wmaraci reklam

2 Cümleyi Bir Araya Getiremeyenler Makale Yazıyor

70 Mesajlar 7.303 Okunma
smmexpress

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Teveccüh

Yaşla ölçülecek şeyler değil bunlar, akıl yaşta değil baştadır.

wmaraci
reklam

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)
Hak ettiğimiz ücretleri istediğimizde suçlu bir oluyoruz. 2 Cümleyi bir araya getiremeyen, cümle kuramayan kişiler, 0,75 TL , 1 TL gibi tutarlarda makale yazmaya devam ederlerse artık bizlerde bu sektörden ayrılmak zorunda kalacağız.

MehmetGUMUS3 MehmetGUMUS3 . Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 283 / 200
  • Ticaret 12, (%100)
Başta yanlış yapılan şey makale kavramının her alanda kullanılması oldu. Makale ile bizim yazdırdıklarımız veya bloglarımız için yazdığımız yazılar bambaşka şeyler. Biraz önce bir röportajda Ali ata bak cümlesini ögelerine ayırın diyordu verilen cevaplar ise mükemmel gerçekten. Herkes para kazanma hevesinde çoğu kişi umursamıyor, özenmiyor bile yazdıklarına zaten. Bu kavramı tamamen yanlış kullanıyoruz :(

Teamtofas.com

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
kusura bakmayın da neredeyse herkes de yi hatalı yazmış. makalelerde yazım hatasından şikayetçi arkadaşlar bu konuda yazdığınız mesajlarda de nin nasıl yazıldığını bilmediğiniz ortada. nasıl farkettiniz yazım hatalarını? makale yazarıyım diyen, her önüne gelen eğitimsiz arkadaş makale yazıyor diyen arkadaş da de yi hatalı yazmış.

hatta biri te yazmış ki o tam komedi.

1 liraya alınacak makale spinli olur. noktalama hatası ve anlatım bozukluğu çok olur. size satılan makale spinlenir spinlenir 5 kişiye daha satılır. özgün mü? özgün. ucuz mu? ucuz.

ha ben hatasız bir makale arıyorum derseniz. yazarım beş saat uğraşır 500 kelimeye 300 lira alırım. kimse 5 lira için gününü harcamaz.
birsevda zangess JumperTech

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

zangess zangess Ya Sev Ya Terket! Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webtasarim
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad U** i**
  • Mesajlar 1153
  • Beğeniler 339 / 275
  • Ticaret 13, (%100)

cnrsgr adlı üyeden alıntı

Sırf bu sebepten ötürü artık yeni sipariş almayı bıraktım bende. Bu yüzden satıcılar kadar alıcılar da sorunlu aslında üstadım. Örneğin, bilmediğim bir sektör için sipariş geliyor. 2 gün sonra teslim ederim diyorum, çok geç diyorlar. Nasıl çok geç yahu? Bilmediğim bir konuda bana bir sipariş veriyorsun, bunun metnini yaz diyorsun ama bana bir okuma, öğrenme süresi tanımıyorsun.

Ki zaten "GTA IV Sistem Gereksinimleri" başlıklı metine "makale" denilen bir ortam da eğitimli yazar bulunması adeta mucize olur üstadım. :)

İyi hoşta, kurduğun cümlelerin hemen hemen hepsi devrik cümle. :) Bu ne olacak? Böyle mi makale yazıyorsunuz?
Özür dileyerek düzeltiyorum:( Senden değil, @aykut arkadaşımızdan bahsediyordum. Yanlışlık oldu. @Aykut kaliteden bahsetmiş ama bütün cümleleri devrik.

https://biyokimlik.com

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)

zangess adlı üyeden alıntı

İyi hoşta, kurduğun cümlelerin hemen hemen hepsi devrik cümle. :) Bu ne olacak? Böyle mi makale yazıyorsunuz?

Hayır, böyle konuşuyorum üstadım. :)

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)

Sırf bu sebepten ötürü artık yeni sipariş almayı bıraktım bende. Bu yüzden satıcılar kadar alıcılar da sorunlu aslında üstadım. Örneğin, bilmediğim bir sektör için sipariş geliyor. 2 gün sonra teslim ederim diyorum, çok geç diyorlar. Nasıl çok geç yahu? Bilmediğim bir konuda bana bir sipariş veriyorsun, bunun metnini yaz diyorsun ama bana bir okuma, öğrenme süresi tanımıyorsun.

Ki zaten "GTA IV Sistem Gereksinimleri" başlıklı metine "makale" denilen bir ortam da eğitimli yazar bulunması adeta mucize olur üstadım. :)

ilk cümlede "bende" hatalı de ayrı yazılmalı. "ben de".

son cümlede "metine" değil "metne" olmalı. bir önceki cümlenizde doğru kullanmışsınız. "metnini".

zangess zangess Ya Sev Ya Terket! Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webtasarim
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad U** i**
  • Mesajlar 1153
  • Beğeniler 339 / 275
  • Ticaret 13, (%100)

Hayır, böyle konuşuyorum üstadım. :)

Yanlışlıkla ekledim seni kusura bakma.

https://biyokimlik.com

cnrsgr cnrsgr Caner Sağır Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ajans Direktörü
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 738
  • Beğeniler 58 / 463
  • Ticaret 46, (%98)

noop adlı üyeden alıntı

son cümlede "metine" değil "metne" olmalı. bir önceki cümlenizde doğru kullanmışsınız. "metnini".

Çok teşekkür ederim düzenlemeleriniz için. Konu makale ile alakalı olduğu için düzeltmelerinizde sonuna kadar haklısınız. Lakin burada yorum yazarken söyleyeceğim şeyleri tez vakitte aktarmaya odaklanıyorum/odaklanıyoruz. Kendinizi yormanıza değmez üstadım :)

Yine de çok teşekkürler. Özellikle "metne" düzeltmesi güzel bir ikâz oldu benim için de.

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)

noop adlı üyeden alıntı

Ek olarak "ortam da" değil ortamda.
noop

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al