Akıllı cihazlarda hayatımızı kolaylaştıracak bir fikir verin

7 Mesajlar 683 Okunma
smmexpress

budaks budaks WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 126 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar arkadaşlar, üniversite de proje ödevim için fikirler arıyorum. Projenin konusu ''Akıllı cihazlarda hayatımızı kolaylaştıracak uygulama yada aksesuarlar'' olarak geçiyor. Aklımda bazı fikirler geliştirdim ve bunları proje olarak hazırladım ama biraz daha zenginleştirmek istiyorum bu projeyi. Bu yüzden sizlerinde fikirlerini almak istiyorum. Bir akıllı telefonda hayatımızı kolaylaştırmak için gerek arayüz gerek uygulama için fikirlerinizi talep ediyorum.

wmaraci
reklam

asonons asonons WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Wordpress
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ç** U**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 211 / 210
  • Ticaret 11, (%100)
Bir fikriniz varsa geliştirmeniz için yardımcı olunur ama proje ödeviniz için kimse proje fikri üretmez/üretmemeli. Kendiniz bir şeyler bulmalısınız.

• Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 126 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
aslında bir projem var geliştirme aşamasındayım ama daha yeni fikirler almak için açmıştım bu konuyu

adem15 adem15 WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ögg
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 12 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
bir fikrim var ama ne kadar hayatı kolaylaştırır bilemiyorum. Şöyle ki, bir haber uygulaması. Sinemalar.com ve biletix gibi sitelerden hangi tarih hangi saatte nerde bir etkinlik varsa insanlara bildirim göndermek bu bildirimin içinde hangi siteden çektiysen konuyu sadece o sitenin linki olucak yani içerik çalmıcaksın bir nevi bu sitelere backlink sağlıyıp müşteri bulucaksın. İnsanlar hangi kategoriyle ilgileniyorsa onu işaretliceklet ve o konularda bildirim alıcaklar hem kullanıcı dostu olucak hemde içerik olarak sadece başlıklarını aldığın firmalar yararlanacak. Zaten tutarsa firmalar bu uygulamada yer almak için teklif bile sunarlar. Bu ne biçim fikir lan diyebilirsin ama cuma akşamı yarın şurda Sıla konseri var deseler illaki bi girer bakarım.

wmaraci
wmaraci

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Çok gizli projemi açıklıyorum, :D vakit ayırıp hayata geçiremedim belki biri yapar da bende kullanırım.

Ev içi envanter programı.

Evin mutfak, temizlik vs. malzemelerinin kayıtlarını tutacak, kamera ve manüel giriş ile barkod okuma ve ürün/malzeme kayıt yapacak. Ay içerisinde eve alınan malzemelerin kaydını tutacak gerekirse azalan malzemeyi bildirecek, marketlerde satılan ürünlerin kayıtları barkod sistemi ile uygulama sunucusunda veri tabanı oluşturularak, okutulan barkod numarası hangi ürüne ait olduğu marka,isim,model,resim gibi kayıtları kullanıcıya bırakmadan otomatik gösterecek hatta gerekirse çeşitli büyük marketlerin ilgili ürünleri hangi fiyatlara sattığı bilgisini güncel olarak tutacak. Dahada ileri gidip kazanç sağlamak amacı ile marka ve firmalar tarafından reklam amaçlı bildirimler oluşturula bilip, kullanıcıya "Çamaşır deterjanınız azalıyor bakın migrosta xxx deterjan şu fiyata satılmakta" gibi bir bildirim sistemli reklam ağı oluşturulup güzel kazançlar elde edilebilecek.

Fikir kabaca böyle, kendimden ve çevreden gördüğüm kadarı ile " Tüh! Evde sıvı yağ kalmamış, markete gittim de almayı unuttum" gibi cümleleri çok duyuyorum.
Halbuki markete gittiğinde aç uygulamayı bak bakalım evde hangi malzemeden ne kadar var veya en son hangi tarihte bir kaç kilo domates aldın?

• Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 126 / 45
  • Ticaret 2, (%100)

adem15 adlı üyeden alıntı

bir fikrim var ama ne kadar hayatı kolaylaştırır bilemiyorum. Şöyle ki, bir haber uygulaması. Sinemalar.com ve biletix gibi sitelerden hangi tarih hangi saatte nerde bir etkinlik varsa insanlara bildirim göndermek bu bildirimin içinde hangi siteden çektiysen konuyu sadece o sitenin linki olucak yani içerik çalmıcaksın bir nevi bu sitelere backlink sağlıyıp müşteri bulucaksın. İnsanlar hangi kategoriyle ilgileniyorsa onu işaretliceklet ve o konularda bildirim alıcaklar hem kullanıcı dostu olucak hemde içerik olarak sadece başlıklarını aldığın firmalar yararlanacak. Zaten tutarsa firmalar bu uygulamada yer almak için teklif bile sunarlar. Bu ne biçim fikir lan diyebilirsin ama cuma akşamı yarın şurda Sıla konseri var deseler illaki bi girer bakarım.

Hocam çook uzaktan benim aklımdaki projeye benzemiş teşekkür ederim zaman ayırıp fikir verdiginiz için :)

• Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad I** B**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 126 / 45
  • Ticaret 2, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Çok gizli projemi açıklıyorum, :D vakit ayırıp hayata geçiremedim belki biri yapar da bende kullanırım.

Ev içi envanter programı.

Evin mutfak, temizlik vs. malzemelerinin kayıtlarını tutacak, kamera ve manüel giriş ile barkod okuma ve ürün/malzeme kayıt yapacak. Ay içerisinde eve alınan malzemelerin kaydını tutacak gerekirse azalan malzemeyi bildirecek, marketlerde satılan ürünlerin kayıtları barkod sistemi ile uygulama sunucusunda veri tabanı oluşturularak, okutulan barkod numarası hangi ürüne ait olduğu marka,isim,model,resim gibi kayıtları kullanıcıya bırakmadan otomatik gösterecek hatta gerekirse çeşitli büyük marketlerin ilgili ürünleri hangi fiyatlara sattığı bilgisini güncel olarak tutacak. Dahada ileri gidip kazanç sağlamak amacı ile marka ve firmalar tarafından reklam amaçlı bildirimler oluşturula bilip, kullanıcıya "Çamaşır deterjanınız azalıyor bakın migrosta xxx deterjan şu fiyata satılmakta" gibi bir bildirim sistemli reklam ağı oluşturulup güzel kazançlar elde edilebilecek.

Fikir kabaca böyle, kendimden ve çevreden gördüğüm kadarı ile " Tüh! Evde sıvı yağ kalmamış, markete gittim de almayı unuttum" gibi cümleleri çok duyuyorum.
Halbuki markete gittiğinde aç uygulamayı bak bakalım evde hangi malzemeden ne kadar var veya en son hangi tarihte bir kaç kilo domates aldın?

Güzel fikriniz için teşekkür ederim hocam :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al