freelance iş ilanları

Alexa Hiçbir İşe Yaramaz!

50 Mesajlar 7.103 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

seoticket seoticket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Arama Motoru Optimizasyonu&PHP
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Okan İŞLİ adlı üyeden alıntı

Böyle bir program varsa veya trgino daki gibi düşürmek basitse, Alexanın öneminden ve güveninde bahsedilemez.

hocam kullanımı çok zor ama ben denedim bi oynama var demekki yazılımı güçlendirsek sonuçları akılalmaz olabilir. ama program hit endexlekli çalışıyor yani buda alexanın tüm sıralamayı aslında hit endexli yaptığını gösteriyor ve 2 şey önemli alexa için

1= hit
2= hitin nereden nasıl geldiği

asıl bunlar üzerinden bir sıralama yapıyor diyebilirim. istisnalar hep vardır ama buna bakarak bir webmaster toolsunun bu şekilde bir açığının olması hiç etik değil.

wmaraci
reklam

BerkKAVAK BerkKAVAK Professional Seo Advisor Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 9 / 184
  • Ticaret 14, (%93)

minecraftpanelim adlı üyeden alıntı

Söylediğiniz gibi bir amacım yok, sadece kendi fikirlerimi belirterek yeni bir konu açmak istedim. Rahatsız mı etti bu durum sizi?

Evet kesin konuşmalarınız beni rahatsız etti sadece beni değil bir çok kişiyi rahatsız edecek bir konuşma. Ben bu işten para kazanan biri değilim, fakat kesin bir şekilde "yanlış" konuşmanız beni rahatsız etti.
İnsan kendi fikirlerine "bence" ekler. Siz ise "gerçeği açıklamanın vakti geldi" diyerek sanki aylarca araştırma yapmış gibi kesin bir terim kullanıyorsunuz. Halbuki bu sitenin sahibi sizden benden wm aracının %90'ından belkide yazılımsal olarak, coder olarak çok çok daha üstün bir insan. Eğer bunun nasıl olduğunu merak ediyorsan 1. kaynaktan öğren, doldur iletişim formunu.
isousluer Ecancan

kişi bu mesajı beğendi.

CloumDigital CloumDigital Cloum.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)

Berk KAVAK adlı üyeden alıntı

Evet kesin konuşmalarınız beni rahatsız etti sadece beni değil bir çok kişiyi rahatsız edecek bir konuşma. Ben bu işten para kazanan biri değilim, fakat kesin bir şekilde "yanlış" konuşmanız beni rahatsız etti.
İnsan kendi fikirlerine "bence" ekler. Siz ise "gerçeği açıklamanın vakti geldi" diyerek sanki aylarca araştırma yapmış gibi kesin bir terim kullanıyorsunuz. Halbuki bu sitenin sahibi sizden benden wm aracının %90'ından belkide yazılımsal olarak, coder olarak çok çok daha üstün bir insan. Eğer bunun nasıl olduğunu merak ediyorsan 1. kaynaktan öğren, doldur iletişim formunu.

Ben kendimce kesin olarak gördüğüm fikirleri belirttim. Yanlış olduğunu düşünüyorsanız bunu nedeniyle birlikte belirtebilirsiniz.

Ayrıca araştırma yapıp yapmadığımı bilmediğiniz halde bu şekilde bir ithamda bulunmanız ilginç.

BerkKAVAK BerkKAVAK Professional Seo Advisor Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Programcılığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 446
  • Beğeniler 9 / 184
  • Ticaret 14, (%93)

minecraftpanelim adlı üyeden alıntı

Ben kendimce kesin olarak gördüğüm fikirleri belirttim. Yanlış olduğunu düşünüyorsanız bunu nedeniyle birlikte belirtebilirsiniz.

Ayrıca araştırma yapıp yapmadığımı bilmediğiniz halde bu şekilde bir ithamda bulunmanız ilginç.

Ben yasak demedim ki, araştırma yapmış olsaydınız bu konuyu gerçekten açmanıza gerek kalmazdı.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)

Berk KAVAK adlı üyeden alıntı

Ben yasak demedim ki, araştırma yapmış olsaydınız bu konuyu gerçekten açmanıza gerek kalmazdı.

Neyse hocam, iyi çalışmalar.

mts mts WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 54 / 125
  • Ticaret 22, (%100)
Bir ara nette alexa ve seoya etkileri isimli bi yazı okumuştum orda bi arkadaş çok güzel anlatmıştı konuyu, alexa'nın ziyaretçi trafiğine göre sıralandırdığını ve sadece bunun için bir gösterge olduğunu, onun dışında seo ile ilgili direkt bir ilgisi olmadığından bahsediyordu. Ha bir de aleca'nın çeşitli şekillerde manüple edilebildiğinden bunun da çok sağlıklı bir sonuç göstermediğini söylemiş, vallaha olduğu gibi katıldım. Ama anlamadığım şekilde bir alexa çılgınlığıdır gidiyor forumlarda, örneğin ben tanıtım yazısı vereceğim yada reklam vereceğim bir sitenin alexa'sına değil Analytics verilerine bakarım. Trafik bilgisinden bu trafiğin nerden geldiğine kadar sağlıklı bir sonuç veriyor nede olsa.
CloumDigital

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 184 / 336
  • Ticaret 68, (%100)

mts adlı üyeden alıntı

Bir ara nette alexa ve seoya etkileri isimli bi yazı okumuştum orda bi arkadaş çok güzel anlatmıştı konuyu, alexa'nın ziyaretçi trafiğine göre sıralandırdığını ve sadece bunun için bir gösterge olduğunu, onun dışında seo ile ilgili direkt bir ilgisi olmadığından bahsediyordu. Ha bir de aleca'nın çeşitli şekillerde manüple edilebildiğinden bunun da çok sağlıklı bir sonuç göstermediğini söylemiş, vallaha olduğu gibi katıldım. Ama anlamadığım şekilde bir alexa çılgınlığıdır gidiyor forumlarda, örneğin ben tanıtım yazısı vereceğim yada reklam vereceğim bir sitenin alexa'sına değil Analytics verilerine bakarım. Trafik bilgisinden bu trafiğin nerden geldiğine kadar sağlıklı bir sonuç veriyor nede olsa.

Tamamen haklısınız, demek istediğim şey de bu zaten.

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Alexa genel olarak trafiğe göre sıralama yaptığı için bu sitede bu yüzden bu kadar yükselmiştir diye düşünüyorum. Arkaplanın da oynayan video veya gif, her neyse bayağı trafik yiyordur ve kullanıcı başına harcanan trafik miktarını yükseltiyordur.

Diğer yandan Alexa tamamen sağlıklı sonuçlar vermez bunda hemfikiriz ancak reklam veya link alacak insanların da belli bir otoriteyi baz alması gerekiyor. Heleki pagerank artık kaldırıldığı için elde bir tek Alexa kalmış gibi duruyor ancak manipülasyonlar devam ettiği sürece onun da ne kadar doğru bir ölçüt olacağı da ayrı bir muamma.

Truth Truth okulsayaci Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 4 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Sadece alexa değerlerine bakarak reklam veren yoktur herhalde. Onu sadece alternatif olarak görüyordur. Belki bazı siteler illegal yollardan alexa değerini düşürmüş olabilir ama bu her site için geçerli değildir.

wmaraci

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
alexa bir sitenin iyi olduğunu göstermez
alexa bir sitenin kaliteli/bol hitli olduğunu gösterir

bu iki cümleden öteye gitmez alexa

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al