freelance iş ilanları

Advoly - Google Reklamları - Google Tarafından Banlanan Siteler Hk.

65 Mesajlar 10.550 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Advoly Advoly Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Coder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 0 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhaba,

Dün akşam saatlerinde partneri olduğumuz Google'ın İrlanda ofisinden ciddi ve sert bir uyarı maili aldık. Yayın ağımızda bulunan ve bu forumda da temsilcileri bulunan 28 adet sitenin illegal yollar ile kazanç sağladıkları ve bundan ötürü domainlerinin kara listeye alınarak banladığı bilgisini Google hesap yöneticimiz bize iletti.

İllegal veya legal görünümlü illegal yollarla bu kazançları sağlayan firmaların Google tarafından bütün hesapları kapatıldı..

Bizler Advoly ailesi olarak yayın hayatımıza başladığımız günden bu yana küçük ve büyük her yayıncı için maksimum hizmet, maksimum kazanç politikası çerçevesinde gece gündüz çalışırken bu 28 sitenin kurallara aykırı işler yapması hem kendilerini yakmıştır, hem de Google'ın gözünde Türk web sitelerinin itibarını oldukça zedelemiştir.

Bizler, yayıncılarımızla güvene dayalı ilişkiler içinde işlerimizi yürütürken, arka planda yapılan hileleri %100 isabet ile tespit edemeyeceğimiz bir gerçektedir. Botlarla tıklamalar yapmak, tık programları kullanmak, değişik scriptler yazarak reklam gösterim ve tıklamalarını arttırmak gibi illegal yollara başvuran herkesin tespitini yapmamız mümkün değildir. Google ise bizden daha yüksek başarı ile bunların tespitin yapabilmektedir ve netice itibariyle de dün böyle bir üzücü olayla karşı karşıya kalmış durumdayız.

Bu iyi niyeti suistimal eden yayıncılar bundan sonraki başvuruları incelerken daha farklı davranmamıza sebep olacaktır.

Bu 28 tane yayıncı harici geriye kalan 350den fazla yayıncı için denetimler artacaktır. Site kabul ve alımlarında daha katı kurallar getireceğiz.

Bu yayıncıların yapmış olduğu bu üzücü olaydan ötürü hem Türkiye'nin Google nezdindeki itibarı zedelenmiştir hem geride kalan yayıncılar için iyi bir örnek olmamıştır hem de bundan sonra yayıncı ağına katılacak olan siteler için işleri daha zor bir hale sokmuşlardır.

Bu ve bunun gibi yollar ile elde edilen kazançlara şiddetle karşı çıkmakla beraber, işini hakkıyla yapan ve emeğinin karşılığını alan diğer yayıncılarımıza bu kişilere prim vermemelerini rica ediyoruz.

Kamuoyuna duyurudur.

ADVOLY YÖNETİM

NOT:

Yayıncılarımıza gönderdiğimiz epostamızda belirttiğimiz üzere 28 adet yayıncımız Google tarafından banlandı. Eğer Google bu banlanan yayıncılarımızın hesabına yazdığı kazançtan kesinti yaparsa o kesintiyi yansıtmak durumundayız. Bu oranın belli olması ilerleyen zamanlarda olacak. Bu oran %100 de olabilir, daha düşük seviyede de olabilir. Ama şu an gerçek olan şey bu 28 yayıncı hesabı kapatıldı, bloke edilmiş durumda. Eposta üzerinden İrlanda ile iletişimimiz devam ediyor. Konu hakkında ekstra araştırma yapmak isteyenler Advoly'nin yayıncı id'si ile (ca-pub-9560090995770182) kendi domainlerini Adsense destek ekiplerine durumu anlatan bir eposta gönderirler ise gerekli cevapları alabileceklerdir.
turkojen34 Weyso aktuelsoylesi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

grsy grsy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 1256
  • Beğeniler 148 / 399
  • Ticaret 22, (%95)
Gerçekten az kazanıyorum fakat bu tür hilelere başvurma gereğini hiç duymadım iyi olmuş nediyelim herkes çalıştığı kadar kazanır.
Bedir 53456

kişi bu mesajı beğendi.

hesap satış

Erkan33 Erkan33 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 86 / 49
  • Ticaret 0, (%0)
İyi olmus @Advoly ben domainimi degistirdim yeni domaini nasil duzeltebiliriz

Orifame Orifame Oriflame Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Oriflame Danışmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 69 / 42
  • Ticaret 2, (%100)
Bir an için diğer reklam servislerinin akibetini paylaşıp siteyi kapatacağınızı sandım. Neyse ki öyle bir durum yok ama sizin adınıza üzüldüm. Diğer tüm reklam sitelerinin arasından sıyrılıp dikkat çektiniz. Nazar değdi diyelim...

wmaraci
wmaraci

TeyzenTevfik TeyzenTevfik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 193
  • Beğeniler 38 / 39
  • Ticaret 8, (%88)
Bakın haksız kazanç sadece reklam vereni değil, [B]bizleri de etkiliyor.[/B]
redfire38

kişi bu mesajı beğendi.

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
geçmiş olsun en kısa zamanda toparlanmanız dileği ile

DesignTr DesignTr HODL ! Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yatırımcı, Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1217
  • Beğeniler 99 / 373
  • Ticaret 6, (%100)
cezasını çekiyorlardır inşallah

Yazdıklarım kendi düşüncelerimdir, yatırım tavsiyesi değildir.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Gerek Advoly gerek adsense olsun, size sesleniyorum; siz yine böyle hile hurda vs. yoluyla hit yapan, tıklamalar yaptıran siteleri kabul edersiniz. Bizim gibi alnının akıyla hit yapan, ziyaretçisinin yüksek kısmını google organik aramalardan çeken ve günde 8-10 tık ancak alabilen siteleri ise kabul etmezsiniz. Hele ki adsense yok mu... Tam keyfiyetçi bana göre...

Ek Olarak: Gerek Advoly gerek adsense olsun, size sesleniyorum; siz yine böyle hile hurda vs. yoluyla hit yapan, tıklamalar yaptıran siteleri kabul edersiniz. Bizim gibi alnının akıyla hit yapan, ziyaretçisinin yüksek kısmını google organik aramalardan çeken ve günde 8-10 tık ancak alabilen siteleri ise kabul etmezsiniz. Hele ki adsense yok mu... Tam keyfiyetçi bana göre...
SerkanERGUN

kişi bu mesajı beğendi.

onur712 onur712 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 21 / 50
  • Ticaret 9, (%100)
tüm advoly den reklam veren siteleri banlamışsınız bu işte bir oyun var ve ben bunu bulacagım

üstelik neden kazancın kesinleştiği son gün uyarı geliyor 2 gün sonra ödeme yapılması gerekiyordu
SerkanERGUN redfire38 MuhammedAVCI

kişi bu mesajı beğendi.

Advoly Advoly Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 04.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web Coder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 0 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, hayır, sadece illegal aktivite tespit edilen 28 adet web sitesi (5 adet oyun, 8 adet dizi bilgi/öneri/fan, 5 haber, 3 teknoloji haber sitesi ve diğerleri) Google tarafından banlanmış durumdadır. Diğer yayıncılarımızın ödemeleri normalde olduğu üzere Haziran ayının son haftası yapılacaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al