wmaraci reklam

Bu verilere göre en uygun hosting konumu sizce neresidir?

11 Mesajlar 997 Okunma
wmaraci reklam

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar natrodaki hostingi taşımayı düşünüyorum, güzelnete ya da abd hostinge taşıyacağım ama bu verilere göre cdndeki singapur trafiği kafamı karıştırdı(o trafikde india yani hindistandan geliyor zaten), tam ortada türkiye olduğu için güzelnet daha uygun gibi, max cdn de kullanıyorum zaten, sizce en iyi performansı türkiye mi verir abd mi?

Max cdn verileri son 24 saat

Analitik verileri

hosting seçenekleri;
guzelnet premium-de
https://www.guzel.net.tr/premium-webhosting.php
guzelnet fransa
https://www.guzel.net.tr/avrupa-webhosting.php
namecheap Stellar Business
https://www.namecheap.com/hosting/shared/

wmaraci
reklam

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Türkiye'den trafiğiniz yok. Avrupa sunucu daha iyi olur gibi. Avrupa'dan trafik de var zaten. Ayrıca Avrupa-ABD arası bağlantı da daha iyi olabilir belki. Bir de bu düz haritada ABD ve Hindistan dünyanın iki ayrı ucunda gibi görünüyor ama dünyayı yuvarlak olarak düşününce arada sadece bir okyanus var. Eğer okyanus üzerinden internet bağlantısı varsa bu sefer de ABD sunucu daha iyi olabilir çünkü ABD hem Hindistan-Japonya-Sydney hem de Avrupa'nın ortasında kalıyor.

Tabi mesafelere iyi bakmak lazım. Ben şuan biraz uydurmasyon tahmin yapıyorum, siz detaylı bakabilirsiniz veya bilen biri varsa cevaplayabilir.
"Yatırım tavsiyesi değildir, sorumluluk kabul etmiyorum :)"

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Firmaların , en çok ziyaretçi çeken ülkelerde hızlı olup olmadıklarına göre değerlendirebilirsiniz. Örneğin DigitalOcean Hindistan'da mükemmel bir performans sağlarken, Cloudflare proxy kullanımı Hindistan'da ne yazıkki biraz yavaş. Hosting alacağınız firmaya göre seçim yaparsanız daha iyi olur.

Dünya genelinden kullanıcı çeken bir site için paylaşımlı hosting kesinlikle önermem. CDN almanızın pek bir anlamı kalmıyor paylaşımlı hosting ile.
nigne2011

kişi bu mesajı beğendi.

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba,

CDN sisteminiz pull mu? push mu? Guzelhosting'in avrupa sunucularını birkaç sefer deneme fırsatım oldu gayet iyidir, hız ve erişim konusunda. CDN'ni ne türde kullandığınız sorduğunuz soruda önem kazanıyor belirtirseniz ona göre net cevap verebilirim.

wptreni.com |  Wordpress Blogu
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
mehmet01 dünya düz değil mi zaten hocam :) ben ona göre hesaplamıştım. şaka bir yana abd hosting dediğiniz iyi olur düşünüyorum.
mehmet01

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)

Machine adlı üyeden alıntı

Merhaba,

CDN sisteminiz pull mu? push mu? Guzelhosting'in avrupa sunucularını birkaç sefer deneme fırsatım oldu gayet iyidir, hız ve erişim konusunda. CDN'ni ne türde kullandığınız sorduğunuz soruda önem kazanıyor belirtirseniz ona göre net cevap verebilirim.

bu paketi kullanıyorum, siteyi ekledikten sonra size bir url veriyor, wp sitemdeki eklentiye bu urlyi girince cdn çalışıyor, pull ya da push diye bir teklif de kimse bulunmadı, cdnin ssli'sini de kullanımıyorum ayrıca, belki işinize yarar.

• Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

nigne2011 adlı üyeden alıntı

bu paketi kullanıyorum, siteyi ekledikten sonra size bir url veriyor, wp sitemdeki eklentiye bu urlyi girince cdn çalışıyor, pull ya da push diye bir teklif de kimse bulunmadı, cdnin ssli'sini de kullanımıyorum ayrıca, belki işinize yarar.

Merhaba,

Size bir url adresi vermişler ise bu pull cdn'dir. Sitenizin resim, css, js gibi dosyalarını dns üzerinden sunucunuzdan alıp, cdn sunucusu kendi önbelleğine alarak diğer pull cdn serverlarından istek olduğunda kullanıcılarınıza sunarlar.

push cdn ise size bir ftp hesabı oluşturulur ve statik dosyalarınızı oraya yüklemenizi bekler. Bir nevi sizin için bir depolama alanıdır push cdn.

Bu bilgiyi neden sordum diyeceksiniz, pull cdn servisleri diğer servilere oranla daha fazla sunucuya sahiptir ve daha fazla cdn noktasından yayın yapılmasına olanak sağlar. Max CDN'nin pull cdn'leri birçok noktada mevcut, hosting'inizi nereden alırsanız alın içerikleriniz cdn üzerinden kullanıcılarınıza en yakın noktadan iletilecektir.

Burada ki kilit nokta alacağınız hostingin tepki verme süresidir. First Byte time olarak bilinen bu tepki süresi ne kadar düşük olursa o kadar hızlı erişim sağlanır, haliyle cdn'de ana sunucunuzdan içerikleriniz daha hızlı alacağı için başka bir ülkeden giriş yapan kullanıcı içeriğinize aynı first byte time hızında erişecektir. Bunlara göre seçim yapabilirsiniz.

Guzelhosting'i tavsiye ediyorum çünkü zamanında fransa lokasyonlu hostinglerini kullandım ve bahsettiğim first byte time süresi en yoğun trafik zamanında bile yükselme göstermemişti.

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Machine hosting seçeneklerini aşağıdaki gibi düşünmüştüm, sizin dediğinize göre fransa lokasyonu daha iyi, ben de öyle düşünmüştüm ama fransa yıllık 200 tl premium de 700 tl olduğundan premium daha iyi diye düşünüp onu eklemiştim. şimdi fransa ağırlık bastı guzelnetin.

hosting seçenekleri;
guzelnet premium-de
https://www.guzel.net.tr/premium-webhosting.php
namecheap
Stellar Business
https://www.namecheap.com/hosting/shared/

• Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba,

Hosting paketi yerine vps paketini öneririm. Ücretsiz olarak kurulumunu ve panel ayarlarını yapılandırıyor guzelhosting. Bkz: https://www.guzel.net.tr/yurtdisi-vps.php

Düzenleme: Şimdi farkettim vps sunucuları stokta yokmuş, şuan için en iyi çözüm premium avrupa hosting gibi duruyor. Eğer, vps kullanımı konusunda bilginiz var ise yabancı bir firmada tavsiye edebilirim. Bu firmada vultr.com'dur. Uzunca bir süre kullandım, dünyanın birçok noktasından cloud vps oluşturabiliyorsunuz.

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Machine fransa vpsleri uzun süredir satmıyor, tükenmiş durumda yazıyor. bir de vps yönetimi biraz sıkıntılı sanırım genel bir görüş var.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al