wmaraci reklam

Boşa Çabaladığınızı Düşünüyor Musunuz Hiç?

38 Mesajlar 3.179 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

FurkanCanoz FurkanCanoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Android Develoading....
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** C**
  • Mesajlar 1038
  • Beğeniler 753 / 343
  • Ticaret 5, (%100)
Olmaz mııı :(

Sardığımla aradığım mutluluktu güya..
wmaraci
reklam

KralFx KralFx WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 02.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek tasarımcı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 2408
  • Beğeniler 815 / 525
  • Ticaret 105, (%100)
daha bugün düşündüm ve konu karşıma çıktı :)

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3621
  • Beğeniler 1125 / 1126
  • Ticaret 73, (%100)
KralFx arada böyle diyorum :)

kişisel bloğ • tevfik.org

alihanozan1 alihanozan1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 98 / 24
  • Ticaret 0, (%0)

enesgunduz adlı üyeden alıntı

Ben onu daha çok tembelliğe bağlarım mesela. O beş kuruş etmez dediğiniz sitelerin sahipleri hiç düşündünüz mü nasıl bi yerlere gelebilmişler diye? Adamlar gerek çalarak gerek kendileri yazarak bir şeyler başarıyorlar. Tabii burda çalmanın mantıklı bir iş olduğunu söylemiyorum. Dikkat etmenizi istediğim nokta emek, uğraş. Siz devam edin. Öyle ya da böyle her şerin sonu hayırdır, selamettir. Ayrıca projelerinizi bana pm olarak uğlaştırırsanız elimden geldiğince reklam konusunda yardımcı olmaya çalışırım. Bunun en basiti çevremdekilere yaymak veya sosyal medyada paylaşmakla yapılabilir. Reklam şart mıdır? Evet fakat bu reklam için para yığmanıza gerek yok bence. Gerçek hayatta da reklamını yapabileceğiniz ihtimalini unutmayınız. Sanal ile gerçek hayat arasında kopmaz bir bağ vardır. O bağı düzgün kullanmanızı tavsiye ederim.
Selametle..

Gerek çalarak :DD hocam özele bakabilir misiniz acaba

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

uzmanmedya adlı üyeden alıntı

Hocam bir şey sorucam. Bir fikir uzerine yola çıktık. Piyasada var olan ama çok fazla olmayan, var olanlarda da eksiklerin bulunduğu ve bizim onlara göre farklılıklar katarak avantajlı olacağımız bir proje için yola çıktık. Geliştiriyoruz. Bu süreçte baktık ki, bunu yapan biri çıkmış haberimiz yok. Bu durumda ondan da farklılaşmak için yeni fikir ve özellikler eklenebilecek gibi geniş bir alan da değil. Peki bu durumda pes edip başka fikirlere mi yönelmek gerekir sizce, napılmalı?
(Not: Projeyi kullanacak müşeri kitlesi geniş insan toplulukları değil, belirli gruplara yönelik.)

Eğer rekabet ortamı yaratacak bir projeniz varsa devam edin. Ha yok biz bunlarla rekabet edemeyiz diyorsanız devam etmeyin.

Ben hiçbir zaman yoğun rekabetli alanlara girmedim. Neden girmedim, rekabetten korktuğum için mi? Asla. Şu an buna maddi ve manevi açıdan hazır değilim. Atıyorum aylık milyon lira kazanan firmalarla kurumlarla rekabet kuracak seviyede değilim. Bu seviyeye gelmenin yolu rekabetsiz alanlarla kazanılan otorite ve kazançtan geçiyor. Her zaman ana kurumun, yapının kuruluşun gölgesinde kalıp onun artıklarıyla beslenen insanlara karşı durdum, bir işi yapacaksanız en iyisi olacaksınız. En iyisi olduğunuz bir işten kazancınız her yönden olurken iyi olduğunuz bir işte kazancınız sadece belirli yönlerden anlık tatmin edici seviyede olur. Büyük düşünün yani, aza şükreden hiçkimse bir adım yol katedemez. Çoğu istemek aç gözlülük değildir büyük düşünmektir. Yani şöyle düşünün bir kişin hayali bir ev alıp bir araba alıp bir aile kurmak ise bu kişinin sinirları bellidir, bu kişi bunlara yeteri kadar çalışıp ulaşabilir. Fakat bir kişinin hayali dünyaya adını duyurmak ise bunun bir sınırı yoktur dolayısıyla bu 2 kişi birbirine denk değildir.

Kendi yağında kavrulmaksa amaç dünyanin %90i bunu zaten yapıyor, kalan %10da onları yönetiyor. Olay bu kadar basit

Size de tavsiyem bu yönde. Kazandığım ücret 3 4 asgari ücrete denk şu an için. Zamanım az ondan bu şekilde. Kendi çabasıyla her şeyi almış, kurmuş ve yapmiş ve daha da üstüne koyarak ilerleyen biri olarak tavsiye veriyorum tabii. Asla güvence duyduğum bir şey yok hayatta, tamamen kendi bilek gücümle ilerliyorum. Para kazanmaksa amacınız algoritma oldukça basit. İnanın bir kalem üzerinde ufak değişikler yapıp satarak bile para deli paralar kazanabilirsiniz. Sadece yaptığınız işte en iyisi olun. Rekabeti az sektör bulmak zor değildir. Internet denen derya deniz bir şey var elinizin altında. Küresel dünyayı takip edin. Hayat Türkiyeden ibaret değil. Yurtdisindaki bir yaratıcı niş alan Türkiyede size deli paralar kazandırabilir. İşinizi sevin maddi kaygı gütmeyin diyenler olacaktır, buna katılmıyorum. Hem işini seveceksin hem de karşılığını alabildiğin için sevineceksin. Maddiyat dediğimiz olgu hayat standartlarını yükseltip size daha iyi bir yaşam sunuyorsa elbette bundan bir beklentiniz olacak.

Son olarak rakibinizi iyi analiz edin. Etik kurallar çerçevesinde sağlam ve doğru stratejik adımlarla yapılan bir mücadele ile önüne çok rahat geçebileceğinizi düşünüyorum.

Dünyadaki en zeki insanlar duygusal zekalarına yön veren insanlardır. Yani hesaba katılmamıs bir rakip çıktı diye zaten pes edeceksiniz rakibiniz bu işi sizden daha çok hakediyordur, olması gereken olmuştur. Öteki türlü en iyi hamleleri yapan kişi diğerini silip yok edecektir zaten. 2li rekabette durum bu şekilde.

uzmanmedya uzmanmedya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 115 / 26
  • Ticaret 3, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Eğer rekabet ortamı yaratacak bir projeniz varsa devam edin. Ha yok biz bunlarla rekabet edemeyiz diyorsanız devam etmeyin.

Ben hiçbir zaman yoğun rekabetli alanlara girmedim. Neden girmedim, rekabetten korktuğum için mi? Asla. Şu an buna maddi ve manevi açıdan hazır değilim. Atıyorum aylık milyon lira kazanan firmalarla kurumlarla rekabet kuracak seviyede değilim. Bu seviyeye gelmenin yolu rekabetsiz alanlarla kazanılan otorite ve kazançtan geçiyor. Her zaman ana kurumun, yapının kuruluşun gölgesinde kalıp onun artıklarıyla beslenen insanlara karşı durdum, bir işi yapacaksanız en iyisi olacaksınız. En iyisi olduğunuz bir işten kazancınız her yönden olurken iyi olduğunuz bir işte kazancınız sadece belirli yönlerden anlık tatmin edici seviyede olur. Büyük düşünün yani, aza şükreden hiçkimse bir adım yol katedemez. Çoğu istemek aç gözlülük değildir büyük düşünmektir. Yani şöyle düşünün bir kişin hayali bir ev alıp bir araba alıp bir aile kurmak ise bu kişinin sinirları bellidir, bu kişi bunlara yeteri kadar çalışıp ulaşabilir. Fakat bir kişinin hayali dünyaya adını duyurmak ise bunun bir sınırı yoktur dolayısıyla bu 2 kişi birbirine denk değildir.

Kendi yağında kavrulmaksa amaç dünyanin %90i bunu zaten yapıyor, kalan %10da onları yönetiyor. Olay bu kadar basit

Size de tavsiyem bu yönde. Kazandığım ücret 3 4 asgari ücrete denk şu an için. Zamanım az ondan bu şekilde. Kendi çabasıyla her şeyi almış, kurmuş ve yapmiş ve daha da üstüne koyarak ilerleyen biri olarak tavsiye veriyorum tabii. Asla güvence duyduğum bir şey yok hayatta, tamamen kendi bilek gücümle ilerliyorum. Para kazanmaksa amacınız algoritma oldukça basit. İnanın bir kalem üzerinde ufak değişikler yapıp satarak bile para deli paralar kazanabilirsiniz. Sadece yaptığınız işte en iyisi olun. Rekabeti az sektör bulmak zor değildir. Internet denen derya deniz bir şey var elinizin altında. Küresel dünyayı takip edin. Hayat Türkiyeden ibaret değil. Yurtdisindaki bir yaratıcı niş alan Türkiyede size deli paralar kazandırabilir. İşinizi sevin maddi kaygı gütmeyin diyenler olacaktır, buna katılmıyorum. Hem işini seveceksin hem de karşılığını alabildiğin için sevineceksin. Maddiyat dediğimiz olgu hayat standartlarını yükseltip size daha iyi bir yaşam sunuyorsa elbette bundan bir beklentiniz olacak.

Son olarak rakibinizi iyi analiz edin. Etik kurallar çerçevesinde sağlam ve doğru stratejik adımlarla yapılan bir mücadele ile önüne çok rahat geçebileceğinizi düşünüyorum.

Dünyadaki en zeki insanlar duygusal zekalarına yön veren insanlardır. Yani hesaba katılmamıs bir rakip çıktı diye zaten pes edeceksiniz rakibiniz bu işi sizden daha çok hakediyordur, olması gereken olmuştur. Öteki türlü en iyi hamleleri yapan kişi diğerini silip yok edecektir zaten. 2li rekabette durum bu şekilde.

Anladım hocam bir an moral düşüklüğü olmuştu, haklısınız teşekkürler. Mentorluk veriyor musunuz :D

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

uzmanmedya adlı üyeden alıntı

Anladım hocam bir an moral düşüklüğü olmuştu, haklısınız teşekkürler. Mentorluk veriyor musunuz :D

İhtiyacınız olduğunu düşünmüyorum :) bu problemi azim mücadele ve doğru adımlarla aştığınız takdirde, benim size vermeyeceğim derece de bir özgüven gurur kazanmiş olacaksınız. Şey gibi düşünün kumun altından çıkan ve ters dönen bir caretta carretta kaplumbağasını siz elinizle düzeltir denize doğru gitmesini sağlarsaniz ona iyilik değil, kötülük etmiş olursunuz. Kendi başına oradan kurtulsaydı yasama sansı artacaktı, doğal döngüye yapay bir elin dokunması her zaman olumlu sonuç vermiyor maalesef. Doğru adımlarla bu problemi asabileceğinizi duşünuyorum. Hayatın her alanında bu tarz 2li bir rekabet durumuna girebilmeniz mümkün. :) kendi kendinize gelişmenizi tavsiye etmek benim size yapabileceğim en iyi şey olur. Yeter ki pes etmeyin
uzmanmedya

kişi bu mesajı beğendi.

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Adam akıllı iki site açtım, birincisi sektöre ilk girdiğim zaman hiçbir şey bilmediğim zamanlardı. Yemek kategorisinde girmem en büyük hatamdı, özgün içerik vs. üretmen pek mümkün olmadığı için google'da 3 ay boyunca sıralama alamadığım için projeyi durdurmuştum.

İkinci proje teknoloji haber sitesiydi, bu projeye gelene kadar arada çok proje geldi gitti fakat hiç birisine tam manasıyla başladım denemez ya 1 hafta ya da 1 ay içinde sonlandırmıştım.

Fakat benim ufkumu açan, bu iş olacak dedirten proje teknoloji haber sitesiydi. Projeye başlamadan önce kendimi zorlayıp 100e yakın nasıl yapılır tarzı makale yazdım. Makaleler beni 1 aydan fazla uzun süre götürdü, bu makalenin yanı sıra sitede güncel haberler paylaşıyordum. Dış seo ya dair yaptığım tek şey sosyal medya paylaşımlarıydı. Sitenin 1. ayında google'da ilk sıraya yerleşmiş makalelerim mevcuttu, bir yandan sosyal medya da takipçi kazanıyordum, tabi bu havadan gelmiyordu takibe takip metoduyla çoğaltıyordum.

Zaman içerisinde sayfanın etkileşimleri, takipçinin ilgisi vs. beni çok memnun etmişti. Örneğin gönüllü yazar ilanı paylaştığımda 4klık sayfadan 50-100 kişi dm atıp gönüllü yazar olmak istemişti. Bu kişilerin içinden 5-6 kişiyi seçip makalelerini yayınlamıştım :) Sayfadaki telefon ile ilgili bir paylaşım Xiaomi'nin Türkiye yetkililerinin de dikkatini çekmişti, 4klık bir sayfada bunların nasıl olduğunu bende anlamıyordum.

Herşey güzel giderken çıkan bir aksilik nedeniyle projeyi durdurdum. Sitede ve sayfada paylaşım yapmayı bıraktığımda aldığım hit 1 ise, geçen hafta domain süresinin bitimindeki toplam hit 3tü. Google da güzel bir yerdeydi bu kadar az çabaya göre. Şuan devam etseydim, yeterli emeği verebilseydim 1. senesinde belkide bambaşka yerlerde olabilirdi.

Fakat o projeden çıkarttığım en önemli ders, istikrar ve çalışmaktı. Proje öncesi yapılan tüm hazırlıkların, proje devam ederken yapılan faaliyetlerden çok daha önemli olduğunu bir kez daha kavramıştım.

Şuan çok daha ciddi bir proje için kolları sıvadım, yaklaşık 2 aydır üzerinde çalışıyorum. İnşallah hayırlısı olur...

technovenue.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al