wmaraci reklam

Bilgisiyar Mühendisliğinde Üniversite Adı Önemli mi?

10 Mesajlar 834 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Thug4Life Thug4Life WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 11 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
şu sıralar aklıma çok takılıyor bu yıl yks sınavına 2. kez giriyorum açıkçası söylemek gerekirse ben okul dönemlerimde arkadaşlarım deli gibi ders çalışırken programlama öğreniyordum js,html,css falan bütün günüm bunlarla geçiyordu neyse fazla uzatmadan bilgisayar mühendisliğinde iş bulabilmek için , yurtdışında iş imkanı için üniversite ismi önemli mi?

wmaraci
reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Bence önemli fakat tecrüben ve CV daha önemli :)
Thug4Life

kişi bu mesajı beğendi.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

Supercalifirigida Supercalifirigida WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 125 / 176
  • Ticaret 1, (%100)
avrupada uzunca yıllar çalışan bir bilişim hocama göre, yurtdışında hangi üniversiteden mezun olduğunuzdan daha çok ne bildiğinize bakıyolar derdi.
GuestLion YakupTEKiN Thug4Life

kişi bu mesajı beğendi.

Wordpress Kurulum & Destek Hizmetleri İçin PM.

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Bilginiz ve sertifikalarınız daha önemli.
Thug4Life

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

AtaTekin AtaTekin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 301 / 269
  • Ticaret 7, (%100)
Belli üniversiteler haricinde önemli değil. Biraz iş ilanlarını inceleyin zaten önemli olan üniversitelerin isimlerini göreceksiniz. Ha 5 yıl sektörde çalıştıktan sonra da üniversitenize değil yaptığınız işe bakarlar. İlk adım için üniversite adı önemli.
Thug4Life

kişi bu mesajı beğendi.

GoFast GoFast En Hızlı Web Hosting Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek IT
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 186
  • Beğeniler 100 / 84
  • Ticaret 20, (%100)
Gideceginiz okulun onemi isminden degil, arkadas cevrenizden, saglayabilecegi imkanlardan, size verecegi motivasyondan ve bircok farkli nedenden dolayi onemlidir. Sadece ismi icin ise almak isteyen olursa zaten oradan kosarak uzaklasmaniz gerekir. Eger kendinizi bu dezavantajlari kapatarak gelistirebileceginiz herhangi bir universiteden mezun olarak istediginiz yerlere gelebilirsiniz. Hersey tamamen sizde bitiyor. Akillica gecirilmis bir universite hayati sonrasinda istediginiz ise rahatlikla girebileceginiz assetlere sahip olacaksinizdir. Bol sanslar
Thug4Life

kişi bu mesajı beğendi.

emreyvz emreyvz .NET Core & Angular & PHP E-Mail Onaysız
  • Üyelik 19.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 110 / 250
  • Ticaret 24, (%100)
Yurtdışında diplomanızın eş kabul edilebilmesi için Üniversitenizin adını tam hatırlayamadığım bir protokole üye olması gerekiyordu. Bu protokole sahip 5-6 adet üniversite vardı sanırım. Yalnız yurtdışındaki firmaların bu protokolü fiilen ciddiye aldığını pek sanmıyorum. Bu protokole sahip olmayan üniversiteden mezun olan tanıdıklarıma Yurtdışı(Hollanda,İngiltere) ülkelerden teklif geldiğini biliyorum.

Şahsi fikrim İngilizce seviyeniz ve algoritma bilginiz dikkate alınacaktır. Ciddi kurumlarda önce Türkçe-İngilizce mülakat ardından teknik mülakata alınırsınız. Burada hem İngilizce speaking hem de teknik yeterlilik ölçülür. Teknik yeterlilikten kasıt şu dili bilmek değildir. Java, C#, Javascript gibi dilleri tamamen bilmeniz yerine verilen probleme uygun çözüm üretebilmeniz beklenir. Teknik mülakat kurumdan kuruma göre değişebilir. Bazı firmalar teknik mülakatta yaygın olarak kullandığı teknoloji hakkında da sorular sorabilir.

Sonuç olarak Üniversitenin iş başvurusu yaparken etkisi olduğunu düşünmüyorum. En kötü ihtimalle Üniversite mezuniyet ortalamanıza bakılır. (..<3 sorun olabilir.) Yalnız üniversitenin, size sunacağı fırsatlar açısından önemi vardır. Sizin projelerinize verebileceği destek (sponsorluk, maddi destek, mentorluk, tecrübe) ve sorun yaşadığınızda bölümünüzde yetkin kişiler bulmak adına önemlidir. Çünkü üzerinde çalışacağınız şeyler her zaman Java, C# veya Javascript gibi temel düzeydeki projeler olmayacaktır. Sürenin kritik olduğu görüntü işlemesine sahip entegre sistem projesinde algoritma konusunda internette araştırma yeterli olmaz. Konusunda uzman birilerinden yardım alınması gerekir. Bu konuda üniversite seçimi çok önemlidir.
Thug4Life

kişi bu mesajı beğendi.

cuneyty cuneyty WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 19.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 6 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
isim yapmış üniversitelerden mezun olup iyi bir işte çalışan ancak isim yapmamış bir üniversiteden mezun olup çok daha iyi bir işte çalışan tanıdıklarım var. İyi üniversite kesinlikle önemli ancak orada da olsa kişi kendini geliştirmediği sürece geri kalacaktır. Daha düşük seviyedeki bir üniversitede okuyup bu süreçte sürekli kendini geliştiren bir kişi daha başarılı olabilir.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Ne yapabiliyorsunuz, ne kadar profesyonel çalışırsınız, İngilizce’niz ne durumda.

Gerisi önemli değil isterseniz ilkokul mezunu olun. (Yurtdışı veya remote work sektörü için konuşuyorum)

Üniversite boş zaman yaratma konusunda çok iyi olur. İşletme okuyup bu işi yapan birisi kendi sektöründen dolayı daha az vakit buluyorken, bilgisayar okuyan bir öğrenci çalışmalar yaparken ve kendini geliştirirken vakit yaratma konusunda çok daha avantajlı olur.

Typer Typer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 11 / 84
  • Ticaret 0, (%0)
kişisel yetkinlikler çok daha önemli işe girdiğiniz zaman işveren sizden ne bildiğinizi sorarak işe alır. Bir çok alana hakimseniz sizden iyisi yoktur

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al