wmaraci reklam

Alexa Kabuk Değiştirmiş

10 Mesajlar 1.330 Okunma
wmaraci reklam

teknoabi teknoabi Lawyer Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)

Yıllardan beri bir çok insanın bir çok açıdan yol göstericisi olan Alexa şu sıralar pek de ciddiye alınmıyor gibiydi.Bazı otoriteler tarafından artık ciddiliğini yitiridiği gibi yorumlar yapılsada bir çok webmaster Alexa nın widgetlarını sitelerine sıralamarda yükselmek amacıyla koyduğunu hepimiz biliyoruz..Biz bunları yaparken Alexa da kabuk değiştirmiş gibi duruyor…Bugün sıralamayı kontrol etmek için Alexa ya girdiğimide yeni tasarlanmış olan sayfayı gördüm…Yeni grafikler , css sınıfları vb…

Bir çok yönden değişmiş gibi duran Alexa sanırım bazı şeylerede ücret getirmek istemiş.Mesela artık hangi sitelerde linklerimiz var eskiden çoğunu görebilirdik fakat şimdi ise sadece 5 tanesini ücretsiz görebilme hakkına sahibiz.Diğer linkleri görebilmemiz için Alexa Pro paketi satın almamız gerekmekte…Ne kadar iyi oldu ama bilinmez hiç birşey olduğu gibi kalmıyor…Belkide Alexa nın bu değişimi onları daha ciddiye almamızı sağlayacak ve ya tam tersi…

Kaynak

[Not: Forumda bu konu hakkında bir başlık açılmış ama ben biraz daha detaya inmek istedim..]

Lawyer
wmaraci
reklam

lhteam lhteam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 8 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Alexadaki bu değişim onu ciddiye almamamızı sağlayacak evet . Fakat alexaya alternatifler aramamızıda sağlayacak . Parasını verdikten sonra Alexadan başka neler var diede bakar insanlar . Ör : Compete .
Bu hareketlerinin hem yararı var hemde zararı . Zaten ticarette herşey böyledir . Bir hareket yaparken zararınıda yararınıda göze alırsınız . Önemli olan kar zarar oranını hesaplayabilmek . Ekipleri demekki kar ve zarar oranını hesaplamış .

• Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)

lhteam adlı üyeden alıntı

Alexadaki bu değişim onu ciddiye almamamızı sağlayacak evet . Fakat alexaya alternatifler aramamızıda sağlayacak . Parasını verdikten sonra Alexadan başka neler var diede bakar insanlar . Ör : Compete .
Bu hareketlerinin hem yararı var hemde zararı . Zaten ticarette herşey böyledir . Bir hareket yaparken zararınıda yararınıda göze alırsınız . Önemli olan kar zarar oranını hesaplayabilmek . Ekipleri demekki kar ve zarar oranını hesaplamış .

Kesinlikle katılıyorum ve sabırsızlıkla sonuçları bekliyorum...

Lawyer

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
Gayette güzel olmuş :) Ben severim Alexa'yı :)
teknoabi

kişi bu mesajı beğendi.

Selamunaleyküm.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)

gokenim adlı üyeden alıntı

Gayette güzel olmuş :) Ben severim Alexa'yı :)

Hocam bende severimde bu ücret işi bir çok kullanıcısını soğutacak gibi zira onlar kadar ciddiye alınan bir sıralamaya sahip bir başka firma tanımıyorum...
gokenim

kişi bu mesajı beğendi.

Lawyer

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Linklerimize bakmak ücretli olmuş, bence bu olay çok yararlı olay. Olaya şu yönden bakabilirsiniz;

Öncelikle sitenizin tüm backlinklerini webmaster araçlarından rahatlıkla görebilirsiniz, webmaster araçları, Alexa'dan backlinkleri daha kapsamlı gösterdiği için bu ücret konusunun kimseye zararı olmaz zaten. Burada asıl önemli olay ise şu;

Kendi bloglarımıza rakip bir çok site bizleri geçebilmek için, bizim Alexa'da ki backlinklerimize bakıp aynı backlinkleri kopyalıyorlardı durum böyle olunca da hem bizim aldığımız backlinkler değer kaybediyor hemde sıralama kaybediyorduk. Durumu daha da açık belirtmek gerekirse örneğin birisi bir kişisel blog açıyor ve bu kelime de yükselmek istiyor. Daha sonra gidiyor sıralama da üst sıralar da ki sitelerin Alexa backlinklerine bakıyor, bu sayede de üstte ki siteleri geçebiliyor.

Zaten başka büyük servisler ücretsiz olarak bu kadar backlink gösterimi yapmazken, bu ücret konusu neden sorun oluyor anlamıyorum. Zaten Google deseniz hiç backlink göstermiyor neredeyse, diğer büyük SEO firmaları da ücretsiz olarak yalnızca birkaç tane siteye ait backlinklerin büyük kısmını gösteriyor.

• Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)

burakisci adlı üyeden alıntı

Linklerimize bakmak ücretli olmuş, bence bu olay çok yararlı olay. Olaya şu yönden bakabilirsiniz;

Öncelikle sitenizin tüm backlinklerini webmaster araçlarından rahatlıkla görebilirsiniz, webmaster araçları, Alexa'dan backlinkleri daha kapsamlı gösterdiği için bu ücret konusunun kimseye zararı olmaz zaten. Burada asıl önemli olay ise şu;

Kendi bloglarımıza rakip bir çok site bizleri geçebilmek için, bizim Alexa'da ki backlinklerimize bakıp aynı backlinkleri kopyalıyorlardı durum böyle olunca da hem bizim aldığımız backlinkler değer kaybediyor hemde sıralama kaybediyorduk. Durumu daha da açık belirtmek gerekirse örneğin birisi bir kişisel blog açıyor ve bu kelime de yükselmek istiyor. Daha sonra gidiyor sıralama da üst sıralar da ki sitelerin Alexa backlinklerine bakıyor, bu sayede de üstte ki siteleri geçebiliyor.

Zaten başka büyük servisler ücretsiz olarak bu kadar backlink gösterimi yapmazken, bu ücret konusu neden sorun oluyor anlamıyorum. Zaten Google deseniz hiç backlink göstermiyor neredeyse, diğer büyük SEO firmaları da ücretsiz olarak yalnızca birkaç tane siteye ait backlinklerin büyük kısmını gösteriyor.

Evet farklı bir bakış açısı ...Ama yıllardan beri bu işin içinde olan arkadaşlara yani bizlere biraz garip geliyor sadece..Alexa işi paraya döktü demek kesinlikle yanlış olur ama alıştığınız bir şeyin sadece gözünüzde değil gerçektede değişmesi sizi etkiliyor....Garip gelen bu o kadar:rolleyes:

Lawyer

• Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)

teknoabi adlı üyeden alıntı

Evet farklı bir bakış açısı ...Ama yıllardan beri bu işin içinde olan arkadaşlara yani bizlere biraz garip geliyor sadece..Alexa işi paraya döktü demek kesinlikle yanlış olur ama alıştığınız bir şeyin sadece gözünüzde değil gerçektede değişmesi sizi etkiliyor....Garip gelen bu o kadar:rolleyes:

Mesela bakın şimdi benim Alexa'da 700, Webmaster araçların da 400.000 backlinkim gözüküyor durum böyleyken ben gidip de Alexa backlinklerimi hangi sitelerden almışım diye bakmam zaten webmaster araçlarında katlarcasını görüyorum ama rakip siteler, sırf bizleri geçmek için bu backlinklere göre çalışmalar yapabilirler ;)
teknoabi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Lawyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 108 / 109
  • Ticaret 11, (%100)

burakisci adlı üyeden alıntı

Mesela bakın şimdi benim Alexa'da 700, Webmaster araçların da 400.000 backlinkim gözüküyor durum böyleyken ben gidip de Alexa backlinklerimi hangi sitelerden almışım diye bakmam zaten webmaster araçlarında katlarcasını görüyorum ama rakip siteler, sırf bizleri geçmek için bu backlinklere göre çalışmalar yapabilirler ;)

Siz haklısınız zaten , eğer profesyonel bir iş yapmak istiyorsanız yol göstericiniz sadece Alexa ise zaten o işin ciddiliğinden şüphe ederim ama söylediğim gibi Alexa bizim için şefkatli bir ölçüt olmuştur hep:D
burakisci

kişi bu mesajı beğendi.

Lawyer

• Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)

teknoabi adlı üyeden alıntı

Siz haklısınız zaten , eğer profesyonel bir iş yapmak istiyorsanız yol göstericiniz sadece Alexa ise zaten o işin ciddiliğinden şüphe ederim ama söylediğim gibi Alexa bizim için şefkatli bir ölçüt olmuştur hep:D

Haklısınız zaten benim için de Alexa, Pagerank'tan bile daha önemli bir ölçüt ancak bu backlink olayının abartılmasına pek anlam veremiyorum.
teknoabi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al