wmaraci reklam

Anahtar Kelimenizle İlgili Eski İçerikleri Napıyorsunuz?

9 Mesajlar 843 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Bazen bazı kategorilerde 10-15 anahtar kelime de olabiliyor. Diyelim ki kaliteli bir içerik yazdınız fakat üzerinden belli bir zaman geçti ve kimi durumlarda mevzuat değişikliğinden kaynaklı bazı düzenlemelere gidilmesi gerekiyor.

Siz hangisini tercih ediyorsunuz?

Eski içeriğe yeni bilgileri ekleyip kelime sayısını arttırmak mı? (Ki burada da öğrenmek istediğim makale yayınlama tarihini o anki tarihe göre mi güncelliyorsunuz yoksa kayıt tarihine dokunmayıp, makalenin düzenlenme tarihi otomatik olarak eklendiği için yeterli oluyor mu?)

Örnek: xxx makalesi 1 Ocak 2016'da yazılmış ve yayınlanmış. bu makaleyi 20 Mart 2016'ta düzenleyip ksaydettiğinizde, yayın tarihi 1 Ocak ama düzenlenme tarihi sitemap içinde 20 Mart olarak güncellenmiş olacak. Robot bu değişikliği farkettiğinde yeni sinyal gönderiyor.

Yeni baştan makale yazmak. (Burada da deneyimlerinizden yola çıkarak, mevcut anahtar kelimenizde yeni yazdığınız içerikten mi daha iyi dönüş aldığınız yoksa eskisini güncellediğinizde mi daha randıman aldığınız.)

Örnek xxx anahtar kelimesinde makaleniz var. bu kelime için çalışma yaparken long tail alternatifleriyle yeni içerikler üreterek mi kelime çalışmasına gidiyorsunuz yoksa sıralamada zaten iyi yerde olan içeriği güncelleyip onun yerini korumasına mı öncelik veriyorsunuz?

Saat geç olduğu için örneklerle de açıklamaya çalıştım. Umarım karışık olmamıştır.
yessil

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Takipteyim güzel konulara değiniyorsunuz.

xhomestore xhomestore Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 14 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
hocam pekala bu konuda en dogrusu hangisi yorumunu da yaparmısınız yazınız buna deginmişse ben anlayamamışımdır!

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
Ben aynı yazı üzerine güncelleme taraftarıyım. Aksini iddia eden arkadaşları da dinlemek isterim... Yeni yazı ekleyerek bir kıyaslama yapmadım ama 2 yıl kadar önce 1K'dan fazla kelimesi olan bir günlük tarzında bir yazım vardı. 6 ayda bir güncelleme giriyordum. Girdikçe sayısal olarak net olarak ifade edemesem de sıralama farkı olduğunu hatırlıyorum. Hit kaybı yaşamadım.

Mantık yönünden düşündüğümde ise Google'ın bu güncellemeleri seveceğini düşünüyorum. "Aaa bunu 2 ay önce yazmış ama sonra bir şeyler ekleyip-çıkarmış" mantığıyla olumlu yaklaştığını düşünürüm. Aylar önce yazılmış bir yazıya güncelleme getirmek yazarın takibinde olduğunu da gösterir. Tabii bunu yazıdaki anahtar kelime kullanımına göre yapmakta önemli. Farklı alakasız kelimeler ve link çıkışları eklenirse bir faydası olacağını sanmıyorum.

iyi.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Okeskin Yorumunuz için teşekkürler. Hem forumda bilgi başlıkları görmemekten yakınıp, hem de aktif başlıklara cevap vermeyen çok fazla üye var maalesef.

Epey uzun bir yazı yazmıştım aslında. Sonra bir yandan da internetteki kaynakları araştırıyorken önceki yıl 'te yapılmış benzer bir tartışmanın linkini buldum.

İçerikte her ne kadar onlar planlı olarak yapmış olmasalar da, bir rastlantı sonucu sitelerinde tarih değişikliği yaptıkları içeriklerin organik trafiklerinin %45, direk trafiklerin %62 arttığını gözlemlemişler.

Tamamını okuyunca kafama yattı bazı şeyler. Adamlar bir soruyla alakalı hem kendi deneyimlerini paylaşıp, üstüne vakit ayırıp görsel ve diğer materyalleri bu kadar rahatça veriyorken, bizim türk webmaster sitelerinde cidden vakit öldürmekten başka birşey yapmadığımız ortada. Şu soruyu o sitelerden birinde sormuş olsam 40 tane cevap gelir. Burada birkaç iyi niyetli insan çıkarsa şükrediyorsun. Ondan sonra niye kimse birşey paylaşmıyor oluyor. Bundan sonra zaten bu tip konuları direk oralarda soruşturacağım.

Hocam paylaşımınız için teşekkürler. Verdiğim linki de bir inceleyin isterseniz. Çok faydalanacaksınız eminim.
Okeskin turkojen34

kişi bu mesajı beğendi.

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)
1- Eleştirmesini bilmiyoruz.
2- Saygı duymuyoruz.
3- Takdir, teşekkür etmesini bilmiyoruz.
4- Araştırmıyoruz.
5- Paylaşmasını bilmiyoruz.

NK1864 İşin özeti budur. hocam Gece burada da yazmıştım, forumda sürekli aynı konular açılıyor. İnternette aktif olduğum sürece wmaracı bir sekmede daima açıktır. Forumda konulara yorum yaparak da bulaşmak istemiyorum açıkçası. Gördüğüm konuların %80'inine bir şeyler yazdıktan sonra silip, kapamışımdır. Çünkü kendimce bir şeyler yazıyorum, açıklamaya çalışıyorum; sonra biri geliyor okumadan etmeden yorum yapıyor, eleştirmeye çalışıyor ayar oluyorum. Birde teşekkür etmeyi bilmeyenler var. Bir yorum yazamıyorsan da yorumun altında 'beğen' butonuna bas. Şahsen birkaç cümle yazanların yorumlarını beğenmeye çalışıyorum.

Uzun süre önce bir tartışalım diye konu açtım, demediklerini bırakmadılar. Başlıkta "tartışalım" yazıyor kocaman ama nafile :) O günden beri yorum dışında paylaşımda bulunmam. Yorumlarda da bu konu gibi daha önce görmediğim ve forumdaki mesajlarından tanıdığım kişilerin konulara yorum atmaya çalışırım.

Bu arada link göremedim.

iyi.

• Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Okeskin Ben özel mesajı kapattım bir süre önce. İhtiyacım olan konularda gerekli bilgilere sahibim zaten. Eksik olan ya da anlık merak ettiiğim şeyleri de yabancı forumlarda buluyorum. Adamlar en ufak bir soruda elindeki bilgileri paylaşmakta sakınca görmüyor. Genelde açtığım konular da ortak beyin fırtınası yapalım amaçlıydı. Çok da gerek duymuyorum artık.

Birçok site ya da forumda çok eski üyeliklerim var. Çoğunun ilk açıldığında abi dediğimiz bir sürü insandan yeni şeyler öğrendik. O insanların çoğu forum ortamlarındaki laçkalıktan ya da oğlu yaşındaki adamların üslup bilmemesinden uzaklaştı gitti, evlenenler piyasadan çekilenler oldu. Şu an forumlarda o tip bilgi sahibi insan zaten kalmadı. Zaten açılan başlıklara bakarsanız hala 5 sene önceki konularla aynı şeyler döndürüp döndürüp soruluyor. Kimse kusura bakmasın ama forum kullanmasını, arama butonunu bilmeyen çok kişi var.

Ben şahsen ticaret başlıkları hariç bundan sonra forumda aktif olmayı düşünmüyorum. Burada zaten birşey sorup öğeneceğim insan sayısı belli. Onlarla da gerektiğinde iletişime geçebiliyorum. Zaten herkes herşeyin uzmanı. Bir eksik, bir fazla burada pek değeri yok.

Genç arkadaşlara da tavsiyem ingilizcelerini geliştirsinler. İlla konuşacak kadar bilmenize gerek yok. Bu kategorilerdeki birçok terime zaten aşinasınız. Çok zorlarsa translate kullanıp ufkunuzu açacak çok kaynak bulabilirsiniz internette. Size bilgi satan birçok kişinin yaptığı da zaten oradan okuduğunu gelip burada türkçeye çevirip satmaktan ibaret. Yoksa adamın o konuda uzman olmasından falan değil.

Bir de forumda mesaj yazarken lütfen daha önceden sohbetiniz olmayan insanlarla babanızın oğlu gibi konuşmayı bir kenara bırakın. Ben 32 yaşındayım. 16 yaşındaki adamla konuşurken de, 60 yaşında adamla konuşurken de üslubuma aynı şekilde dikkat ederim. Bilgisayar başında olmak herkese canınızın istediğini söyleme ya da küfür etme hakkı vermiyor kimseye. Kendinize yapıldığında rahatsız olduğunuz şeyleri başkalarına yapmayın.

Üye olmadan önce de uzun süreler burada aktif olan birçok arkadaş vardı. Şimdi çoğu arada bir girip ticaretine bakıyorlar. Böyle olması herkesin zararına olur. Yarın birşey öğrenmek istediğinizde sorduğunuz şeye cevap verecek insan bulamazsınız. Forumların bu denli bozulmasının nedeni de kaliteli insanların değil, kalitesiz insanların sayısının artmasından ötürü.

Neyse hocam vakit ayırıp mesaj yazdığın için sağol. Söylediklerine katılıyorum. Dediğim gibi ben şahsen zaten sürekli araştırıp öğreniyorum.Sormak istediğim konularda da bilgisine inandığım kişilerin de iletişim bilgileri var. Hiç bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar için can sıkmaya değmez. Hayatta pragmatik olacaksın. Ben artık dediğim gibi girerim ticaretimi yaparım çıkarım. Kimin ne yapacağına da karışmam. En azından stres olmaz, kafan rahat kendi işine bakarsın.

Hayırlı günler.

EK: Linki gönderdim mesaj kutunuza bakabilirsiniz.
Okeskin

kişi bu mesajı beğendi.

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1309
  • Ticaret 152, (%100)
Eline emeğine sağlık hocam teşekkür ederim.

nazweb nazweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek editör
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 30 / 17
  • Ticaret 1, (%100)
özel mesaj kapalı burdan yazıyorum:)
çok özür dilerim, yazdıklarınızda çok çok haklısınız
ya günlük hayatta inan böyle değilim, günlerdir bu site işi stres altında kaldım,
:) sizden çok şey öğrendim çok teşekkürler:)

NK1864 adlı üyeden alıntı

Okeskin Yorumunuz için teşekkürler. Hem forumda bilgi başlıkları görmemekten yakınıp, hem de aktif başlıklara cevap vermeyen çok fazla üye var maalesef.

Epey uzun bir yazı yazmıştım aslında. Sonra bir yandan da internetteki kaynakları araştırıyorken önceki yıl 'te yapılmış benzer bir tartışmanın linkini buldum.

İçerikte her ne kadar onlar planlı olarak yapmış olmasalar da, bir rastlantı sonucu sitelerinde tarih değişikliği yaptıkları içeriklerin organik trafiklerinin %45, direk trafiklerin %62 arttığını gözlemlemişler.

Tamamını okuyunca kafama yattı bazı şeyler. Adamlar bir soruyla alakalı hem kendi deneyimlerini paylaşıp, üstüne vakit ayırıp görsel ve diğer materyalleri bu kadar rahatça veriyorken, bizim türk webmaster sitelerinde cidden vakit öldürmekten başka birşey yapmadığımız ortada. Şu soruyu o sitelerden birinde sormuş olsam 40 tane cevap gelir. Burada birkaç iyi niyetli insan çıkarsa şükrediyorsun. Ondan sonra niye kimse birşey paylaşmıyor oluyor. Bundan sonra zaten bu tip konuları direk oralarda soruşturacağım.

Hocam paylaşımınız için teşekkürler. Verdiğim linki de bir inceleyin isterseniz. Çok faydalanacaksınız eminim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al