wmaraci reklam

Boşuna mı uğraşıyoruz?

24 Mesajlar 1.813 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

iFurkan iFurkan Webmaster Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İçerik Yazarı
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 292 / 158
  • Ticaret 29, (%97)
Arkadaşlar selam.
Aklımda uzun zamandır düşündüğüm aslında herkesin bir an olsun düşündüğü bir mevzu var. Boşuna mı uğraşıyoruz?

Hemen hemen herkesin bir sitesi var. Hepimiz yeni siteler açıp kapatıyoruz, satıyoruz, büyütüyoruz veya uğraşamayıp pes ediyoruz. Evet sanal ortam son yıllarda çöplüğe döndü ama yine de hepimiz günde 400 500 tekil hitlere erişebiliyoruz ki bir çoğumuz günde binlerce tekil hit sahibi oluyor. Fakat kazanamıyoruz?

Anlamadığım nokta şu. Evet para ikinci planda, tamam. Önce hayallerimiz geliyor. E yapıyoruz, şahsım adına konuşayım ben iyi bir site yapamasam da A kişisi yapıyor ve adama bakıyorum gerçekten çok iyi. Fakat soruyorum, konuşuyorum o kadar ilgiye, çabaya, emeğe aylık 150 kazanıyor.

Böyle olmasının sebeplerini de biliyoruz, ona da eyvallah da arkadaşlar ne yapalım? Türkiye'de bildiğimiz çok büyük siteler var. Adamlar aylık ev geçindirecek parayı kazanmayı bırak, şirket olup başka insanlara iş veriyorlar. Aylık sadece çalışan giderleri +60 bini geçiyor. Bakıyorum bizim bu forumda bile bir çoğunun sitesi onlardan daha iyi ve daha detaylı. Tamam ziyaretçi o kadar yok ama, arada bu kadar fark olmak zorunda mı?

Beynim durdu. 1-2 aydır hiçbir şey ile uğraşmayıp sadece pazarı kontrol ediyor bu sorularımın cevabını arıyorum. Ne yapalım? Kredi çekip yahut aylarca para biriktirip 15-20 bin TL olunca birden pazara mı girelim? Yahut yıllarca bekleyip ayda 5 bin TL kazanmayı mı bekleyelim? Nerede hata yapıyoruz? Veya o büyük site sahiplerinden bizim eksiğimiz/yanlış yaptığımız yer neresi? Sizlerin de bu konudaki fikirlerinizi düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Selametle.

wmaraci
reklam

Gerilim Gerilim alokapida.com Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1917
  • Beğeniler 496 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
Zaman israfı :)
iFurkan

kişi bu mesajı beğendi.

Hemenjet - Market Alışverişin Jet Hızında Kapıda (hemenjet.com)

editorum editorum Oyunu Bul Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 70 / 127
  • Ticaret 1, (%100)
Zaman israfı ne demek hocam işinizi ehli bir şekilde gerçekleştirirseniz emin olun bir gün size de gülecektir acımasız hayat. Sabır sabır sabır.
iFurkan

kişi bu mesajı beğendi.

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
O büyük sitelerin gelirleri adsense değil ki. Sadece adsense olsaydı hepsi bırakırdı zaten. Marka iş birlikleri, tanıtım yazıları, urun incelemeleri, banner alan vs vs. Örneğin şuan 1 ay adsense reklam yayınlamak ile 2 adet tanıtım yazısı yayinlamam aynı geliri getiriyor. Ne kadar büyük bir hite sahip olursanız o kadar çok da teklif alırsınız. Sadece adsense ile para kazanmak için aylik 1milyon hit civarına çıkmalısınız.
iFurkan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Umitunal Umitunal Webfaresi.net Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webfaresi.net r00tadmin
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ü** Ü**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 379 / 378
  • Ticaret 27, (%93)
tek kazanç kapısı olarak adense ve adensenin bir alternatifi olamdığı için size öyle gelmiş olabilir
iFurkan

kişi bu mesajı beğendi.

Webfaresi.net Beklerim

marazkrem1 marazkrem1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 82 / 30
  • Ticaret 2, (%100)
takipteyim

https://teknolojim.online/

• Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İçerik Yazarı
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 292 / 158
  • Ticaret 29, (%97)
Peki arkadaşlar cevaplar evet mantıklı ve güzel. Çoğu girişimcinin hikayesini biliyoruz. Fakat benim merak ettiğim bizler gibi çok küçükten başlayıp (bu zaman içerisinde) makale girerek emek vererek iyi yerlere gelen var mı?

Ercany Ercany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 752
  • Beğeniler 231 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
Gelen birçok arkadaşım var. Bu işlerde açıkçası biraz girişken olmanız ve insanlarla iletişim kurma becerinizin yüksek olması gerekiyor. Örneğin bir teknoloji sitesine hiçbir marka kendiliginden tanıtım dahi vermez. Yada bir oyun bloguna büyük oyun şirketleri gelip sponsor olmaz. Sizin peşlerinden koşmamız gerekiyor. Hem büyük sitelere hem markalara kendinizden ve hedeflerinizden bahsetmeniz gerekiyor. Sonrasi zaten devamında gelecektir. Genelde 1-2 yıllık siteleri markalar ciddiye alıyorlar ve geri dönüş yapıyorlar.
marazkrem1 iFurkan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İçerik Yazarı
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 292 / 158
  • Ticaret 29, (%97)
Umarım dediğin gibi olur hocam :) Ne diyelim, pes etmek yok gidebildiğimiz kadar devam o zaman.

enesgunduz enesgunduz Blackflioww Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 13 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
O sitelerin tek geliri adsense ile değildir. Adamların aldığı tanıtım yazıları,bannerlar, sponsorluklar vs. gibi türlerden daha çok gelir elde ediyorlar. Yukarda ercany hocam değinmiş sadece adsense ile geçinebilmek için sitenin baya üst segmentte bulunması lazım. Ve unutma azla yetinmeyen çoğu bulamaz. Sabır,sabır ve sabır...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al