wmaraci reklam

Alexa'yı tarihe gömelim artık!

14 Mesajlar 1.839 Okunma
smmexpress

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
http://similarweb.com bu siteyi yeni keşfettim, benim cahilliğim. Alexa gibi saçma ve boş analiz aracını toptan bırakalım arkadaşlar, bilmeyen varsa oldukça iyi ve gelişmiş analizleri olan güzel bir sitedir.

Alexaya çıldıranlardandım, bu biraz rahatlattı beni.

ekleme :

milletin bu kadar anlama kabiliyeti sorunu olduğunu bilmiyordum :D he yarına şirketi çökertiyoz. demek istediğim; alexadan çok daha fazla, güncel ve doğru analizler veriyor, bilmeyenler görsün'dü.

bir diğer arkadaşta, benden ismini numaramı adresimi istiyor ya insan anailiz ediyürler bunlar diye bir şeyler karalamış. büyük resim görülmüş. şaka gibi :laugh:

wmaraci
reklam

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Kayıt olmak için bin ton bilgimi isteyen, üstüne telefon numaramı, adresimi vs her türlü kişisel bilgilerimi isteyen bir analiz sitesi, bütün bunların yanında "free üyelik" diye benden paralı paketlerini zorla seçtiren analiz sitesi, alexa'dan pek bir farkı yok. Alexa bu kadar bilgi istemiyor en azından.

Benim tavsiyem ahrefs.com'dur, bu site diğerlerinden çok daha iyi analiz yapmaktadır.
xsafa KingEray

kişi bu mesajı beğendi.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

Ankanew Ankanew Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek O artık Bir işsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 59 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Taşla uçak düşürmek gibi birşey senin dediğin
mrtrclb

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)

Machine adlı üyeden alıntı

Kayıt olmak için bin ton bilgimi isteyen, üstüne telefon numaramı, adresimi vs her türlü kişisel bilgilerimi isteyen bir analiz sitesi, bütün bunların yanında "free üyelik" diye benden paralı paketlerini zorla seçtiren analiz sitesi, alexa'dan pek bir farkı yok. Alexa bu kadar bilgi istemiyor en azından.

Benim tavsiyem ahrefs.com'dur, bu site diğerlerinden çok daha iyi analiz yapmaktadır.

Ahaha Komik değil mi ya bu? En basiti Wmaracına üye olurken de istenen bilgileri, baska bir site isteyince neden sorun oldu? Neyse. Alexaya göre, ücretsiz ve kayıtsız olarak daha kaliteli bir analiz ortaya koymuşlar. Bilmeyenler faydalasın.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)

Ankanew adlı üyeden alıntı

Taşla uçak düşürmek gibi birşey senin dediğin

Forumda sürekli alexa konuları oluyor. Onu diyorum. Daha kaliteli ve gerçek analizleri var.

Escalous Escalous Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek (.*?)
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 421 / 799
  • Ticaret 4, (%100)
Alexa trafiğe göre siteleri bir sıralamaya koymaktadır. Bunu ne kadar doğru yaptığı tartışılır.

Ama artık çok fazla önemsemediğini zannetmiyorum. Şahsım adıma, 2013-2014 zamanlarında deli gibi kontrol ederdim. Yükseltmeye çalışırdım. Şimdi ise en son ne zaman girdiğimi bile hatırlamıyorum.

Baskın olarak Trafik akışına göre sıralama yapan bir sistem. Bırakın yapsın, siz umursamazlıktan gelin.

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
Similarwebi gömelim daha iyi, alan adının fraud kaydı bile var direk kaçın

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

osidosi adlı üyeden alıntı

Ahaha Komik değil mi ya bu? En basiti Wmaracına üye olurken de istenen bilgileri, baska bir site isteyince neden sorun oldu? Neyse. Alexaya göre, ücretsiz ve kayıtsız olarak daha kaliteli bir analiz ortaya koymuşlar. Bilmeyenler faydalasın.

Merhaba,

Wmaraci benden kişisel bilgilerimi "zorla" istemiyor. Kayıt olmak için her sitenin standart olarak istediği bilgileri istiyor, mail ve şifrem. Geri kalan alanları doldurmayı bana bırakıyor, ister doldur ister doldurma.

Bahsettiğimiz analiz sitesi ücretsiz kayıt diyor, kayıt sayfasından senden Google Search Console ve Analytics'den yetki vermeni, bilgilerini görmesine izin vermeni.Bunun yanı sıra ev adresini, iş yerin var ise oranın adresini, telefon numaranı, adını, soyadını vermeni istiyor bunları "zorunlu" olarak istiyor. Veriyorsun tüm bilgileri yine de kayıt olayım diye ama sonra pat diye karşına ücretli paketi çıkartıyor ve paket almazsan servislerimizi kullanamazsın diyor.

Bu ne lahana turşusu? Analiz sitesi bildiğin big data topluyor, analiz işin görünen kısmı. Bu kadar bilgiyi ne yapacaklar, site analizi mi yapıyorlar yoksa insan analizi mi? İnternette kullandığınız üçüncül taraflı her uygulamayı dikkatli seçin, uygulamalara verdiğiniz bilgileri, yetkileri, izinleri iyi seçin sonra bu bilgilerimi nereden buluyorlar, telefon numaramı nasıl buldular diye sızlanmazsınız.

Nacizane uyarımdır bu :)

wptreni.com |  Wordpress Blogu

• Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)

Machine adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Wmaraci benden kişisel bilgilerimi "zorla" istemiyor. Kayıt olmak için her sitenin standart olarak istediği bilgileri istiyor, mail ve şifrem. Geri kalan alanları doldurmayı bana bırakıyor, ister doldur ister doldurma.

Bahsettiğimiz analiz sitesi ücretsiz kayıt diyor, kayıt sayfasından senden Google Search Console ve Analytics'den yetki vermeni, bilgilerini görmesine izin vermeni.Bunun yanı sıra ev adresini, iş yerin var ise oranın adresini, telefon numaranı, adını, soyadını vermeni istiyor bunları "zorunlu" olarak istiyor. Veriyorsun tüm bilgileri yine de kayıt olayım diye ama sonra pat diye karşına ücretli paketi çıkartıyor ve paket almazsan servislerimizi kullanamazsın diyor.

Bu ne lahana turşusu? Analiz sitesi bildiğin big data topluyor, analiz işin görünen kısmı. Bu kadar bilgiyi ne yapacaklar, site analizi mi yapıyorlar yoksa insan analizi mi? İnternette kullandığınız üçüncül taraflı her uygulamayı dikkatli seçin, uygulamalara verdiğiniz bilgileri, yetkileri, izinleri iyi seçin sonra bu bilgilerimi nereden buluyorlar, telefon numaramı nasıl buldular diye sızlanmazsınız.

Nacizane uyarımdır bu :)

Sene 2019 olmuş aman bizi analiz edüyürler telefonumu istiyürler demek hala komik. Web de attığınız adım analiz. En basit bir uygulama bile 500 tane izin istiyor ayrıca wm aracı da isim soy isim telefon ve adresi zorunlu olarak istiyor. Bunları istemeyen site mi kaldı? Bu yorum tarzı oldukça lüzumsuz.

Mustafac Mustafac tarcinmedya.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 581
  • Beğeniler 186 / 191
  • Ticaret 12, (%100)
sen biraz zor gömersin de ne bileyim..

www.tarcinmedya.com - Profesyonel Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Sosyal Medya Pazarlama
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al