freelance iş ilanları

Bu domain satın alınır mı ?

5 Mesajlar 627 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Arkadaşlar tamamen alakasız yerlerden daldan dala atlarken bir domain buldum, .com'u boş , domainin aylık aranma sayısı adwords keyword planner'a göre 61K .

Napılır değerlendirilir mi siz olsaydınız alır mıydınız ?

wmaraci
reklam

Proje Proje Knight Online Files Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Web Proje Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 14 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Domaine göre proje değil, projeye göre domain düşünülmeli bana göre. Ortada proje yoksa, domain* değersizdir. (*al sat yapmayacaksanız)

Google, artık eskisi gibi sıralamıyor siteleri. Yani aranma hacmi yüksek domainleri ön sıralarda listelemiyor. Projenin içeriğine önem veriyor. Ziyaretçinin sitede geçirdiği süreye bakıyor.

Düşündüğünüz domaine uygun projeniz varsa, değerlendirebilirsiniz. Projeniz yoksa, uğraşmanıza değmez. İyi forumlar.
foximus

kişi bu mesajı beğendi.

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

Proje adlı üyeden alıntı

Domaine göre proje değil, projeye göre domain düşünülmeli bana göre. Ortada proje yoksa, domain* değersizdir. (*al sat yapmayacaksanız)

Google, artık eskisi gibi sıralamıyor siteleri. Yani aranma hacmi yüksek domainleri ön sıralarda listelemiyor. Projenin içeriğine önem veriyor. Ziyaretçinin sitede geçirdiği süreye bakıyor.

Düşündüğünüz domaine uygun projeniz varsa, değerlendirebilirsiniz. Projeniz yoksa, uğraşmanıza değmez. İyi forumlar.

Dediğim gibi daldan dala atlarken denk geldi, ortada bir projem yok ama biraz daha işin detayına girdim bu arada, projelendirilebilir birşeyler çıkıyor gibi. Pek de emin değilim açıkçası hesabını kitabını yapmak lazım.

Gayet net cevap verdiniz teşekkür ediyorum, içerik kalitesine ben de katılıyorum ancak her ne kadar bu konularda çok yetkin olmasam da keyword domain diye de bir kavram var, domainin keyword olması +1 avantaj.

albatros3434 albatros3434 Herşey O Tuşla Başladı!!! Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 301
  • Beğeniler 6 / 53
  • Ticaret 0, (%0)
ferzileyto hocam bence domain önemli bir unsur. Gözardı edilmemeli ama ona uygun ve kaliteli içerikte üretilmeli. Domaine uygun projen varsa alabilirsin.

Her Kategoriden Jenerik-Projelik-Yatırımlık-Keyword Domainler>>
wmaraci
wmaraci

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
Domain kısalığı ve akılda kalıcı olması çok önemli hocam bunlara dikkat edin birde yapacağınız işe uygunsa almanızda bir sakınca yok.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al