wmaraci reklam

alınan Domain için marka ihlali maili

17 Mesajlar 1.633 Okunma
wmaraci reklam

freewely freewely WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek grafik ve web tasarım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 20 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Selamlar,

1 ay önce aldığım bir domain için. İçerisinde marka ihlali yapıldığını ve domaini onlara vermem gerektiğini söyleyen bir mail aldım. mailin sahibi de uluslararası bir ilaç firması.
Örneğin marka ismi soni ise ben sonis.com adresini aldım
sonuçta arada bir s harfi var böyle bir yaptırım hakları var mıdır dava açabilirler mi bana sizce ?

gelen mail

donotreply@domainsbyproxy.com
16:44 (9 dakika önce)
Alıcı: ben

Dear Sirs,

We are the attorneys representing Satori group with regard to trademarks and domain name matters.

We have become aware of your use of the domain name satoris.com

Despite the fact that your use of the trademark SATORİ is an illegal use of Satori group's trademarks, in an effort to solve this matter amicably, we propose you to return the above domain name to us without any delay.

Satori has invested significant sums of money, effort and time in using, advertising and promoting goods bearing the trademark SATORI. We own trademark registrations worldwide for this trademark. Accordingly, any use by another of a mark or domain name resembling our mark has the unacceptable tendency to sever the identification and unlawfully and irreparably damages our company's trademark assets.

Your registration of your above domain name therefore violates our trademark rights and will cause confusion among our customers, resulting in economic harm.

If we do not receive your confirmation that you are transferring the subject domain name to us within 5 days, we will initiate appropriate measures to stop the illegal use of our trademark SATORI.

We look forward to your prompt response.

Yours truly,

wmaraci
reklam

RespectionS RespectionS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Full-Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)
Firmanın büyüklüğüne göre bir bedel biçin ve o tutarı talep edin talih kuşu konmuş size öyle domaini bize verin gibi bir olay dünyanın hiç bir yerinde yok. İsterse microsoft olsun. Alan adı marka tescili yapanın veya marka sahibinin değil ilk önce kayıt edenin hakkına tabi tutulur. Marka tescilini 100 senede önce yapsa alan adından alan adı kaydı kimdeyse onda kalır yasal yollarda. Firma büyük bir firmaya benziyor bence ortalama 4000$ ile 10000$ arası bir ücret talep edin.

Giantnose Giantnose WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 11 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
takipteyim benzeri bendede var yemeksepeti.biz i aldım mail attım konuyla alakalı ilgilenmediklerini söylediler

• Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

Giantnose adlı üyeden alıntı

takipteyim benzeri bendede var yemeksepeti.biz i aldım mail attım konuyla alakalı ilgilenmediklerini söylediler

İki olay farklı hocam firma ilgileniyorsa rahatsız olduğu bir durum vardır ama ilgilenmiyorsa yoktur.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 20 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

Giantnose adlı üyeden alıntı

size de böyle bir mail geldi mi ? alan adı ile ilgili

• Üyelik 22.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 20 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

RespectionS adlı üyeden alıntı

Firmanın büyüklüğüne göre bir bedel biçin ve o tutarı talep edin talih kuşu konmuş size öyle domaini bize verin gibi bir olay dünyanın hiç bir yerinde yok. İsterse microsoft olsun. Alan adı marka tescili yapanın veya marka sahibinin değil ilk önce kayıt edenin hakkına tabi tutulur. Marka tescilini 100 senede önce yapsa alan adından alan adı kaydı kimdeyse onda kalır yasal yollarda. Firma büyük bir firmaya benziyor bence ortalama 4000$ ile 10000$ arası bir ücret talep edin.

Firma baya bir büyük google da baktım 35 milyar dolarlık bir cirosu var ve tüm dünyada iş yapan bir firma

• Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

freewely adlı üyeden alıntı

Firma baya bir büyük google da baktım 35 milyar dolarlık bir cirosu var ve tüm dünyada iş yapan bir firma

Ozaman tutarları dahada yüksek tutun derim $35.000 dan kapıyı açın ama alan adını bilmiyorum gerçi ama mail attıklarına göre bayağı yakın ve yanlışlıkla yazılabilecek bir alan adı. veya ana site gibi hit görebilcek alan adı sanırım.

cipralex cipralex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** Ü**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 29 / 56
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim burada atıp tutanları boşver. marka ve patent muhabbetine dava açabilirler elinden de alabilirler. uğraşacağına anlaş derim.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Takipteyim. Bildiğim kadarıyla domain üzerinde hiç bir hakları yok. İcann politikalarını detaylıca okuyun. Sonra hakları olmadığını söyleyin ancak satabileceğinizi soyleyin. ICANN politikalarını okumanız lazım gözden kaçan bir durum varsa sıkıntı çıkabilir

• Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

freewely adlı üyeden alıntı

Gönderdiği maili okudum şimdi şu şekilde bir yanıt gönderin.

Hello, I'm sorry that this domain is being used by the Satori group, or that it's bothering you. satoris.com in return for your request, of course I would like to send it back to you to give you the domain I've requested the amount of $ 35,000 after the payment can be made after the transfer.

Thanks have a good day.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al