wmaraci reklam

Anahtar Kelime ve SEO Uyumlu Makale Hakkında Yardım Eder Misiniz?

4 Mesajlar 588 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

blackcemre blackcemre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1023
  • Beğeniler 14 / 39
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba anahtar kelime nedir ? Seo uyumlu makale nedir ? Hit nasıl artar anahtar kelime seçimi bunda etkili mi bana bu konu hakkında detaylı bir bilgi verebilecek arkadaş var mı? Ya da önerebileceğiniz kaynak? Çok teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
SEO 101 konuları bunlar :)

Anahtar kelime: Google'da sık aranan kelimeler.
Longtail anahtar kelime: Google'da sık aranan uzun ku-yruklu anahtar kelimeler.

Örnek: leke nasıl çıkar: Anahtar kelime
Örnek2: Pantolondan nar lekesi nasıl çıkar: Longtail anahtar kelime.

SEO uyumlu makale: SEO uyumlu birkaç makale yazacak kadar uzun bir mesele. SEO: Search Engine Optimization. Yani arama motoru optimizasyonu. Daha Türkçesi, Bir makalenin, mümkün olduğunca google'ın hoşuna gidecek şekilde yazılması. Bunun için Google amca 200'e yakın (keşfedilmiş) algoritmaya sahiptir. Mümkün olduğu kadar çok kritere uygun olması gerekiyor. Buna sonra gelelim.

Hit nasıl artar: Bir makale ne kadar isabetli anahtar kelime barındırıp SEO'ya uyumlu olursa ve aynı zamanda ne kadar çok sosyal medya hesaplarından paylaşılırsa o kadar çok hit alır. Bunların hepsini dört dörtlük yapmak neredeyse mümkün değil. Ama ne kadar çok özenli olursa o kadar çok hit alır.

Algoritmalar: Şu aşağıdaki şeylere başlangıçta dikkat ederseniz hızlı bir şekilde hem kendinizi hem sitenizi geliştirebilirsiniz: Bunları iç seo ve dış seo olarak ayırmak mümkün. Karışık yazacağım:

1- Sitedeki yazılar birbiri ile bağlantılı olsun.
örnek:
Bir yazı Pantolondan leke nasıl çıkar
Bir yazı gömlekten leke nasıl çıkar
Bir yazı ceketten leke nasıl çıkar

Bu üç yazıyı: Elbiseden leke nasıl çıkar yazısına bağlayın.

Bir yazı koltuktan leke nasıl çıkar
Bir yazı halıdan leke nasıl çıkar

Bu üç yazıyı: Leke nasıl çıkar yazısına bağlayın.

Bir yazı nar lekesi nasıl çıkar
Bir yazı domates lekesi nasıl çıkar
Bir yazı yağ lekesi nasıl çıkar

Bu üç yazıyı da Leke nasıl çıkar yazısına bağlayın.

(Tamamen örnektir. Tıklanma oranlarına bakmadım, hangisinin ne kadar arandığına bakmadım. Örnek veriyorum)

2- SEO eklentisi kurun.

Benim tavsiyem Yoast. Burada peş peşe sayacağım 8-10 civarı iç seo kriterini yazıyı daha yazarken denetleyerek yönlendiriyor.

Örneğin, 2 paragraftaki yazılar çok uzun, 5 cümle çok uzun gibi okunabilirlik kriterlerine bakıyor.
İç linkleme, dış linklemeye bakıyor
eklenen fotoğraflara, meta taglarına, anahtar kelime yoğunluğuna bakıyor.

Onun dışında siteyi de SEO uyumlu hale getirmek için arka planda site haritası gi,bi birkaç işlem yapıyor. (Bu işlemleri AllinoneSEO eklentisi bence daha iyi yapıyor ama sırf yazıyı seo uyumlu hale getirmek için Yoast kullanıyorum, Allinone'ın yapıp Yoast'ın yapmadığı bazı şeyleri (tespit edebildiğim kadarıyla) başka yöntemlerle veya elle yapıyorum)

3- Site hızı: Siteniz hızlı olsun. bu yüzden mümkün olduğunca az eklenti ve hızlı tema seçimi yapın. ücretsizlerin içinde benim tavsiyem yirmiyirmi ve ColorMag.

4- yazı uzunluklarına dikkat:

ne kadar uzun yazı o kadar iyi değil. Ama uzun bir yazıda ne kadar çok faktörün olduğu önemli. Doyurucu, her çerçeveden, etraflıca düşünülmüş bir yazı kısa olamaz. Eğer kısa bir bilgi verildi (ör. Pantolondan Yağ lekesi nasıl çıkar) ve 2000 kelime yazıldıysa buradaki çoğu yazı spam olacaktır. Ama leke nasıl çıkar yazısını 2000 kelime yazarsanız çoğu bilgiye yer vermemiş olursunuz.

4- Örnek makaleleri analiz edin.

yazacağınız konuda yazılmış makaleleri okuyun. hangi anahtar kelimeleri kullanmış buna bakın. Anahtar kelime yoğunluğuna bakın. Google'da ilk 3 sıradaki mu makalelerin seo konusunda (öğrendikçe) hangi hataları yaptığını tespit edin. Nelere değinmediğini tespit edin. Bu konuları güçlendirerek yeni yazılar yazın.

Örnek:

Birinci sırada çıkan Leke nasıl çıkar makalesinde, halıdan nasıl leke çıkacağından bahsedilmemiş, siz bahsedin. Yağ lekesinden bahsetmemiş, siz bahsedin.

2000 kelime yazmış, 3000 kelime yazın.

Benden şimdilik bu kadar =)
blackcemre Storyman

kişi bu mesajı beğendi.

teknobilimadami teknobilimadami WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Endüstriyel Otomasyon
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 4, (%100)
Anlatsak kitap olur. Bu nedenle İnternet üzerinde milyonlarca kaynak var. Yararlanabilirsiniz.

Türkiye'nin Bilim ve Teknoloji Rehberi teknobilimadami.com

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşın 1000 küsür mesajı varmış zaten. Ben bunları bilmediğini hiç sanmıyorum. Yeni başlayan biri olduğunu sanıp uzun uzun yazdım. Ama yine de faydalı olacağı başka birileri görür.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al