Başka WM Forumu Açmak İsteyen!

29 Mesajlar 4.620 Okunma
smmexpress

bassedas bassedas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 22 / 45
  • Ticaret 1, (%100)
kursam kendim takılır mıyım ki :D

wmaraci
reklam

test9 test9 IT Project Manager Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek IT Project Manager
  • Konum Van
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 2 / 109
  • Ticaret 13, (%100)
Kesinlikle haklısın. Katılıyorum...

wpuzmann wpuzmann Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
Zaten kalite kendini gösterir.İnsanlar fikirlerini üretmek istiyor.Bana kalırsa kötü wm siteleri olmazsa iyilerin değeri bilinmez.

Ozden Ozden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 44 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Piyasada bu kadar iyi site varken sıfırdan başlamak akıl karı değil

wmaraci
wmaraci

Ogguz Ogguz webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Eskilerden ~
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 33 / 34
  • Ticaret 15, (%100)
Görüşlerinize katılmıyorum , isteyen istediği gibi webmaster forumu açar amatör dahi olsa en azından deneyim elde ediyor.

R10, İyinet, Wmaracı ; Oğuz , Başka kullanıcı adım yoktur.

wpuzmann wpuzmann Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
Mesela benim hayallerimi süsleyen bir proje var aklımda.Yıllardır forum sitelerindeyim ve rekabet oranları çok yüksek.Wm aracı rekabet konusunda mütevazi davranıyor ve Sayın adminlerde çok anlayışlılar.Bence bu anlayışları sayesinde iyi niyetli yazılımcılar ve meraklıları burada toplanıyor.Bende çok şanslıyım mesela. Aramadığım forum sitesi kalmadı, Saçma sapan seo yazıları yazan acemi wm ciler var.Üretmek ve ürettiğini doğru bir şekilde aktarmak çok önemli bir durumdur.Bunuda en iyi yapan firma Wm Aracı'dır.
Saygılarımla

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
İsteyen istediğini yapar kanımca.Yani ne bileyim,anlamadım açıkçası, yeni wm bloglarının açılmasında ne gibi bir zarar var ki?
Ne güzel işte rekabet artıyor.

Berkay adlı üyeden alıntı

Açıkcası benimde düşüncelerimi yansıtmışsın konuda yakın zamanda çok başarısız proje başlatıldı bunlara dur demek gerek.

Bunlara dur demek gerekmiyor.Ne kadar komik bir cümle.

Habertürk kanalı ne zaman yayına başladı ve şuandaki konumu ne?
Sosyalmedya.co ne zaman açıldı ve şuanda hangi seviyede..

Bunlar da sıfırdan başladı hatırlatmak isterim.Adam akıllı bir reklamla herşey olur, herşey.

ozergul.net/com

irfanevrens irfanevrens WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** E**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 6 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
konuyu açan arkadaşın görüşlerine kısmen katılmakla birlikte serbest piyasada böyle bir düşüncenin hakim olmasını yanlış buluyorum.

şöyle bir şey var, klon açmak zor değildir. yapılan projenin benzerleri daha önce yapılmış ise, yeni yapılacak klon projenin analiz süreci önemli derecede kolay olacaktır. fikir ortadadır, tek yapılması gereken fikri gerçekleştirmek, yani kodlamak ya da hazır bir yazılımı 5 dakikada kurmak. ancak asıl iş bundan sonra başlamakta. ciddi bir emek isteyen ve sabır isteyen asıl süreç bundan sonra başlıyor. girilen sektörde ciddi rakipleriniz varsa bu sürecin zorluğu dahada artmaktadır. ancak farklı bir şeyler sunabilirseniz zaman içinde sizi takip eden insanlar olacaktır. mesele bu farklılıkları yakalamak olacaktır.

forum açma üzerine bizimde bazı düşüncelerimiz var, say.ac ekibi olarak serbest piyasayı belli başlı forumlardan takip etmekle beraber, sosyal medyadan da sürekli takip halindeyiz. yapılmış olanı yapmak yerine bazı farklılıkları olacak, farkları ile ortaya çıkan projeler, aynı kulvarda yarışan, rekabet eden diğer projelerin de gelişmesine ve yeni, benzer projelerin de çıkmasına vesile olacaktır.

örneğin, facebook.com u yenilik yapmaya iten en önemli şey, rekabettir. eğer sadece insanlar facebook.com u kullanmak zorunda kalsaydı, facebook bu kadar kendini geliştirmezdi. geliştiremezdi demiyorum, geliştirmezdi diyorum. işte bu iki kelime arasındaki fark rekabetin bir güzelliğidir.

sonuç olarak eğer bir girişimde bulunulduysa zaman içinde serbest piyasa bu girişimi yargılayacak ve kararını verecektir.

esasen bu wmaraci.com konusunda yazılan çizilen herşey yargılama sürecinin bir parçasıdır.

saygılarımla.

say.ac

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Webmaster forumu açmak için bilgiye ne gerek var ki? Bul internetten null vB sürümü, aç forumu al sana webmaster forumu. Bu düşünce ile açılan forum sayısı maalesef çok sayıda. Düşüncelerinize katılıyorum.

Ama serbest piyasa, isteyen istediğini açabilir bu ayrı mesele tabi :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al