wmaraci reklam
lidertakipci

#ActaWillFailInTURKEY Destek İstiyoruz

5 Mesajlar 1.048 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Meşhur komplo teorileri yazarı. Bir çoğumuzun ismini duyduğu michael s -ikkofield başlattı ve bence her webmaster, her web sitesi sahibinin desteklemesi gereken bir konu. acta olarak bilinen , gizli saklı ve sessiz sessiz yapılan bu anlaşmanın içeriğini aynen aktarıyorum.
Fikir sahipleri,hak sahipleri,malı kötülenen firmalar,gibi gibi uzayıp giden bir kitleye içerik yönetim hakkı tanıyarak. Direkt müdahale yetkisi verecek. Yani oyun siteleriniz, dizi siteleriniz ,mp3 paylaşım , şarkı sözü paylaşımı gibi çok basit sebeplerle bile , hakkın sahibi tarafından kapatılman için yeterli olacak.
fikir ve sanat eserleri üzerinde hak sahibi olanların internete doğrudan müdahale etmesine imkan veren bir sansür anlaşması : resmi adı da bu .
Avrupa Komisyonu ve aralarında Bulgaristan'ın da yer aldığı toplam 22 AB ülkesi, ACTA anlaşmasını 2012'nin Ocak ayında Japonya'nın başkenti Tokyo'da imzalamıştı. gel gelelim bulgaristan bile bu işten caydı. ülkede herhangi birşeyi değiştirmeyeceği bahanesini öne sürerek meclisten geri çekti.
Anonymous da ulaşım ve ekonomi çöksün istemiyorsanız yasayı çekin demiş zaten bulgaristana. Türkiye açısından kimsenin haberi bile olmadan meclisten geçer yasalaşırsa 5 yaşında ki facebook kullanıcısı bile ceza alabilir . Twitter kullanan arkadaşlar bu hastagı paylaşırsa sevinirim bana yada herhangi bir kimseye faydası olan birşey değil. Reklam değil . Benim bir kârım yok . Bu konuda bilgi sahibi olanlar da buyursunlar bilgilerini paylaşsınlar hepimiz detaylı bilgi sahibi olabilelim .

Ek Olarak: Ciddi anlamda medya sessiz kalıyor kimseden çıt yok. Gizli gizli olup bittikten sonra dövünmenin anlamı yok derim. Bir çoğumuzun emekleri çöpe gider haberiniz olsun.

Ek Olarak: ACTA anlaşması aynen kabul edilirse internette arkadaşına bir şarkı yollayanla binlerce DVD çoğaltıp satanlar aynı kefeye konulacak. üç defa uyarılanların içerik paylaşmaya devam etmesi durumunda internet erişiminin kesilmesi de gündemde.sitelerinde telif hakkı içeren resim dahi yayınlara ceza kesilebilecek, yaptırımlar ciddi anlamda uygulanacak ! Kimin ne kadar haberi var bundan ?

wmaraci
reklam

muh4mmet muh4mmet Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 6 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Benim hiç yoktu :O

Raphael Raphael Wordpress & Seo Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek wmaster
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 55 / 152
  • Ticaret 0, (%0)
O zaman ülkenin yarısı hapse girer :D
muh4mmet

kişi bu mesajı beğendi.

Hacca giden ateist...

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
müzik ve film piyasasının yani dünya medyanın üzerine kurulu duruma geldi. İstediklerini zirveye istediklerini ise dibe çekebiliyorlar. İnternetin bu şekilde kullanımı da onların tahtını sallar oldu. Artı üretimlerinden kazanamaz duruma geldiler.Aramızda artık müzikler şarkılar için para harcayan varmı allah aşkına ? Mp3 olayı çıktı çıkalı albüm aldıysam sadece kiralık arabada falan yola giderken almayı unutmuşumdur da öyle almışımdır. O da kesinlikle korsandır.Sanatçılar bile kendileri söylüyorlar albümden kazanmak eskidendi artık tanıtımımız olsun da ekstra iş bulalım diye albüm yapıyoruz diyorlar.
Programlar deseniz scriptler deseniz zaten ortada.İşletim sistemlerine para verdiğimi hatırlamıyorum . Paralı yazılım aldıysam da sadece gerçek anlamda bir nebze olsun destek olabilmek geliştirilmesine katkıda bulunmak için bilinçli almışımdır. Oyun piyasasında böyle artık illallah ettiler dev üreticiler. Milyarlarca dolarlık pazarları var ama kazançları olması gerekenin %10 u bile değil.
Sopa gibi anlaşmalar bile nelere sebep oldu hepimiz gördük. Ki bu anlaşma sopa dan 100 kat daha tehlikeli . Ülkelerin veri alışverişini dahi kısıtlayıcı tedbirler içeriyor. Gel gelelim aile paketi için yırtınanlardan hiç kimse bu iş için sesini çıkarmıyor, medya da benzer haberler yok.
Bu kapsamlı olay daraltılsa bile kullanım alışkanlıklarımız yüzünden ciddi anlamda kısıtlamalara uğramamız söz konusu. En basiti sigara örneği gibi düşünün. Ben otobüste sigara içilen günleri hatırlıyorum . Bildiğiniz belediye otobüslerinde , uzun yol otobüslerinde,hastahanelerde sigara içilebiliyordu. Kademeli olarak bunu engelemediler mi ? Daha dün meyhane ve kahvehanelerde bile yasak edildi şaka gibi. Sigara içilmeyen bir kahve yada meyhane 90 larda söyleseydiniz kim inanabilirdi ki ? Bizde şu an o 90 larda sigara yasaklanacak diyenlere inanmayanlar gibi oluyoruz farkında değilsiniz.
Belki aklımız almıyor , yine bi şekilde yapabiliriz diyeceksiniz barlar meyhaneler gibi. Ben bi çok kez şahit oldum baskın yapıp sağlam cezalar kestiklerine . Ruhsat iptali yaptıklarına. Bence bu konu ciddi anlamda hepimizi ilgilendirmelidir. Hobi olsun , geçim kaynağı olsun internet bizim mecramız . Yapılacak her değişiklik ilk olarak yayıncıları yani bizi etkileyecek. Kullanıcılara ceza kesmeseler bile yayıncılara ciddi cezalar kesebilirler. Bence bu protokol imzalanmadan tavrımızı koymalıyız insanları haberdar etmeliyiz . Karşı duruş göstermezsek sonradan dövünmemiz hiç bir işe yaramaz. Beyoğlunu bilenler 5 sene önce nasıldı şimdi nasıl çok iyi bilirler. Bizde o duruma düşmeyelim.

wmaraci
wmaraci

brk brk Meşgul Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 82 / 81
  • Ticaret 1, (%100)
Benim haberim var. Biraz daha bilgi edindim bu konudan. Tweetleyelim...

coder, bike rider, hobbyist photographer
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al