Merhaba arkadaşlar bazı webmaster forum sitelerinde şu tür yazılar görüyorum ve bu çok rahatsız ediyor açıkçası '' Eğer site açarsam ne kadar paza kazanırım şeklinde yazılar görüyorum birde sağdan soldan duyma sözler ile işte internet sitesi olanlar şu kadar para kazanıyor ben neden kazanmayayım diye düşünüyor insanlar tabiki kazanılabilir fakat öncelikli amaç para kazanmak olmamalıdır.

Ayrıca internetten para kazanmak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Eğer bir web sitesi, blog açmak istiyorsanız ve bu siteyi açmadaki tek amacını sadece para kazanmak ise kusura bakmayın ama o siteyi hiç açmayın bence daha iyi olacak.
Çünkü sadece para kazanmaya odaklanmışsanız günlük 5 - 6 tanede özgün yazıda yazsanız bişey başaramayacağınızı düşünmüyorum açıkçası tabi bu benim kendi düşüncem eğer bir blog açıyorsanız önce kendinize kendinize sormanız gereken sorular var neden bir blog açmalıyım,blog açmadaki hedefim ne olmalıdır,insanlara nasıl faydalı olabilirim ve hangi konularda yazmalıyım
Eğer bir blog (web sitesi ) insanlara faydalı olacak paylaşımlarda bulunmuyorsa o sitenin benim gözümde hiç değeri yoktur bana göre
Anlatmak istediğim şu eğer sadece para kazanmak için blog veya site açıyorsanız bişey başaramayacaksınızdır tabiki bloğunuzdan para kazanmakta hedefleriniz arasında olmalı fakat en son hedefiniz olmalıdır bu
Önce insanlara faydalı olmayı paylaşımlarda bulunacaksınız , sabırlı olacasınız zaten sonrasında Gereken değeri alacaksınız.

Kaynak http://bloggokhantekin.blogspot.com.tr/2014/03/blog-yazarnn-amaclar-ne-olmaldr.html