lostyazilim

Adamın Teki Siteden Yazı Çalıyor

18 Mesajlar 1.646 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

52282 52282 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 26.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 169 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Beyler adamın teki sitemden yazı çalıyor. Ama alta nerden aldığını yazmış ama nofollow. Sıkıntı çıkartır mı bu? Yardım edin lütfen. Emek veriyoruz gitmesini istemiyorum.
1MesgulAdam

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

SonYazilim SonYazilim www.sonyazilim.net Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek cad/cam/cae
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 1205
  • Beğeniler 298 / 299
  • Ticaret 61, (%98)
Kaynak linki vermiş yinede iyi hiç vermeyenler var onlara da bir şey yapamazsın hocam.

1MesgulAdam 1MesgulAdam indirabi.org Yöneticisi Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Sitesi İşletmecisi
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 81 / 29
  • Ticaret 6, (%100)
Yaparsın hocam. webmastertools googleda kendi elinle hızlı indexleticeksin. o senden önce index almicak. Senden önce indexlenirse yazın, senin sitende kopya gibi gözükür. Özgün diye koyarsın ancak kopya durumuna düşer. Vereceğim linke siteni ekle ve ordan anlık indexlet yazılarını her eklediğinde.

Google sitesi:https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=tr

GİR VE SİTENİ EKLE.

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
1MesgulAdam Yazıyı önce indekleteninki değil, yazıyı önce yayınlayanınki orjinal içerik sayılır. Yazı yayına girdikten sonra (publish date) başkası önce indeksletse bile bu onun içeriğini kopya olmaktan kurtarmaz.
Adamı da okuyanları da yanlış yönlendiriyorsun.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 81 / 29
  • Ticaret 6, (%100)
@nk1864 Yayınlama tarihini istediğin gibi ayarlıyosun o ne olacak? senin dediğin saçma. varsa sana katılan susarım. Senin bahsettiğini yaparsa asıl kopya sayılacak onun yazıları. benim görüşüm fikrim bu kardeşim. 2,5 senedir bu işle uğraşıyorum. Yanlış yönlendiriyosun diyorsun.

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
NK1864 Sizin görüşlerinizi ve fikirlerinizi seviyorum. Fakat Google neden bizim hostumuzun sistem tarih ve saatine güvensin? Bu konuda deneyimlerimde var.

1MesgulAdam söylediklerinin zıttına, sizin bunu biraz daha açma imkanınız varsa sevinirim.

Durgun sular derin akar.

ankarali87 ankarali87 ..::ANKARA::.. Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek boya kontrol inspector
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 213 / 112
  • Ticaret 1, (%100)
Yıldırım Hocam dün bende konu açmıştım sizin sitenizde mi kadın sitesi?
Benim açtığım konu>> https://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/yazilarim-baska-sitede-paylasiliyor-346291.html

Sitelerimizi Googlede arayıp organik trafiği artıralım (Dayanışma) >>> https://goo.gl/TTfPYj

• Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
1MesgulAdam Önce ben senin kardeşin değilim. Senden 13 yaş büyüğüm. Yazarken bir konuştuğun kişinin bilgilerine bak. Saçma demeden önce de çalakalem yazdığın şeyi bir araştır.

Bir içerik sitede yayınlanmadan başka bir site o içeriği çekemez. Taslak metinden bahsediyorsun ki senin örneğin saçmadan da öte. Sen istersen yazdığın içeriği 1 ay sonra yayına girecek şekilde ayarla, o içerik yayına girmeden başkası senin içeriğini çekemez.

İçerik sitede yayınlandığı an parmak izi gibi benzersiz bir kod barındırır. Yine başka bir site içeriğini eklediğin an çalsa bile, orjinal içerik eklenmeden bunu yapamaz. Önce ana içerik eklenir, sonra başkası o içerik eklendikten sonra çeker. Bu arada da bir zaman işler.

2,5 senedir boşa uğraşıyormuşsun demek ki.

sorueki Sistemlerde sadece yerel zaman bilgisi olmaz. Bir de evrensel zaman vardır. Siz içerik eklediğinizde bu ikisi de devreye girer.

• Üyelik 08.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 81 / 29
  • Ticaret 6, (%100)
sorueki şöyle anlatayım, eğer bir site sizin yazınızı alıp kendi sitesinde hemen sizden sonra yayınlarsa veyahut sitenizdeki bu özgün yayınlanan yazı sizin sitenizde index alıp googleda gözükmeden kendi sitesine çekip benim verdiğim https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=tr bu siteden kendi sitesinde anlık indexletirse hocam. senin yazın sonra index alacağından sitendeki bu özgün paylaşıyorum zannettiğin içerik kopya durumuna düşer.

Siz eğer içeriğim korunsun çalınmasın istiyorum diyorsanız sitenizi Google'ın bu dizinine ekleyip indexleticeksiniz ve her yayınladığınız yazının linkini bu dizine ekleticeksiniz. Böylelikle anlık index alarak google da gözükücek ve çalan kişinin yayınladığı yazılar kopya durumuna düşücek ona yarar deil zarar sağlayacak. Anlaşıldı inşallah. bunu da bilmiyorsanız yani kusura bakmayın site işlerine başlamayın. en basit şey yahu bunu bilmek.

Ek Olarak: @[NK1864](userid:43190) tamam abicim. saygım sonsuz. siz öyle yapın biri çalarken yazınızı doğru yoldasınız :) iyi günler

• Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
1MesgulAdam Hala aynı yanlışı devam ettiriyorsun. Orjinal içerik başka bir şeydir. Bir içeriği orjinalinden önce indekslettirip ilkinden daha fazla fayda sağlamak başka bir şeydir. Bu fayda tabii bir süre devam eder. Kopya içerik sayısı arttıkça site spama düşer.

Benim yazdığım yazıyı ister botla, ister google gibi getir yaparak benden önce indeksletmen içeriğini orjinal yapmaz. Az önce belirttim. Her içeriğin parmak izi gibi bir kodu var. Ben yazıyı yayınladıktan sonra ne yaparsan yap, diğer içerik kopya olmaktan kurtulamaz.

Hala en basit şey diyorsun; 2,5 senedir bu işlerdeyim diyorsun. Bence sen başka bir alana yönel. Biraz ingilizceni geliştir. Orjinal kaynakları oku. Sonra bildiğini zannettiğin şeyi gelip burada 3-5 kişiye satarsın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al