lostyazilim

Acaba ben mi işi yanlış yapıyorum ya da benim bilmediğim noktalar mı var?

28 Mesajlar 3.497 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

yunusdonmez yunusdonmez Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web designer
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 23 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar merhaba ben 20 yaşında üniversite 2 bilgisayr programcılıgından bu sene mezun olacak bir kardeşinizim aklıma takılan bir konu var sizden fikirlernizi istiyorum
birçok kişiye web sitesi yaptım ortalama 40 civarı ve bunlardan parayı genelde taksitle aldım kendi işimi yaptım bir firma adına çalıştım fakat kazanamıyorum şuanda kazanıyorum ama ilerde bu parayla ailemi geçindiremem acaba ben mi işi yanlış yapıyorum yada benim bilmediğim noktalar mı var ?

fikirlenizi benim için çok önemli..

wmaraci
reklam

AreTiaS AreTiaS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Elektrik, Eelektronik
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 43 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
selamun aleykum şimdi kardeşim okudugun bolum üzerine bir işe girip bu işi ek iş olarak yaparsan bu kaygılarlardan kurtulursun.Örnek vereyim kendimden ben elektrikciyim fabrikada 8 saat sonunda bazen şahışların işlerinide yaparak ek kazanç sağlıyorum.İnternette özellikle tek bir şeye bağımlı kalmanıda tavsıye etmıyorum.Kendini geliştirir ve farkını sergilersen zaten kimse sana dur diyemez.Konu hakkında umarim aklındakileri silecek yorumlar çıkacaktır.
yunusdonmez YouMyCure

kişi bu mesajı beğendi.

www.yaziyo.net

• Üyelik 24.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web designer
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 23 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
aleykümselam ben bu işe arkadaşlarım oyun oynarken gönül verdim işimi seviyorum fakat özel sektörde staj yaptıgım zaman tecrübem oldu sistem ortada kötü patron müşteriden para almayınca sanada para veremiyor benim çalıştıgım firma 2000 li yılların başında kurulmuştu ve ben staj sürecimde hiç bir elemanın maaşını tam gününde alabildiğini göremedim

Bityavrusu Bityavrusu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci,Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 6 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Taksit ile alıcaksan parayı, sanal pazardan satabilirsin siteyi. Para sana nakit gelir müşteri taksit ile öder %5 komisyon var 100 TL den itibaren.Onu hesaplayıp koyarsın yada o kadar parayı gözden çıkarırsın.
Profesyonel şirketlerde çalış ama freelancer olarak değil. Açık öğretimden işletme oku o sırada bölümünü 4 seneliğe tamamla, zamanla başarılı olursan yönetcilik pozisyonlarına yükselirsin.
İşine para amaçlı yaklaşma severek yaklaş.
Severek yaptıktan sonra, başarılı olmak için tüm adımları attıktan sonra kazanırsın.
yunusdonmez asyadunyasi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

AreTiaS AreTiaS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Elektrik, Eelektronik
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 43 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim olay sende bitiyor sen kendini geliştirirsen nice büyük firmalar var kısacası iş sende bitiyor.

www.yaziyo.net

fastbayi fastbayi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayarcı
  • Konum Gümüşhane
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 2, (%50)
Yaşınız 20 okumanın yaşı yok bence imkanın varsa 4 yıllık okumaya koyul hocam. eğer 4 yıllık okumaya imkanın yoksa Ek iş yapacaksın hocam mecbur. artık 2 işe fırsat ayırdıgın kadar ailene ilgilenebilirmisin bilemem :)
yunusdonmez

kişi bu mesajı beğendi.

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)

yunusdonmez adlı üyeden alıntı

aleykümselam ben bu işe arkadaşlarım oyun oynarken gönül verdim işimi seviyorum fakat özel sektörde staj yaptıgım zaman tecrübem oldu sistem ortada kötü patron müşteriden para almayınca sanada para veremiyor benim çalıştıgım firma 2000 li yılların başında kurulmuştu ve ben staj sürecimde hiç bir elemanın maaşını tam gününde alabildiğini göremedim

Hocam güzel bir bölüm bitirmişsin. Bilgisayar , internet dünyası çok geniş ben sana şöyle yap derim yarın aklına başka bir şey yatar onu yaparsın. Bende arkadaşa katılıyorum. Bu dünyayı kolunda bir bilezik olarak tut ama sakın boş bırakma. Yeteneklerin ölçüsünde mutlaka bir yerlere varırsın diye düşünüyorum.
yunusdonmez

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web designer
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 23 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

imamet adlı üyeden alıntı

Hocam güzel bir bölüm bitirmişsin. Bilgisayar , internet dünyası çok geniş ben sana şöyle yap derim yarın aklına başka bir şey yatar onu yaparsın. Bende arkadaşa katılıyorum. Bu dünyayı kolunda bir bilezik olarak tut ama sakın boş bırakma. Yeteneklerin ölçüsünde mutlaka bir yerlere varırsın diye düşünüyorum.

anlıyorumm hocam ben bunun dılında bir mesleğe yönelsem güzel olcak fakat seviyorum bu işi mesleği yeni fikirler tasarımlar seo optimizasyonu ben 20 yaşındayım şuanda bir firmanın web tasarım departmanını ben yönetiyorum fakat ücret almıyorum firmanın adını kullanrak iş alıyorum fatura kesiyorum vs. Siz bu web tasarım işinden memnun musunuz yada ek iş olarak mı yapıyorsunuz asıl mesleğini nedir?

Ek Olarak:

fastbayi adlı üyeden alıntı

Yaşınız 20 okumanın yaşı yok bence imkanın varsa 4 yıllık okumaya koyul hocam. eğer 4 yıllık okumaya imkanın yoksa Ek iş yapacaksın hocam mecbur. artık 2 işe fırsat ayırdıgın kadar ailene ilgilenebilirmisin bilemem :)

bu işle o kadar meşgul oluyorum ki bazen yemek yemeye gitmiyorum yanlarına yada beraber vakit geçiremiyoruz fakat bunların karşılıgında kazandıgım para site başına 750 TL bunu bir kısmı domain hosting kalan paranın 3 te1 i peşin kalan parayı da almak için bir çok ugraş :/

Ek Olarak:

Bityavrusu adlı üyeden alıntı

Taksit ile alıcaksan parayı, sanal pazardan satabilirsin siteyi. Para sana nakit gelir müşteri taksit ile öder %5 komisyon var 100 TL den itibaren.Onu hesaplayıp koyarsın yada o kadar parayı gözden çıkarırsın.
Profesyonel şirketlerde çalış ama freelancer olarak değil. Açık öğretimden işletme oku o sırada bölümünü 4 seneliğe tamamla, zamanla başarılı olursan yönetcilik pozisyonlarına yükselirsin.
İşine para amaçlı yaklaşma severek yaklaş.
Severek yaptıktan sonra, başarılı olmak için tüm adımları attıktan sonra kazanırsın.

hocam benim düşüncem kendime ait bir hostingim olsa 250 TL den site yapsam 300 müşteriye ulaşsam yıllık bakım ve güncelleme olarak 125 TL alsam

300 x 125 : 37500 / Aylık : 3125 Fakat bu sitemi gerçekleştiremedim ama olursa oluru varmıdır ? :)

fastbayi fastbayi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayarcı
  • Konum Gümüşhane
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 2, (%50)

yunusdonmez adlı üyeden alıntı

anlıyorumm hocam ben bunun dılında bir mesleğe yönelsem güzel olcak fakat seviyorum bu işi mesleği yeni fikirler tasarımlar seo optimizasyonu ben 20 yaşındayım şuanda bir firmanın web tasarım departmanını ben yönetiyorum fakat ücret almıyorum firmanın adını kullanrak iş alıyorum fatura kesiyorum vs. Siz bu web tasarım işinden memnun musunuz yada ek iş olarak mı yapıyorsunuz asıl mesleğini nedir?

Ek Olarak:

bu işle o kadar meşgul oluyorum ki bazen yemek yemeye gitmiyorum yanlarına yada beraber vakit geçiremiyoruz fakat bunların karşılıgında kazandıgım para site başına 750 TL bunu bir kısmı domain hosting kalan paranın 3 te1 i peşin kalan parayı da almak için bir çok ugraş :/

Kendine Öyle Bir Yatırım Yap ki. İlerde çocukların oldugunda onlarada ve eşinede gereken ilgiyi göster. 1 İş yaparken 2. iş eklediginde Sürekli Yogun Olmakdan Real Hayatın Puff olmasın.

• Üyelik 24.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web designer
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 23 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

fastbayi adlı üyeden alıntı

Kendine Öyle Bir Yatırım Yap ki. İlerde çocukların oldugunda onlarada ve eşinede gereken ilgiyi göster. 1 İş yaparken 2. iş eklediginde Sürekli Yogun Olmakdan Real Hayatın Puff olmasın.

bu yatırımı nasıl yapıcam neyle sağlıcam şimdi gördüğüm kadarıyla herkez web sitesi yapıyor tabi webmasterları onlardan ayıran çizgiler var tatışılmaz fakat web tasarım sektörünün 7-8 yıl ilersini ben göremiyorum en son türktelkom web sitesi hediye ediyordu artık web siteleri kampanya olarak verilir hale gelmeye başladı düşünceniz nedir?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al