Alexa'nın Yaptığı Sıralamalar

23 Mesajlar 2.507 Okunma
smmexpress

Doxan9 Doxan9 Yok Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 427
  • Beğeniler 75 / 101
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba Alexa widget ve toolbar olayından dolayı bence gerçek sonuçları vermiyor. widget ve toolbar manipülasyona sebeb oluyor. Ben verilerine güvenmiyorum. Çünkü toolbar kullanmayan insanların sayısı kullananlardan daha fazla. Bununla ilgili olarak widget & toolbar gibi etmenler olmadan sıralama yapan bir site var http://www.similarweb.com bir çok arkadaşımında bu siteyi takip ettiğini düşünüyorum. Benim burdan aldığım veriler bana daha mantıklı geliyor. Örnek bir webmaster sitesinin ve bir alış veriş sitesinin sonuçlarını karşılaştırıyorum. Webmaster sitesinin sıralaması, toolbar olayından dolayı alexa da abartılı olarak verilmiş.

alış veriş sitesinde ise bana göre alexa toolbar kullananların sayısı daha azınlıkta sonuçlarıda aşağıda;

wmaraci
reklam

cwt cwt Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ...
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1469
  • Beğeniler 384 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

Mir adlı üyeden alıntı

kullanabilir mi?
okumadım
googlede yığınla demografi bilgisi mevcut arkadaşımızı bizden iyi tanıyacak kadar.

MİCROSOFT GİZLİLİK BİLDİRİMİNDEN BİR KISIM
toplanan kişisel bilgiler Amerika Birleşik Devletleri veya Microsoft veya bağlı kuruluşlarının, yan kuruluşlarının veya aracı şirketlerin çalıştığı ülkelerde depolanabilir veya işlenebilir...

evet kullanabilir.

BFanatikleri BFanatikleri bollywoodfanatikleri.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Doxan9 adlı üyeden alıntı

Merhaba Alexa widget ve toolbar olayından dolayı bence gerçek sonuçları vermiyor. widget ve toolbar manipülasyona sebeb oluyor. Ben verilerine güvenmiyorum. Çünkü toolbar kullanmayan insanların sayısı kullananlardan daha fazla. Bununla ilgili olarak widget & toolbar gibi etmenler olmadan sıralama yapan bir site var http://www.similarweb.com bir çok arkadaşımında bu siteyi takip ettiğini düşünüyorum. Benim burdan aldığım veriler bana daha mantıklı geliyor. Örnek bir webmaster sitesinin ve bir alış veriş sitesinin sonuçlarını karşılaştırıyorum. Webmaster sitesinin sıralaması, toolbar olayından dolayı alexa da abartılı olarak verilmiş.

alış veriş sitesinde ise bana göre alexa toolbar kullananların sayısı daha azınlıkta sonuçlarıda aşağıda;

Evet Bende Baktım Şimdi Dediğiniz siteye , 1 hafta önce alexa da türkiyede 12bindeydim 25bine düştüm , bu süre zarfında hitim +1k artmıştı
SimilarWeb de 10bindeyim

Dediğiniz gibi toolbar etkisinden olabilirmi onu wb arkadaşlar benden daha iyi bilirler . Belkide her iki siteninde analiz kriteri farkli olabilir
Similarweb =Global = 293,650 Türkiye = 10,339
Alexa =Global = 440,377 Türkiye = 25,022

similarweb.com/website/bollywoodfanatikleri.com
alexa.com/siteinfo/bollywoodfanatikleri.com

bollywoodfanatikleri.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al