lostyazilim

12 yaşındaki "webmaster" kardeşimiz!

38 Mesajlar 3.679 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

YakupYLDZ YakupYLDZ Minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
ramazayn hocam o kadar copy proje var ki doğrularını unutmuşum. Evet koddostu :)

GELİRLİ SİTELERİNİZİ SATIN ALIYORUM. PM ATABİLİRSİNİZ.
wmaraci
reklam

mxaksoy mxaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1358
  • Beğeniler 482 / 344
  • Ticaret 3, (%100)
İyi ama gerek yok kurallar belli.

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
mxaksoy sanki yönetici gibi konuşmuşsunuz ben o yazıda sadece üyelik kısmından bahsetmedim. Bir çok konuya değindim.

Ayrıca sitenizde malware virüsü var. Kolay gelsin.

atiyazilim atiyazilim www.ati.istanbul Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 85 / 89
  • Ticaret 7, (%100)
Kardeşimizin sitesi sanırım http://6tel.net
Sitenin biraz hız sorunu var ve biraz da teması ile ilgili problemleri var.

Muhtemelen Batman'da yaşıyor ve adı da Efe :)

Sitesindeki yazılarda okunma sayısını şişirmiş demekki o da benim gibi aceleci birisi :) Dostum bu mesajımı okuyorsan bence olandan fazlasını göstermeye çabalama (Tecrübem böyle söyletiyor)

Sosyal medya (özellikle Twitter) konusunda yardımım dokunabilir ve istersen yazarlık konusunda da yardımcı olabilirim.

Konuyu açtığınız için YakupYLDZ çok teşekkür ederim.

Yaş konusuna gelince bence 12'ye düşürülmeli :)

E-posta adresim : ati@ati.istanbul
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
atiyazılım hocam öncelikle görüşleriniz için teşekkür ederim. Kardeşimize önerileriniz çok yerinde. Galiba karabükde yaşıyordu. :) Ama bir önemi de yok hocam sabah olsun da inşallah görsün konumuzu. :)

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Sitesinin çok fazla eksiği var tabi doğal olarak. 12 yaşına göre çok iyi bir iş çıkarmış. Bende websitesi yapmaya, aynı yaşta SMF ile başlamış, sonrasında derslerimden dolayı uzun süre ara vermiştim.

O zamanlar Adtech reklam firması çok yaygındı. Banka hesabım olmadığı için annemin hesabına geliyordu kazançlar. Hatta bir gün annemi zorla bankaya gitmeye ikna etmiş, kazancımı kontrol ettirmiştim. Annem bankaya rezil olmuştu tabi. Banka görevlisi '' 0,40 kuruş hesabınıza para gelmiş, geçen ay ise 0,60 kuruş gelmiş '' demişti.

Yıllık 10 lira masrafla açtığım forum sitenin pagerank değerini 3'e kadar getirmiş ve *** üzerinden 20 liraya satmıştım. Sonrasında veritabanını kaybettiğim için siteyi sattığım adama gönderememiştim. Adıma ************** konusu açılmıştı. Tabi daha sonra veritabanını bulup gönderdim ve konu silinmişti. :)

6tel çok yaratıcı bir domain olmuş. Küçük kardeşimize önerim; biraz da site hızıyla ve istek sayısıyla ilgilenmeye başlaması. Sitesi 333 istek yapıyor açılırken. GTMetrix testi yaparak, hepsini tek tek kontrol etmeli. :)
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

Gaintagram Gaintagram "Kazandıkça Öde!" Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Instagram Web Otomasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
Öncelikle gerçekten güzel bir konu fakat belli kurallar vardır ve bu kurallarda bazı durumlara istinaden değişiklik gösteremez, 10 yaşındaki kişi oyun oynamayı biliyor diye internet cafeler 12 yaş sınırını 10'a düşürmüyor, düşürmemeli. Bizde zamanın da yaşımızın yetmediği yerlere girdik. Böylesi daha eğitici ve öğreticidir. Forum zaten üye olunmasa dahi herkese açık, bizde zamanında internet cafelerde kenarda durup oyunların nasıl oynanacağını az öğrenmedik. Bu yaşlar forumu dışardan takip etme zamanı, bilgi verme değil alma zamanı o yüzden kuralların uygun olduğu düşüncesindeyim.

Kardeşime de başarılar dilerim.Bende 12 olmasa da 14 yaşında ilkokuldayken okulum ve sınıfımla alakalı tr.gg bir site yapmıştım. Okulun adını yazınca başta çıkıyordu. Biraz magazin havası ile oluşturulmuş eğlenceli bir okul gazetesi gibiydi, bütün sınıflardan 1 kişi seçmiştim ve okul bitince toplanıp hepsinden tek tek verilen ödevleri öğrenip siteye giriyordum. Tüm okul siteden o günkü ödevlere bakıyordu hitler ciddi mana da yüksekti benim için. Harika günlerdi...
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
12 yaşına göre türkçesi ve imlası gayet düzgün. ulan ne üniversite mezunları, ünlüler, onlar bunlar virgül dahi nere koyulur bilmiyor.. + wm ile uğraşıyor, 20 ye kadar bilgilerini 100 e katlar. iyi işler yapabilir.

forumda yasaklama sebebi yaş olmamalı. burası adult forum da haberimiz mi yok? nerde abicim videolar bana da gösterin :)

burdan efe ye başarılar diliyoruz. ne denebilir ki başka..
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

Fenty Fenty Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 65 / 60
  • Ticaret 4, (%100)
Bu işlere ne kadar erken başladın o kadar iyi. Bende 11 yaşlarında başladım.
YakupYLDZ

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 637 / 287
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar bütün bu yazıklarımıza yanıt Efe kardeşimizden mail geldi.

"Öncelikle yardım eden / etmeyen herkese desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum . Hiçbirinizi unutmayacağım . Hayatımda gördüğüm en iyi insanlardan birisiniz . Yorumlarınızı okuyunca çok sevindim . Umarım sizin de projeleriniz / web siteleriniz çok iyi yerlere gelir . Ben de forumda olmak isterdim ancak olamıyorum yine de kurallar gereği olduğu için bir şey de diyemem . Yine dediğim gibi sizi tanımasam da çok seviyorum ve asla unutmayacağım , hepinize çok teşekkür ederim ..."

Arkadaşlar ben de zahmet edip bu konuya ilgi gösteren cevap veren ve kardeşimize destek olmak isteyen
Voltaren @[MasterKazanç](userid:90472) Designers Frankresh ScriptEvin , @[PoseidonTR](userid:35632) , @[ramazayn](userid:82477) , @[atiyazılım](userid:60100) , @[kocakserdar7](userid:88177) , @[HesapMedya](userid:69358) , @[osidosi](userid:92692) , @[Fenty](userid:93087) @Okan_IŞIK

hocalarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
atiyazilim Voltaren Frankresh

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al