freelance iş ilanları

Böyle bir şey mümkün olabilir mi?

17 Mesajlar 1.992 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Sowyet Sowyet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sağlık Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Muhtelemen dediğiniz gibidir :) Teşekkürlerimi sunarım,

Ancak beyin fırtınası adına varsayım yaparak konusuyorum.

Türkiye üzerinden sürekli IP değiştiren programlarla spam saldırı altına girerseniz ne yaparsınız :) Ve düşünün basit bir saldırı değil anlık olarak sitenizi yanıt veremez duruma getirecek bir saldırıdan bahsediyorum.

Aynı anda binlerce IP görünüyor, tek tek engelleme şansınız yok. Tek kullanımlık IP'ler gibi zaten saldırı anında da sürekli IP değişiyor?

;) başka bilgi sahibi arkadaşların fikirlerine ihtiyacımız var.

wmaraci
reklam

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1021
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba Sowyet

Rica ederiz :)

TR üzerinde kişisel ISP lerde anlık ip değiştirip spam yapma imkanı bulunmamaktadır. Belittiğiniz durum spoof anlamı taşır ve sahte ip ler ile ddos kategorisinde bir aktivitedir.

Saygılarımızla ...

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

• Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sağlık Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

cliaweb adlı üyeden alıntı

Merhaba Sowyet

Rica ederiz :)

TR üzerinde kişisel ISP lerde anlık ip değiştirip spam yapma imkanı bulunmamaktadır. Belittiğiniz durum spoof anlamı taşır ve sahte ip ler ile ddos kategorisinde bir aktivitedir.

Saygılarımızla ...

ISP'den kastınız sanırım internet servis sağlayıcıları. (*****) Kişisel olarak değil de bu işte uzmanlaşmış bir kişi de olamaz mı?

Mesela anlık IP değiştiren programlar mevcut. Bu programlarla ipler sürekli farklı ülkelerden görünüyorlar. (Ama gerçi o zaman ülkeleri engellediğim için erişim yapamayacak. Türkiye içinden sürekli IP değiştiren bir program geliştirmişse :) )

Yani o zaman herkesin diğer ülkeleri felan engellemesi lazım yani, büyük siteler bu tarz işlerin altından nasıl kalkıyor merak ediyorum (mesela mynet, memurlar.net gibi siteler)

günde yüzlerce bu tarz saldırı geliyordur ülke engelleme felan da yapmıyorlar e peki nasıl çözüyorlar bu durumları?

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Ustam saldırı yapıp siteye zarar verme olayı ayrı seo olayı ayrı. Önce spam ile ne kastediliyor ona bakmak lazım.

Büyük sitelerin anlık Tb boyutunda saldırıları engelleyecek sunucuları var. Ddos yaparak mynete zarar veremezsin. Yani saldırı yapıp site kapattırmak durumu çok farklı bir durum. Bu senin host sağlayıncla alakalı.

Seo açısından da o sitelerin umrunda değil.

Seni burada korkutacak bir şey yok yani.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sağlık Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Ustam saldırı yapıp siteye zarar verme olayı ayrı seo olayı ayrı. Önce spam ile ne kastediliyor ona bakmak lazım.

Büyük sitelerin anlık Tb boyutunda saldırıları engelleyecek sunucuları var. Ddos yaparak mynete zarar veremezsin. Yani saldırı yapıp site kapattırmak durumu çok farklı bir durum. Bu senin host sağlayıncla alakalı.

Seo açısından da o sitelerin umrunda değil.

Seni burada korkutacak bir şey yok yani.

Hocam, sonuçta saldırı yapılan bir sitede spam trafik oluşacağı için seo veya optimizasyon bu durumdan zarar görmez mi veya adsense, farketmez herhangi bir google servisi diyebiliriz.

Bu sitelerin saldırıları engelleyecek sunucuları var demişsiniz. Demek istediğim bu tarz bir saldırıyı nasıl engelleyebilirler ki?

Yani bir lamer tarafından yönlendirilen sürekli IP değiştirerek, siteye giriş yapan zombi IP'ler nasıl engellenebilir ki? Yani bakın hem sürekli IP değişiyor diyorum hem de bu durum Türkiye üzerinden gerçekleşirse diyorum,

Ayrica böyle saldırı alan bir sitenin SEO neden umrunda olmasın ki binlerce ziyaretçi alıyorlar google'dan.

Bu arada benim çekindiğim bir şey yok ama, önlem alması imkansız gibi görünen bu saldırı türünün adı nedir, nasıl önlem alınabilir, önlem alınmazsa zararları ne olur?

Kısacası ağır saldırılara ve uzmanca yapılmış saldırılara karşı neler yapılabilir. (Tabiki bahsettiğim saldırıyı yukarıda kalın olarak yazdım.)

Çok mu karışık yazıyorum anlamıyorum,

goldenwings goldenwings WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 71 / 104
  • Ticaret 73, (%100)
Spam ziyaretler için bir şey diyemeyeceğim.Bu konuda teknik bilgim yok.

Ama SEO ve adsense açısından kendi şahsi fikrim, zararı olmayacaktır.
Spam ziyaretler daha çok sunucu kapasitesini ilgilendiren bir şey. Adsense politikalarında spam "ziyaretler" ile ilgili bir madde de göremedim. Doğal olarak adsense ile ilgili bir sorun yaşanmayacağını tahmin ediyorum.

SEO açısından da Google'ın siteni çöp sanabileceğini düşünüyorsun sanırım. Eğer her gün çok aşırı spam ziyareti alırsan belki Google tarafından web sitesi sahibinin kasıtlı yaptığı düşünülebilir. Ama arada bir yapılan aşırı ziyaretlerin SEO'ya etki edebileceğini sanmıyorum.

• Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sağlık Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Başka kişiler de isterlerse yorum yapabilirler.
Yardımcı olmaya çalışan herkese sonsuz teşekkürler şimdiden.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al