wmaraci reklam

Alexa & Google ilişkisi

5 Mesajlar 1.233 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ersin1907 ersin1907 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek güvenlik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 25 / 18
  • Ticaret 1, (%100)
Alexa ve Google Etkileşimi Seo önemi
Merhaba webmaster arkadaşlar bu gün ki konum Alexa kullanımı Google üzerinde seo için yararlı olur mu ? sorusuna ip ucu ve cevaplar arayacağız. Bu sorumuz için cevapları hazırlarken bende içinde bulunduğum ortamlardan ve internet üzerinde ki websitelerin de yazılmış veya webmaster sitelerinde yazılmış olan makaleleri okuyarak daha net bir yorum yapma kanaatine varmış oldum.

Alexa Google üzerinde ki etkisi veya seo açısından önemi varmıdır yok mudur diye bakıyoruz. Bu konu için ilk önce Alexa 'yı tanımak gerekiyor. Alexa.com nedir necidir ne işe yarar gibi bilgilere sahip olmamız gerekiyor.

Alexa nedir ne işe yarar : Alexa denilen sistem bir web sitesi için de site unsuru olan sistematik unsurlarla site değerlerini ölçen bir sistemdir. Sitelerin genel bir sıralamasını yapan harika algoritması bulunan ölçümler yapan fonksiyonu bulunan muazzam bir yapı. Mesela x sitenin dünya çapında ki sıralaması ve bulunduğu ülke çapında ki sıralamasını size çıkarabilir. Tam olarak kullanımı ücretlidir ücretli olan kısımlarında sitenize gelen trafiklerin hangi arama motorundan veya siteden geldiğini sitenizin hangi kelimelerde daha etkileyici olacağını ve rekabet içerin sitelerin verilerini de size sunan bir sistemi içerir hatta sertifika yönüde vardır sertifika alarak dünya devi Alexa dan kendinize bir link çıkarmış olursunuz. Alexa anlayacağımız yönüyle sistemimizi dünya çapında tanımamız kendi ülkemizde ki sıralamamız ve backlink çalışmalarımızı bize gösteren bir sunucu olduğunu anlamış bulunuyoruz.

Alexa Google üzerinde etkilimi dir ?

Bir çok Seo uzmanı arkadaşlarımız bu konuya değişik cevaplar vermişler çoğu da Alexa artık etkili değildir yönünde olmuş. Benim kendi düşüncemi soracak olursanız Alexa, Google üzerinde muazzam bir etkisi vardır. Alexa kim google kim diyen oluyor gibi hissediyorum tabi ki Google ve Alexa kim ikiside farklı kulvarlardır bir webmaster olarak çalışmalarınızı Alexa üzerinden yaparsanız Sitenizi her gün aktif tutmanız gerekecek yani güncelleyip konu ekleyeceksiniz diğer sitelerden link alıp backlink yapacaksınız bu etkenler Alexa için önemli büyük düşüşler yaşarsınız peki arkadaşlar bu şekilde çalıştığınız zaman Google için önemi yok mudur tabii ki büyük bir etkisi var aynı şeyleri de Google.com.tr de seviyor buna Seo diyoruz Alexa gibi göstergesi farklı olan webmasters içeriğinde kelime rantlarını takip edebilir buna göre çıkışlarınızı kontrol edebilirsiniz.

Cevabımız Alexa ile çalışıp Google de büyük başarılar yaşayabilirsiniz.

Orjinal Kaynak : Blog

Siirlerveguzelsozler.Com Adresinde Fena bir YazaR
wmaraci
reklam

oktaykaya oktaykaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 63 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba
Alexa sertifika kodunu wordpress'te yapılmış siteme nasıl ekleyebilirim?
Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle emeğinizden ötürü tebrik ediyorum. Fakat size bir kaç eleştirim olacak. Ne kadar zamandır yazıyorsunuz bilmiyorum ancak, yazımınız çok fazla denecek kadar sorunlu. Cümlelerinizin bir çoğu devrik. Karmaşık ve anlaşılması zor bir yazı tarzınız var bu durum hem içeriğinizin okunmasını hemde anlaşılmasını zorlaştırıyor. Tavsiyem bol bol makale okumanız ve birazda cümle söz diziminizi gözden geçirmeniz sizin için çok iyi olacaktır.

Konu içeriği hakkında da yoeum yapacak olursam, Alexa'nın Google arama sonuçları üzerinde doğrudan bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Hele de özel bir etkisi olduğunu hiç sanmıyorum. Google şuanda dünyanın belkide en çok veri toplayan sistemi durumundadır ve arama sonuçlarını başka platformların aracılar üzerinden topladığı verilere gereksinim duymayacak kadar çok veriye sahip olduğunu düşünüyorum. Buna göre Google sıralamasında kendi verilerini ve algoritmalarını kullanmakta.
Peki Alexa hiç mi işe yaramaz? Benim fikrim backlink açısından ve webmaster çevrelerinin alexa ya duyduğu ilgiden dolayı göreceli bir prestij katkıları olabilir fakat baştada belirttiğim gibi alexa'nın Google sıralamasına iyi yada kötü bir etkisi söz konusu olmadığı fikrini sonuna kadar savunuyorum.

OgameTurkiye OgameTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 168
  • Beğeniler 23 / 36
  • Ticaret 13, (%100)

oktaykaya adlı üyeden alıntı

Merhaba
Alexa sertifika kodunu wordpress'te yapılmış siteme nasıl ekleyebilirim?
Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Hocam wordpress eklentisi mevcut ancak robots.txt dosyasını da ayarlamanız gerekir. Eğer yapamazsanız buradan yazın yardımcı olayım..

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

HasanSorumli HasanSorumli Finali Zaten Biliyoruz, Senaryo Hoşumuza Gidiyor. Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Uluslararası Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 1151
  • Beğeniler 127 / 327
  • Ticaret 7, (%100)
cihaneken bana göre alexa hiç bir değeri yok googlede ama yabancı sitelerde ticaret yapılacağı zaman alexaya bakarlar çünkü alexa sitede kalma oranı hit oranı geri dönüşler bunlara bakarak sıra verir alexa düşükse site kaliteli ve önemli sitedir o yuzden ticaret yapıldığında ilk alexaya bakılır

Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al