wmaraci reklam
lidertakipci

Acaba ben mi işi yanlış yapıyorum ya da benim bilmediğim noktalar mı var?

28 Mesajlar 3.117 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tatar59 tatar59 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Proje fiyatlarına razı gelicek insanları bulmak çok zor ama

wmaraci
reklam

yunusdonmez yunusdonmez Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web designer
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 23 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

tatar59 adlı üyeden alıntı

Proje fiyatlarına razı gelicek insanları bulmak çok zor ama

aynen müşteriye anlatamıyorsunuz bazı müşterilerde web sitesine verdiği parayı sanki sokağa atıyormuş hissi var ben çözemedim daha neden ?:mad:

MuhammedAli MuhammedAli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 318
  • Beğeniler 75 / 64
  • Ticaret 4, (%100)

yunusdonmez adlı üyeden alıntı

aynen müşteriye anlatamıyorsunuz bazı müşterilerde web sitesine verdiği parayı sanki sokağa atıyormuş hissi var ben çözemedim daha neden ?:mad:

Çünkü onun cebinden çıkıyor :) Bende de bazen aynı durum oluyor. Fiyatı fazla görünce vazgeçiyorum..

• Üyelik 24.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web designer
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 23 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

MuhammedAli adlı üyeden alıntı

Çünkü onun cebinden çıkıyor :) Bende de bazen aynı durum oluyor. Fiyatı fazla görünce vazgeçiyorum..

ben afyonda okuyorum şuanda ve afyonluyum kendi köyümede araç herzaman yok ve taksi tutmak zorundayım mesafe 10 km var yada yok ücret : 25 TL şimdi taksiciye diyorum ki dayı sen ne yaptın ? 25 TL ye ben istanbula giderim ama adam öle bi anlatıyoki tüpe zam şuna zam buna zam vergisi algısı hani param olsa adama çıkarcam 50 lira vercem o derece yani :)bu anlatmamdaki sebep biz daha istemeyi ögrenemedik demekki çünkü agzın laf yaparsa ve dürüt laf yaparsa kazanıyorsun bi şekilde bizim eksiğimiz durumumuzu yani ordan alacagımız parayı ne yapcaz hangi ihtiyacımızı karşılıcaz işte bu duyguyu müşteriye aktarabilirsek tam anlamıyla en azından pazarlama işini kapmışızdır demektir.(şahsi düşüncem)

wmaraci
wmaraci

MuhammedAli MuhammedAli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 318
  • Beğeniler 75 / 64
  • Ticaret 4, (%100)

yunusdonmez adlı üyeden alıntı

ben afyonda okuyorum şuanda ve afyonluyum kendi köyümede araç herzaman yok ve taksi tutmak zorundayım mesafe 10 km var yada yok ücret : 25 TL şimdi taksiciye diyorum ki dayı sen ne yaptın ? 25 TL ye ben istanbula giderim ama adam öle bi anlatıyoki tüpe zam şuna zam buna zam vergisi algısı hani param olsa adama çıkarcam 50 lira vercem o derece yani :)bu anlatmamdaki sebep biz daha istemeyi ögrenemedik demekki çünkü agzın laf yaparsa ve dürüt laf yaparsa kazanıyorsun bi şekilde bizim eksiğimiz durumumuzu yani ordan alacagımız parayı ne yapcaz hangi ihtiyacımızı karşılıcaz işte bu duyguyu müşteriye aktarabilirsek tam anlamıyla en azından pazarlama işini kapmışızdır demektir.(şahsi düşüncem)

Binevi pazarlama işi buda. Bende geliştirme aşamasındayım bu işte. O yüzden ağzın ne kadar laf yaparsa, o kadar para kazanırsın diye düşünüyorum :)

Bide kurumsallık hissi verebilirsen fiyatların normal seviyelerde olduğunu anlayacaktır diye düşünüyorum. Tabi yine müşteri de bitiyor iş :) Umarım anlatabilmişimdir..

• Üyelik 24.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web designer
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 23 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
anladım anladım amam öle bi durum var hani vbazen anlarsında anlatamazsın ya :) ben iş görüşmesi yapmaya gitmeden önce müşteriye şunları dicem bunları dicem şöle derse bu şekilde cvp vercem gibi hazırlanıyorum fakat müşteri saçma biyerden konuya dalıp bütün aklımdakileri süpürüp gidiyor bu yüzden dogaçlama sağlam olacak resmiyet çok önemli özellikle yıl 2014 olmuşken ye kürküm ye muhabbeti gün geçtikçe artmakta o yüzden kürkünüz kadar fyat verebilir bindiğiniz araba kadar konuşabilr havanız kadar iş yaparsınız tabi bu yanlış bir yaklaşım fakat malesef piyasada gözlemlediğim son durum bu
MuhammedAli

kişi bu mesajı beğendi.

gizmo gizmo Yargılamadan önce dinle.. Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Soğutma sistemleri - servis
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,
Bende Afyonlu olduğum için konuna bir yorum yapmadan geçmek istemedim.
Öncelikle kendini tartmalısın...
-Mesleğini ne kadar iyi yaptığını analiz etmelisin. Rakiplerine göre kendini nerede gördüğünü ve neleri hedeflediğini bilmelisin.
-Bu meslek konusunda kendine güvenin olmalı, kendine güvenden daha çok karşı tarafa da güven vermelisin...
-Kendine bir kalite anlayışı belirlemelisin ve çizgini bozmamalısın.
-Kendini gelişime açık tut, tekrarlamaktan daha çok üretmeyi hedef al.

Hemşehrime sevgiler...

• Üyelik 24.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web designer
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 23 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba hemşerim web tasarımcılarla tanışmak konuşmak ne kadar hoşuma gidiyor anlatamam birde karşımdaki kendi topragımsa deymeyin keyfime :) dediklerinizde haklısınız fakat bu iş için biraz kazık yemek , aç kalmak artık bıçagın kemige dayanması gerekiyor ve artık bu gidişe bir dur demek gerekiyor ben kendimi bu seviyede görmüyorum şuanda demekki benim hamurum tam anlamıyla yoğurulmamış ben yolumda tam gaz ilerlicem englleri amaya çalışcagım işte ozamn başarılı olurum diye düşünüyorum.
"Bazı şeylerin degeri kaybedilince anlaşılırmış ve biz bazı şeyleri elde edemediğimiz için kıymetini bilmiyoruzdur belkide.." burda neden böle edebiyat yaptım açıkcası bende bilmiyorum fakat içimden bi ses yazmamı söyledi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al