lostyazilim

Bir projenin hisse satış sözleşmesi nasıl olur?

2 Mesajlar 482 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Panda Panda ctrlpanda.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Editör - Blog Yazarı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad Ş** E**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 126 / 138
  • Ticaret 0, (%0)
Hayırlı forumlar.

Bundan yaklaşık 7-8 yıl önce yani 2009-10 yıllarında Eskişehir'de hem arkadaşım hemde patronum olan kişinin teklifi üzerine projelerine sosyal medya uzmanlığı görevlerini üstlenmiştim. O dönemler proje geliştiriyor, yayına sokuyor ve tutarsa sitenin belli yüzdelerini yatırımcılara satıyorduk. Daha doğrusu satıyordu. Kendisi Türkiye'de indirme sitelerinin revaçta olduğu dönemlerde güzel bir proje yapmış tutmuş ve yanlış hatırlamıyorsam 40-50 bin TL'ye satmıştı. O parayla Eskişehirde bir yazılım ofisi açmıştık.

Görevim olmadığı için hiç bir zaman bu satış prosedürünü öğrenemedim. Ancak merak ediyorum. Şu anki zamanımızda bir projenin belli bir yüzdesini, hissesini satmak için şirket olmak gerekir mi? Yoksa taraflar arasında imzalanan anlaşma ile bu iş hallolur mu? Bir geçerliliği varmıdır?

wmaraci
reklam

kisabiara kisabiara Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 33 / 60
  • Ticaret 15, (%93)
internet projeleri için, bu işi ciddiye alan insanlar önce şirket ol sonra satın alıyım diyebiliyor yada samimi ve şirketleşmeye ihtiyaç duymayan insanlar ise yer sağlayıcıdan sağlanacak transferi yeterli buluyo benim bildiğim bu kadarı en azından
Panda

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al