wmaraci reklam

Bilgisayarı Hosting Olarak Kullanmak | Yaptım - Test Ettim

21 Mesajlar 5.960 Okunma
wmaraci reklam

TeknoMosfer TeknoMosfer Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 24 / 62
  • Ticaret 6, (%83)
Bu sistemi yaptıktan sonra bayi hosting açabiliyo muyuz :D

wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
TeknoMosfer farklı programlar kullanılarak açılabilir tabi :D :D :D

Ek Olarak: Dreameagles Dijiseo Kurumlum anlatımlarını içeren video eklenmiştir.

http://wmaraci.ddns.net/blog/ yüklenin bakalım çöküyor mu bakalım hosting :D :D :D

https://www.noip.com/sign-up No-İp Kayıt Sayfası
https://www.noip.com/download Clien İndirme Linki
https://www.apachefriends.org/tr/download.html Xamp İndirme Sayfası
Dijiseo

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Hocam videolar...

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
UNKEF evet kanalım silindiği için videolarda silinmiş.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

UNKEF evet kanalım silindiği için videolarda silinmiş.

Ekleyebilir misiniz videoları tekrar? Ya da yeni bir anlatım yapabilir misiniz? Teşekkür ederim şimdiden

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
UNKEF

Videoların tarihi baya eski olduğu için şuan elimde yok fakat yapmanız gerekenleri kısaca yazayım siz ayrıca araştırın.

Şimdi size 3 seçenekten bahsedeyim.

1. Sanal wmvare ile ubuntu 16 sürüm kurmak

2. Windows'un IIS özekliklerini aktif hale getirip windows server çalıştırmak.

3. Windows üzerine xamp programını kurmak.

Bu üç seçenekte de kullandığınız dsl modem arayüzünden ihtiyacınız olan portları kullanacağınız bilgisayarın yerel ip adresine yönlendirmelisiniz.
internette modem marka ve modeliniz ile port açma ve yönlendirme konularını araştırın.

Daha sonra yukarıdaki yöntemlerden birini seçin eğer tek site çalıştıracaksanız en basit yöntem xampp programını yüklemektir böylece port yönlendirme sonrası direk siteniz dışarıya açılmış ve kullanılabilir olacaktır.

Diğer yöntem ise sanal işletim sistemi kurulumu yapmanız. Böylece gerçek bir vps gibi kullanabilirsiniz. Eğer windows kullanmayacağınız bir bilgisayarınız var ise direk format atarak işletim sistemi kurmak sizin için daha iyi olacaktır. ( ubuntu 16) Çünkü sanal işletim sistemi kurduğunuzda ayrıca o sisteminde port ve ip ayarlarını yapmanız gerekecek.

Yukarıdaki işlemden sonrası zaten bilindik olarak sunucuya panel kurulumu yapacaksınkz. (vestacp)

üçüncü yöntemde ise işlemler biraz karışık fakat ııs etkinleştirdiğinizde windows size bir program yükleyecek bu sayede sanki sıradan bir program kullanıyormuş gibi site ayarlarınızı grafik ekranda kolayca yapabilirsiniz.

bu anlatım sabit ip aldığınızı göz önüne alarak yapılmıştır.

mesaj da bahsettiğim konuları google üzerinden arayarak zaten bolca görüntülü ve yazılı içeriğe ulaşabilirsiniz.

İlk deneyim için tavsiyem xampp kurup bir deneyip mantığını çözün test edin.
UNKEF

kişi bu mesajı beğendi.

fiko61 fiko61 Bir nokkta ile başladık. Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek website website tasarim
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 110 / 54
  • Ticaret 2, (%100)
Mantıklı benim kafamda da böyle bir şey geçiyordu iyi oldu eyvallah kardeşim

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

UNKEF

Videoların tarihi baya eski olduğu için şuan elimde yok fakat yapmanız gerekenleri kısaca yazayım siz ayrıca araştırın.

Şimdi size 3 seçenekten bahsedeyim.

1. Sanal wmvare ile ubuntu 16 sürüm kurmak

2. Windows'un IIS özekliklerini aktif hale getirip windows server çalıştırmak.

3. Windows üzerine xamp programını kurmak.

Bu üç seçenekte de kullandığınız dsl modem arayüzünden ihtiyacınız olan portları kullanacağınız bilgisayarın yerel ip adresine yönlendirmelisiniz.
internette modem marka ve modeliniz ile port açma ve yönlendirme konularını araştırın.

Daha sonra yukarıdaki yöntemlerden birini seçin eğer tek site çalıştıracaksanız en basit yöntem xampp programını yüklemektir böylece port yönlendirme sonrası direk siteniz dışarıya açılmış ve kullanılabilir olacaktır.

Diğer yöntem ise sanal işletim sistemi kurulumu yapmanız. Böylece gerçek bir vps gibi kullanabilirsiniz. Eğer windows kullanmayacağınız bir bilgisayarınız var ise direk format atarak işletim sistemi kurmak sizin için daha iyi olacaktır. ( ubuntu 16) Çünkü sanal işletim sistemi kurduğunuzda ayrıca o sisteminde port ve ip ayarlarını yapmanız gerekecek.

Yukarıdaki işlemden sonrası zaten bilindik olarak sunucuya panel kurulumu yapacaksınkz. (vestacp)

üçüncü yöntemde ise işlemler biraz karışık fakat ııs etkinleştirdiğinizde windows size bir program yükleyecek bu sayede sanki sıradan bir program kullanıyormuş gibi site ayarlarınızı grafik ekranda kolayca yapabilirsiniz.

bu anlatım sabit ip aldığınızı göz önüne alarak yapılmıştır.

mesaj da bahsettiğim konuları google üzerinden arayarak zaten bolca görüntülü ve yazılı içeriğe ulaşabilirsiniz.

İlk deneyim için tavsiyem xampp kurup bir deneyip mantığını çözün test edin.

Teşekkür ederim hocam yazdığınız için. Ben xampp ile daha önce bir deneme yaptım ve başardım mantığı anladım. Sizin şu yazdığınız önemli benim için.

[B]"Diğer yöntem ise sanal işletim sistemi kurulumu yapmanız. Böylece gerçek bir vps gibi kullanabilirsiniz. Eğer windows kullanmayacağınız bir bilgisayarınız var ise direk format atarak işletim sistemi kurmak sizin için daha iyi olacaktır. ( ubuntu 16) Çünkü sanal işletim sistemi kurduğunuzda ayrıca o sisteminde port ve ip ayarlarını yapmanız gerekecek.

Yukarıdaki işlemden sonrası zaten bilindik olarak sunucuya panel kurulumu yapacaksınkz. (vestacp)"
[/B]

Burada şöyle anlıyorum. Kullanmadığım bir bilgisayara ubuntu 16 kuracağım. Sonra port açacağım.(sabit ip adresi aldım) Daha sonra ip ayarları kısmı olarak belirttiğiniz ayarları da yaptım diyelim. Fakat panel kurulumu kısmını anlamadım (vestacp) yazdığınız bölümü. Ha birde, benim isimtescil'de olan domainime ns adresi için ns adresini nasıl alacağım bu kurduğum ubuntu içinde mi yer alıyor? Yoksa ns server ayrı bir olay mı? Yani kullanıcılara sonuçta ip adresi vermeyeceğim. Ücretsiz olarak domain ns veren siteler var fakat ben domainimin önünde arkasında başka bir ibare istemiyorum. Aslında bu tarz bir video çekebilseniz efsane olur fakat müsait değilim derseniz yazı olarak cevap vermeniz de yeterli olacaktır. Tekrar teşekkür ediyorum.

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
UNKEF ubuntu kurduğunuz bilgisayarı modemin 80 portuna yönlendirip dışarıya açtıkdan sonra bildiğimiz bir vds ye sahip oluyorsunuz. Panel olarak bahsettiğim şey ise web sitelerinizi yönetmek için. sitelerinizi eklemek, veri tabanı oluşturmak, sunucu ayarları, php, mysql ayarları gibi şeyleri tek panel üzerinden yönetmek için cpanel ücretli olduğu için onun yerine vestacp önerdim.
ns adreslerinide panel üzerinden ayarlaya bilirsiniz. ns adresi dediğimiz olayda zaten bir nevi ip yönlendirmesi gibi birşey. eğer alan adı servisinizde nameserver desteği yoksa şöyle bir şey ayarlaya bilirsiniz; alan adı panelinden a kaydı oluşturun mesela ns1 adı için a kaydını ip adresinize yönlendirin. ns2 adı içinde aynı işlemi yapın. daha sonra bu adresleri ns olarak kullanabilirsiniz.

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

UNKEF ubuntu kurduğunuz bilgisayarı modemin 80 portuna yönlendirip dışarıya açtıkdan sonra bildiğimiz bir vds ye sahip oluyorsunuz. Panel olarak bahsettiğim şey ise web sitelerinizi yönetmek için. sitelerinizi eklemek, veri tabanı oluşturmak, sunucu ayarları, php, mysql ayarları gibi şeyleri tek panel üzerinden yönetmek için cpanel ücretli olduğu için onun yerine vestacp önerdim.
ns adreslerinide panel üzerinden ayarlaya bilirsiniz. ns adresi dediğimiz olayda zaten bir nevi ip yönlendirmesi gibi birşey. eğer alan adı servisinizde nameserver desteği yoksa şöyle bir şey ayarlaya bilirsiniz; alan adı panelinden a kaydı oluşturun mesela ns1 adı için a kaydını ip adresinize yönlendirin. ns2 adı içinde aynı işlemi yapın. daha sonra bu adresleri ns olarak kullanabilirsiniz.

Peki hocam ubuntu şart mı? Mesela centos olsa bu kuracağım işletim sistemi? Bu arada siz test ettiğinizde gözlemleriniz nelerdir? Nasıl bir şey oldu? İzlenimleriniz nasıldır?
(Bu arada upload hızım 10)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al