wmaraci reklam

Adblock Engel Değil!

18 Mesajlar 1.738 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Günümüzde webmastların bir numaralı düşmanı olan Adblock yazılımları aslında Adsense kazançlarını düşürmüyor. Evet, size ilginç gelmiş olabilir ancak gerçekler böyle. Nasıl düşürmüyor diyeceksiniz, sorunuzun cevabı için okumaya devam edin... :hush:

(WebTekno'nun değişiyle) İnternet özgür bir alem. Sitenize giren herkes istediğini yapmakta özgür. Dolayısıyla Adblock yazılımlarından da kullanabilirler. Siz Adblock kullanan kullanıcıları sitenizden atarsanız ne olur? Onlara içeriği okutmazsanız ne olur? İki ihtimal var, ya Adblock yazılımını devre-dışı bırakıp içeriği okur, ya da sitenden ayrılır. Her iki olasılıkta da muhtemelen sitenize giren kullanıcı reklama tıklamayacak. Çünkü zaten tıklamak istemediği için Adblock yazılımlarını kullanıyor. O gördüklerinin reklam olduğunun farkında. İşte reklamlara tıklayanlar gördüklerinin reklam olup-olmadığını bilmeyen kullanıcılardır.

Tabii Admatic gibi 1000 görüntülenme başına kazanç ağı kullanıyorsanız geçmiş olsun. :laugh:
Mustafac kaanst

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

kaanst kaanst Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 435 / 160
  • Ticaret 31, (%94)
Peki Google'dan bununla ilgili bir açıklama var mı? Sevindim bunu okuduğuma ama emin olmak ta isterim, teşekkürler. :)
worldww

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
kaanst Google'ın açıklayabilecğei bir şey yok burada. Sadece gerçekler...
kaanst

kişi bu mesajı beğendi.

deryaerdil deryaerdil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 84 / 223
  • Ticaret 11, (%100)
Google ile alakası yok hocam, kullanıcı reklam görmek istemiyor o yüzden kullanıyor. Biz reklam görmesine zorluyoruz ama adam tıklamayacak büyük ihtimalle
kaanst worldww

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam mobilde de PC de de Adblock kullanıyorum . Fakat sadece Film sitelerinde abartılı şekilde zorlama reklam koyunlara karşı sinirden yaptığım birşey. Bunun dışında reklamları düzgün yerleştiren siteleri asla engellemiyorum. Hatta aradığımı bulduğum sitelerde reklama bir kere tıklamayi unutmuyorum. Burada diğer arkadaşlara da öneri olsun daha fazla kazanacağım diye sitelerinizi öldürmeyin.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
ııııIIIIııııIIIIIıııı PeKi GöSTeRiMLeR NoLaCaK Br0 ııııIIIIııııIIIIIıııı
worldww

kişi bu mesajı beğendi.

Plain Plain Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)
Bu düşünce bence yanlış. Gördüğünün reklam olduğunun farkında olan biri de örneğin bilgisayar alacaksa karşısına bilgisayar reklamları geldiğinde uygun fiyatlı bir ürün gözüne çarptığında tıklar, bu reklam ben buna tıklamam demez.
Yapılması gereken bence kullanıcının Adblock'u kapatmasını isteyen bir uyarı koymak ancak kapatmaya zorlamamak, uyarı X tuşuna basılarak kapatılabilmeli.
WmOptimize worldww

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

Plain adlı üyeden alıntı

Bu düşünce bence yanlış. Gördüğünün reklam olduğunun farkında olan biri de örneğin bilgisayar alacaksa karşısına bilgisayar reklamları geldiğinde uygun fiyatlı bir ürün gözüne çarptığında tıklar, bu reklam ben buna tıklamam demez.
Yapılması gereken bence kullanıcının Adblock'u kapatmasını isteyen bir uyarı koymak ancak kapatmaya zorlamamak, uyarı X tuşuna basılarak kapatılabilmeli.

Şahsen ben Adblock uyarısı gördüğüm sitelerden hemen çıkmaya çalışıyorum, bir kullanıcı olarak.

İsa adlı üyeden alıntı

ııııIIIIııııIIIIIıııı PeKi GöSTeRiMLeR NoLaCaK Br0 ııııIIIIııııIIIIIıııı

Adsense gösterimlerden çok az veriyor.

• Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

PoineTR adlı üyeden alıntı

Hocam mobilde de PC de de Adblock kullanıyorum . Fakat sadece Film sitelerinde abartılı şekilde zorlama reklam koyunlara karşı sinirden yaptığım birşey. Bunun dışında reklamları düzgün yerleştiren siteleri asla engellemiyorum. Hatta aradığımı bulduğum sitelerde reklama bir kere tıklamayi unutmuyorum. Burada diğer arkadaşlara da öneri olsun daha fazla kazanacağım diye sitelerinizi öldürmeyin.

Katılıyorum.

WmOptimize WmOptimize Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek WebProgramlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 151 / 174
  • Ticaret 3, (%100)
Bende Plain Hocam gibi yanlış bir düşünce olarak görüyorum. Birisi reklam tıklayacak veya tıklamayacak olarak önceden tanımlanamaz. Reklamlar zaten insanın aradığını bulma üzerinedir. Eğer aradığını reklamda bulursa elbette tıklar.

Örneğin; Film izleyen biri adblock kullanıyor.
Aynı kişi e-ticaret'e girmek için aramada yapmış. Bu adam potansiyel olarak çıkan reklama tıklayacak biri ama daha önceden reklamları engellediği için bu potansiyel yok oluyor.
worldww

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al