wmaraci reklam

Anasayfa son yazılar mı yoksa sabit mi olmalı?

7 Mesajlar 620 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ercorc ercorc Grafik Tasarımcı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 145 / 145
  • Ticaret 20, (%95)
Arkadaşlar gece gece aklıma bir proje geldi, adsense' başvuracağım ama şimdlik düşünmüyorum. Yeni blog hazırlıyorum, bugüne kadar ki internet geçmişimden edindiğim tecrübeleri, internetten para kazanmanın reel ve legal yolları, sadece kazanmak değil kazanamama nedenleri, sabır, istikrar gibi belki sıkıcı gelebilecek konuları ele almak istiyorum. En az 1000 kelime ve üzeri özgün(tamamen kendi kelimelerim ile geçmiş tecrübelerimi) içerik olarak üretmek istiyorum.

sorum şu; ana sayfayı sabit bir içerikle mi oluşturayım yoksa blog düzeninde son yazılardan mı oluşturayım? seo ve okunabilirlik açısından hangisi daha cazip olur?

wmaraci
reklam

muhammedkrmn1 muhammedkrmn1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 5 / 70
  • Ticaret 4, (%100)
İnternetten pazar kazanmak adlı genel bir yazı yazıp, yazı içinde diğer alt yöntemlere de madde halinde link verirsen bence iyi olabilir. Yazıyı anasayfa yapacaksın tabi.
Dorebar ercorc

kişi bu mesajı beğendi.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
ercorc
Eğer değişik kategorilerde blog içeriklerin olacaksa, tema şablonunda ana sayfa yapısı varsa onu seçmelisin. Bu Grid şablonu ile blog sayfasındaki yazının 160( bazı temalarda 200 karakter görülebilir) karakterlik ilk paragrafı gösterecektir. SEO açısından bunun bir sorun teşkil etmeyeceğini bilmesin.

SEO için ise, makale konusunun adını (link ile aynı olması önemli) Odak anahtar kelime ve Etiket olarak, ilk paragrafın 160 karakterini de hem makale sayfası hem etiketlerde snippet için kullanman gerekir. Makale içine mutlaka bir görsel, en az bir dış ve iç linkler olması, ayrıca makaleler arası bir etiket zinciri oluşturmak google indeks için verim sağlayacaktır.
ercorc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 145 / 145
  • Ticaret 20, (%95)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

ercorc
Eğer değişik kategorilerde blog içeriklerin olacaksa, tema şablonunda ana sayfa yapısı varsa onu seçmelisin. Bu Grid şablonu ile blog sayfasındaki yazının 160( bazı temalarda 200 karakter görülebilir) karakterlik ilk paragrafı gösterecektir. SEO açısından bunun bir sorun teşkil etmeyeceğini bilmesin.

SEO için ise, makale konusunun adını (link ile aynı olması önemli) Odak anahtar kelime ve Etiket olarak, ilk paragrafın 160 karakterini de hem makale sayfası hem etiketlerde snippet için kullanman gerekir. Makale içine mutlaka bir görsel, en az bir dış ve iç linkler olması, ayrıca makaleler arası bir etiket zinciri oluşturmak google indeks için verim sağlayacaktır.

Hocam teşekkür ederim, yoast seo'ya göre, dediklerinizin çoğunu uyguluyorum. Ben blogumda anasayfayı nasıl kullanmalıyım, en son yazılar yada sabit olması google nazarında bir değişken midir? bunu merak ediyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 21.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 145 / 145
  • Ticaret 20, (%95)

muhammedkrmn1 adlı üyeden alıntı

İnternetten pazar kazanmak adlı genel bir yazı yazıp, yazı içinde diğer alt yöntemlere de madde halinde link verirsen bence iyi olabilir. Yazıyı anasayfa yapacaksın tabi.

hocam teşekkür ederim.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

ercorc adlı üyeden alıntı

Hocam teşekkür ederim, yoast seo'ya göre, dediklerinizin çoğunu uyguluyorum. Ben blogumda anasayfayı nasıl kullanmalıyım, en son yazılar yada sabit olması google nazarında bir değişken midir? bunu merak ediyorum.

Aslında burada amacınız buna yön verir. Şöyle düşünürsen eğer;
"siteye giren ne var ne yok gibi her makaleden biraz birşeyler görsün ona göre dolaşsın" diyorsanız ana sayfa şablonunuz blog olmalı.
Hayır
"benim amacım direkt hedefe atış yapmak" diyorsanız, can alıcı makaleyi sabit sayfa yapın...
ercorc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 145 / 145
  • Ticaret 20, (%95)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Aslında burada amacınız buna yön verir. Şöyle düşünürsen eğer;
"siteye giren ne var ne yok gibi her makaleden biraz birşeyler görsün ona göre dolaşsın" diyorsanız ana sayfa şablonunuz blog olmalı.
Hayır
"benim amacım direkt hedefe atış yapmak" diyorsanız, can alıcı makaleyi sabit sayfa yapın...

amacım tam olarak şu ana bir makale; makale içinde internetten para kazanmanın yolları değil, bu işin zaman ve emek gerektiren bir yol olduğunu, reel kanıtlarıyla insanlara göstermek. ziyaretçi ben yine de deneyeceğim derse, ona yapabileceği, minimum yeteneklerine göre onu site içindeki makalelere yönlendirmektir. Dediğim gibi ilk amacım bu blogdan para kazanmak değil, insanların gerçekten bilinçlenmesi ve bu olayı "kolay para" olarak görmeden yapacaklarını yapmalarıdır.
enerjiveguc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al