wmaraci reklam

Bu site için neler gerekli? Ne tür SEO çalışmaları gerekiyor? Neler eklenmeli? Neler lazım?

3 Mesajlar 854 Okunma
wmaraci reklam

stiltasarim stiltasarim Üni Hakkında - Üniversite Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi - Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1370
  • Beğeniler 194 / 204
  • Ticaret 18, (%100)
Merhaba arkadaşlar;

Kariyerim boyunca açmış olduğum, yaklaşık 10 tane site var. Malesef ki bunlardan birini bile çok iyi yerlere getiremedim. Nedeni ise; SEO denen illetten anlamıyor olmam. Daha çok kendimi arayüz tasarımı konusunda geliştirebildim.

Şuan yeni açtığım bir site üzerinde çalışıyorum. Özgün içeriklerle besliyerek, yazı sayısını arttırmaya çalışıyorum. Site ile ilgili gerekli bilgileri aşağıya yazıyorum.

Sitenin Adı: www.webziga.com
Kategorisi: Teknoloji, Mobil, Oyun
Yapılanlar: Şuana kadar herhangi bir SEO çalışması yapılmadı. Sadece özgün yazılar girilerek, beslendi. Şuan olan toplam yazı sayısı 58'dir.
Sitenin açılış tarihi: 02.02.2014

Bana esas gerekli olanları bu sorular karşılayacak.

1. Sitenin hitini nasıl arttırabilirim?

2. Bu site için kelime bazlı çalışma nasıl yaparım?

3. Backlink almaya başlıyayım mı?

4. Sitenin yükselmesi için neler yapmalıyım?

Arkadaşlar eğer ki bu soruların cevaplarını verebiliyorsanız, aşağıdan yazmanızı rica ediyorum.

wmaraci
reklam

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)
Resim isimleri, ALT etiketleri, H tagları kullanımı genel olarak iyi. Özen gösterilmiş. Hiç masraf yapmadan yapabileceğin en iyi şeyler ( bence):
1- Facebook sayfa beğenisini artırıp, oradan iyi ziyaretçiler çekmek.
2- Twitter ve Google+ üzerine eğilmek.
3- Yazılar için Keyword ve Description metalarını üste çekmek. (All in one SEO ile girilen Metalar taa sayfa kaynağının ortasında görünüyor. ). Ayrıca anasayfanda da meta bilgileri çok altta kalmış.
4- Çok fazla Javascript include etmişsin. Bunları da mümkünse birleştirmeye çalış, sayılarını düşür.
5- Anahtar kelimeler ise HTC Desire 8 Google ile arat, ilk çıkan sitelere gir bak, anahtar kelime yapılarını incele. Bi fikir sahibi olursun. ( Yazıyı yayınlamadan önce )
6- Backlink alma derim. İlk önce Pagerank güncellemesini bekle. En az bi PR 1 ol ondan sonra bakarsın.
7- JS gibi stil dosyalarını da birleştir derim. Birde bu stil dosyalarını sıkıştırmanda da yarar var. Nasıl?
.section-div {

border-bottom: 1px dotted #ccc;

float: left;

margin: 20px 0;

width: 100%;

}
Yerine
.section-div {border-bottom: 1px dotted #ccc; float: left;margin: 20px 0;width: 100%;}
gibi.
Umarım yardımı dokunur.

stiltasarim stiltasarim Üni Hakkında - Üniversite Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi - Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1370
  • Beğeniler 194 / 204
  • Ticaret 18, (%100)

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

Resim isimleri, ALT etiketleri, H tagları kullanımı genel olarak iyi. Özen gösterilmiş. Hiç masraf yapmadan yapabileceğin en iyi şeyler ( bence):
1- Facebook sayfa beğenisini artırıp, oradan iyi ziyaretçiler çekmek.
2- Twitter ve Google+ üzerine eğilmek.
3- Yazılar için Keyword ve Description metalarını üste çekmek. (All in one SEO ile girilen Metalar taa sayfa kaynağının ortasında görünüyor. ). Ayrıca anasayfanda da meta bilgileri çok altta kalmış.
4- Çok fazla Javascript include etmişsin. Bunları da mümkünse birleştirmeye çalış, sayılarını düşür.
5- Anahtar kelimeler ise HTC Desire 8 Google ile arat, ilk çıkan sitelere gir bak, anahtar kelime yapılarını incele. Bi fikir sahibi olursun. ( Yazıyı yayınlamadan önce )
6- Backlink alma derim. İlk önce Pagerank güncellemesini bekle. En az bi PR 1 ol ondan sonra bakarsın.
7- JS gibi stil dosyalarını da birleştir derim. Birde bu stil dosyalarını sıkıştırmanda da yarar var. Nasıl?
.section-div {

border-bottom: 1px dotted #ccc;

float: left;

margin: 20px 0;

width: 100%;

}
Yerine
.section-div {border-bottom: 1px dotted #ccc; float: left;margin: 20px 0;width: 100%;}
gibi.
Umarım yardımı dokunur.

teşekkürler hocam. Düşüncelerinizi değerlendirip, gerekli işlemleri uygulayacağım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al