pratik anlamda tema boyutu, resim kapladığı yer, fontlar vs bir tablo verir mesela.
Pagespeed ise son güncellemesi ile mobil kullanımın ne kadar yaygın olduğunu vurgulamış oluyor.
suskun

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)

İyi forumlar herkese.

Değerlerin yüksek olduğuna dair bir veri göremedim ben.

Pagespeed belirli hite sahip siteler için Chrome tarayıcı verilerine dayanarak hız değerleri verir. Öncelikli olarak First Byte Time dediğimiz kısmı gösterir ve diğer siteler ile (sektör bazında) kıyaslama yapar. İlik Zengin İçerikli Boyama olarka belirtilen yeşil alan ne kadar çok yüzdeye sahip olursa site ilk açılış hızı kullanıcılar bazında o kadar iyi anlamına gelir.

Pagespeed son güncellemesinde Lighthouse verilerini ekleyerek sitelerin mobil kullanıma göre iyileştirilmesi yönünde bir nevi zorlama yapıyor.

Site açılış hızı konusunda Webpagetest baz alabilirsiniz.
Gtmetrix size yapılması gerekenleri izah eder.
Pingdom ile pratik anlamda tema boyutu, resim kapladığı yer, fontlar vs bir tablo verir mesela.
Pagespeed ise son güncellemesi ile mobil kullanımın ne kadar yaygın olduğunu vurgulamış oluyor.

Teşekkürler hocam sormam hataymiş. En kötü değerl %34 olan bir yere, yüksek bir şey göremedimden sonrasını ayıp olmasın diye okudum. Zahmet etmissiniz. Yuksek gormediyseniz dr düşük de degildi, neyse benim hatam.

weblife11 weblife11 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad Ç** I**
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 59 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

suskun adlı üyeden alıntı

google turk ******* kullanıyor olabilir :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al